Tipiskas kļūdas: kā pareizi baudīt vannas peldi, lai nenodarītu pāri veselībai
foto: Pixabay

Tipiskas kļūdas: kā pareizi baudīt vannas peldi, lai nenodarītu pāri veselībai

Jauns.lv

Karsta vanna var kalpot kā lielisks antidepresants pēc garas darba dienas. Šī procedūra atslābina, nomierina un uzlabo garastāvokli. Tomēr nepareiza pieeja šim rituālam var novest arī pie nepatīkama iznākuma.

Netīra vanna

Pirms katras vannošanās vanna ir rūpīgi jāiztīra. Pat, ja pirms pāris dienām vanna ir tīrīta ar dezinfekcijas līdzekli. Vizuāli tā var likties tīra, bet dažu dienu laikā uz virsmas parādās baktērijas un mikrobi. Nepaslinkojiet izmazgāt vannu arī pēc tās apmeklējuma.

Vannošanās ar pilnu vēderu

Nav ieteicams apmeklēt vannu uzreiz pēc ēšanas. Peldes laikā gremošanas sistēma atslābst un uzņemtā pārtika kārtīgi nepārstrādājas. Tas var izraisīt smaguma sajūtu, nelabu dūšu un pat vemšanu. 

Pārāk karsts ūdens

Ūdenim vannā nevajadzētu būt verdošam. Pārāk karsts ūdens sausina ādu un padara to jutīgu. Ilgstoša karsēšanās verdošā ūdenī noslogo sirdi, izraisa galvas reiboņus un var beigties pat ar samaņas zaudēšanu. Ja tiešām gribas gulēt iespējami karstākā ūdenī, tad labāk to darīt vien dažas minūtes. Lai būtu vieglāk elpot vēlams turēt vannasistabas pusatvērtas. Karstā vannā nav vēlams iet, ja ir sirds probēmas, cukura diabēts vai ginekoloģiskas kaites, vēsta "Postimees".

Veselīga ūdens temperatūra vannā ir 37 grādi un peldei nevajadzētu būt ilgākai par 20 minūtēm. Šajā laikā organisms saņem maksimālu labumu: uzlabojas asinsrite, atveras poras un no ādas tiek izvadītas kaitīgās vielas. Ilgstoša atrašanās ūdenī veicina ādas aizsargslāņa mazināšanos un kairina to. Ūdenim jābūt līdz sirds līmenim, taču ne augstāk. 

Nepareizais dvielis

Pēc vannas āda kļūst jutīga un jebkura nesaudzīga apiešanās ar to var nodarīt kaitējumu. Tāpēc dvielim jābūt iespējami maigam. Noslaucīties vēlams ar vieglām un maigām kustībām. Vislabāk dvieli aizstāt ar maigu vannas halātu. Kokvilna maigi uzsūc lieko mitrumu un nomierina ādu. Tāpat vērts neaizmirst ik pēc piecām līdz septiņām dienām nomainīt dvieļus. Uz mitrām virsmām ļoti ātri rodas baktērijas.