Taupīgā Keita. Kembridžas hercogiene nekaunas vienu tērpu vilkt vairākkārt. FOTO
Lielbritānijas prinča Viljama daiļā sieva Ketrīna ir viena no mūsdienu ietekmīgākajām stila ikonām. Viņa ienesa britu karaliskajā ģimenē jaunas stila vēsmas, valkājot arī masu modes zīmolus un neuzskatot, ka vairākkārt iziet sabiedrībā vienā tērpā skaitās slikts stils.
Mūsdienās slavenības katrā saviesīgā pasākumā dižojas ar jaunu tērpu no pasaulslavenu dizaineru jaunākajām kolekcijām un cenšas netikt pieķerti, atkārtoti valkājam vienu un to pašu apģērbu. Turpetīm Keitas ģērbšanās kultūra ir ievērojami piezemētāka. Var redzēt, ka viņa iemīļojusi dažus apģērbus no savas garderobes, ko nēsā atkal un atkal, pieskaņojot tikai atšķirīgus aksesuārus. Viņa nevairās arī masu modes zīmolu veikalu ķēdēm, tādām kā Zara un Topshop.
Tas gan nenozīmē, ka Keitas garderobes kopējā vērtība nebūtu ievērojama. Viens no viņas mīļākajiem modes namiem ir Alexander McQueen, kura cenas ir tālu no demokrātiskām. Keita savos tērpos mēdz apvienot abas pasaules – augstās modes industriju un „ātro modi”, kas piedāvā jaunākās stila tendences par saprātīgu cenu. Pērnā gada nogalē viņa ar nevainojamu gaumes izjūtu pārkāpa lielāko britu karaļnama nerakstīto stila likumu, pie grezna vakartērpa apliekot bižutērijas kaklarotu no veikala Zara.
No Keitas var mācīties, kā gudri pārvaldīt savu garderobi. Skapim nav jābūt stāvgrūdām pilnam, lai tu izskatītos labi. Pietiek, ja katrs mazākais sīkums ir atlasīts ar prātu un apdomu.
Kādas mācības no Kembridžas hercogienes stila var aizgūt katra sieviete:
1.
Mums katrai ir kāds stils, kas sirdij tuvāks par citiem. Varbūt tu esi sajūsmā par lietišķiem piegriezumiem? Vai arī tieši otrādi – tev aktuālāki ir plandoši hipijmeiteņu svārki? Lasi modes žurnālus un blogus, garāmejot nopēti veikalu skatlogus un skaties uz draudzeņu tērpiem. Jo vairāk uzmanības tam pievērsīsi, jo drīzāk tu sapratīsi, kas tev patīk un piestāv vislabāk. Daudzu sieviešu kļūda ir tāda, ka tās akli seko mainīgajām modes tendencēm. Rezultāts? Pilns skapis ar no modes izgājušām drēbēm, kas ir apnikušas un nešķiet aktuālas.
2. Labāk mazāk, bet kvalitatīvāk. Kad iepērcies, pievērs uzmanību auduma kvalitātei un šuvumam, bet tikai pēc tam cenai. Daudzu sieviešu klupšanas akmens – ieiet veikalā izpārdošanas laikā un nodomāt: „Tik lēti jau nevar nepirkt!” Ja tev ir ierobežots budžets, labāk ieguldi apģērbā, kas kalpos un izskatīsies moderns vēl vairākas sezonas, nevis pavisam lētās drēbēs, kas pēc pusgada jau būs novēlušās un neaktuālas. Skopais maksā divreiz!
3.
Tev vienkārši jāpērk tādi apģērba gabali, ko ir viegli sakombinēt savā starpā. Sāc ar to, ka atrodi sev piemērotāko toņu paleti un piegriezumus, kas uz auguma izskatās vislabāk. Pirms pērc ko jaunu, mēģini iztēloties vismaz 5 apģērbu kombinācijas, ko varēsi izveidot ar jau esošajām drēbēm. Ja to nevari izdarīt, tad padomā, vai vērts pirkt lietu, ko varēsi uzvilkt tikai vienu vai divas reizes?
4. Aksesuāri ir garderobes stūrakmens. Tu vari vairākkārtīgi atkārtot vienu un to pašu apģērbu salikumu, atsvaidzinot to ar citiem aksesuāriem. Tā ir vislabākā stratēģija sievietēm ar visai nelieliem drēbju krājumiem. Auskari, rokassprādzes, vairākas somiņas, jostiņas – šīs lietas tevi glābs, kad esošā garderobe būs nedaudz apnikusi.