Saldū, Skrundā un Kabilē būs pieejams ģimenes asistenta pakalpojums
Saldū, Skrundā un Kabilē būs pieejams jauns sociālais pakalpojums - ģimenes asistents, kas palīdzēs problēmģimenēm bērnu audzināšanā, informēja Saldus novada pašvaldības projektu vadītāja Liene Klagiša.
Projekta galvenais mērķis ir izveidot jaunu, inovatīvu sociālā pakalpojuma veidu "Ģimeņu asistents" Saldus novadā, Skrundas novadā un Kuldīgas novada Kabiles pagastā dzīvojošām ģimenēm ar bērniem, kurās nenotiek pilnvērtīga bērnu socializēšanās un kurās ir zems sociālo prasmju līmenis.
Māmiņu kluba "Pogas" īstenotajā projektā "Inovatīvs pakalpojums - ģimenes asistents" iesaistījies Saldus novada Sociālais dienests, Skrundas novada Sociālais dienests un biedrība "Kopā Kabilei".
Īstenojot šo projektu, paredzēts palīdzēt 67 sociālo dienestu redzeslokā nokļuvušajām ģimenēm, kurām ir zemas pašaprūpes iemaņas un neprasme rīkoties ar ģimenes finanšu resursiem, kur norisinās bieži konflikti u.tml.
Šī gada aprīlī noslēdzās ģimeņu asistentu apmācības. Asistentu apmācība notika pēc vienotas, iepriekš izstrādātas 40 stundu apmācību programmas. Programmu izstrādājuši psihologi, tā balstīta uz pētījumu "Par sociālā riska ģimeņu un asistentu sadarbības formām, iespējām un vajadzībām vietējās kopienas dzīves kvalitātes uzlabošanai". Nodarbību tēmas saistītas ar dažādām dzīves situācijām, ar kurām ikdienā saskaras ikviena ģimene, - pirmā palīdzība, stress, bērnu savstarpējās attiecības ģimenē, laika plānošanas prasmes, ģimenes budžeta plānošana, atkarības u.tml.
Apmācībās piedalījās 38 brīvprātīgie, kas turpmāk sniegs ģimeņu asistenta pakalpojumu tām ģimenēm, kurām sociālie darbinieki saskatīs asistenta pakalpojuma nepieciešamību.
Plānots organizēt vairākas dienas nometnes, kurās apmācītie ģimeņu asistenti darbosies kopīgi ar ģimenēm. Nometnēs tiks izspēlētas un realizētas ikdienas dzīves ainas - sarunas par konfliksituācijām, mācīšanās uzklausīt vienam otru, budžeta plānošana, iepirkšanās, vienkāršu ēdienu pagatavošana, brīvā laika pavadīšana, sarunas par higiēnu un ģimenes plānošanas jautājumiem. Notiks arī radošās darbnīcas. Iepazinušies ar ģimenēm, apmācītie ģimeņu asistenti sāks apmeklēt ģimenes to mājvietās un sniegs individuālo palīdzību. Lai sniegtu atbalstu asistentiem ikdienas darbā un palīdzētu risināt sarežģītas situācijas, projektā plānoti arī semināri un individuālas psihologa konsultācijas.
Projekta kopējais finansējums ir 49 729,37 eiro, no kuriem 90% līdzfinansē nevalstisko organizāciju darbības atbalsta programma, bet līdzfinansējumu nodrošina arī Saldus un Skrundas novada domes.
LETA