Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sabiedrība reti var redzēt karalienes Elizabetes II briljantiem rotāto saderināšanās gredzenu, ko viņa nēsā kopā ar zelta laulības gredzenu. Visbiežāk Viņas Majestātes rokas sedz balti vai melni cimdiņi. (Foto: Vida Press)

Mīlīgs stāsts par karalienes Elizabetes saderināšanās gredzenu, ko līdz šim nezinājām 12

Stila jaunumi
2017. gada 8. novembrī 07:32 2017. gada 8. novembrī 07:32
Kasjauns.lv
Visbiežāk Anglijas karalieni Elizabeti II varam redzēt izejam sabiedrībā spilgtas krāsas elegantos tērpos, kam viņa pieskaņojusi baltus vai melnus cimdiņus. Zem tiem Viņas Majestāte vienmēr nēsā savu saderināšanās gredzenu, kuru viņai pirms 71 gada pasniedza topošais virs Edinburgas hercogs princis Filips.

Viņas Majestāte Anglijas karaliene Elizabete II cimdiņus vienmēr uzvelk koptām rokām un akurāti manikirētiem nadziņiem. Jau kopš 1989. gada viņa iecienījusi „Essie Ballet Slippers” bezkrāsaino nagu laku. Taču jau kopš 1946. gada viņas zeltnesi rotā prinča Filipa dāvinātais saderināšanās gredzens.

Šā gada 20. novembrī karaliene ar vīru atzīmēs savu kāzu 70. gadadienu. Lūk, kāds ir Elizabetes II saderināšanās gredzena stāsts un kāpēc tas ir tik dārgs karaliskajai ģimenei.

Izdevums „Town & Country” informē, ka Viņas Majestātes saderināšanās gredzens ir ar vienu lielāku briljantu, ko ieskauj desmit mazāki briljantiņi. Karaliene šo rotu nēsā uz kreisās rokas zeltneša kopā ar zelta laulības gredzenu.

Karaliene Elizabete (tolaik vēl princese) un princis Filips pēc oficiāli izziņotās saderināšanās 1947. gada jūlijā. (Foto: Vida Press)

Ar šo saderināšanās gredzenu saistās skaists un romantisks stāsts. Viss sākās ar prinča Filipa mātes diadēmu. Princese Alise no Batenbergas atdeva dēlam savu diadēmu, ar kuru pati bija rotājusies kāzu dienā. Viņa Filipam to uzdāvināja ar domu, lai to pārstrādātu un darinātu saderināšanās gredzenu, kāds „būtu piemērots karalienei”.

Karaliene saderināšanās gredzenu nekad nenovelk. Tas viņas pirkstā mirdz'ka'valstiski svarīgās peiņemšanās... (Foto: Vida Press)

Patiesībā šai diadēmai ir vēl vēsturiskāka vērtība. Dažādos dokumentos pieminēts, ka šo galvasrotu prinča Filipa mātei uzdāvinājis „cars Nikolajs II un cariene Aleksandra, pēdējie Krievijas impērijas valdnieki, ar kuriem viņai bija attāla radiniecība”.

... tā ikdienišķā reizē, gatavojoties izjādei zirga mugurā savos lauku īpašumos. (Foto: Vida Press)

Karalienei Elizabetei ir šikas cepurītes un plaša rotaslietu kolekcija – izcilas kaklarotas un diadēmas, kā arī pasakaini briljanti, ko izvēlēties, taču šo gredzenu Viņas Majestāte nekad nenovelk no pirksta.

Interesanti, ka par oficiālo saderināšanās dienu pasludināts 1947. gada 9. jūlijs. Taču princis Filips Elizabetes tēvam vecākās meitas roku bija lūdzis jau 1946. gadā.

Tēvs devis piekrišanu, taču ar piebildi, ka oficiāli par to drīkstēs paziņot pēc Elizabetes 21. dzimšanas dienas, kas bija nākamā gada aprīlī.

Starp citu, Elizabete iemīlējusies Filipā jau, būdama 13 gadu veca. Pāris aizsācis apmainīties vēstulēm. To, ka Filips un Elizabete apprecēsies, augstākās sabiedrības kuluāros runājuši jau 1941. gadā, – vēstīts tā laika dokumentos.

Citi šobrīd lasa

FOTO: pat apcietinājumā Māris Martinsons rūpējas par Ziemassvētku noskaņu Rīgā 34
FOTO: prezentē jaunu žurnālu visiem, kas vēlas izprast mūsdienu jaunatni
FOTO: britu karaļnams tradicionāli publicē apburoši ģimeniskas Ziemassvētku kartītes
Skatīt visus komentārus

Елена Степаненко нашла молодую замену Евгению Петросяну

Герцогиня Кэтрин, принц Уильям и трое их детей снялись для рождественской открытки