4 tipiskākās kļūdas, kuras sievietes pieļauj ceļā uz panākumiem
Atrodoties vienādās starta pozīcijās, vienas sievietes ātru virzās uz priekšu pa karjeras kāpnēm, kamēr citas paliek par vienkārši labām izpildītājām. Uzzini, ar ko tas izskaidrojams.
Portāls woman.ru izdala 4 tipiskākās kļūdas, kuras mums traucē gūt panākumus:
1. Vēlme saglabāt ar visiem labas attiecības
Jau no bērnības meitenēm māca rūpēties par citiem, būt mīļām un paklausīgām. Tikai tā viņa kļūšot par īstu sievieti. Ja tu palīdzi citiem, tas vienmēr atmaksāsies - mums mācīja vecāki. Tāpēc , lai iepatiktos, mēs mēdzam pašas piedāvāt izpalīdzēt un pēc tam slavājasm sevi par labestību. Kā gan var atteikties palīdzēt simpātiskam kolēģim, kurš lūdz tev sagatavot prezentāciju? Diemžēl, karjerā šāda izpalīdzēšana nekādu rezultātu nesniedz. Gluži pretēji. Tādā veidā tu tērē laiku sīkumos un novērs uzmanību no pamanāma darba, kas ļaus novērtēt tavu, nevis tavu kolēģu sniegumu. Mēs mēdzam sev izvirzīt stingas prasības pat tādā gadījumā, ja darbs nepatīk un nesniedz gandarījumi. Un nez kādēļ, ar sapratni izturamies pret citu slinkumu un bezatbildību. Simpātiskais kolēģis veiksmīgi novada prezentāciju, izmantojot tavus komentārus un papildinājumus. Bet ko iegūsti tu? Vilšanos no domas, ka tevi kārtējo reizi izmantoja un nenovērtēja. Vai tas tas, ko ti velies? Popularitāti var iekarot nevis ar upuriem, bet savstaspējo cieņu, korektu uzvedību un saprātīgu distanci.
Secinājums: Tev ir jābūt spējīgai atteikt palīdzēt un piekrist tikai tādā gadījumā, kad tas nesīs labumu arī tev pašai. Tad tavai piekrišanai palīdzēt būs daudz lielāks svars un nozīme. Atteikumam jābūt skaidram, konkrētam, pārliecinošam un ātram. Tādā veidā tev atbrīvosies laiks uzdevumiem, kuros tu varēsi izpaust savu talantus un nodemonstrēt vadībai, kas esi spējīga un kaut ko vairāk, nekā no tevis gaida.
2. Cenšoties sevi pierādīt, tu uzņemiesi ikvienu darba pienākumu
Karjera sākumā mēs vēlamies demonstrēt, ka spējam izpildīt ikvienu darbu, pat tādu, kas neietilpst tavos darba pienākumos. Tev šķiet, ka tādā veidā demostrē savu lojalitāti un čaklumu. Diemžēl, vienīgā balva par šādu uzvedību, ir "izsūtāmā" slava, kurš ikvienā brīdī gatavs uzņemties maznozīmīgus pienākumus, tā vietā, lai stiprinātu savu reputāciju, kas apliecina tavu kompetenci un spējas. Piekrīti, lai nokopētu 200 lappuses sapulcei un stundu nostāvētu pie kopētāja, nav nepieciešams augstskolas diploms. Tam pilnīgi pietiek ar sekretāru kursiem. Daudzām sievietēm šķiet, ka viss jāpaveic pašai, taču katrā uzņēmumā ir darbinieki un praktikantu, kuru funcijās ietilpst šādu uzdevumi. Uzdod melno darbu darīt tiem, kam tas jādara un koncentrējies uz saviem tiešajiem darba pienākumiem.
Secinājums: Pieņem to darbu, kurā vari nodemonstrēt savas spējas un kopetenci. Velti uzmanību galvenajam, nevis tērē laiku sīkumiem. Patiesībā atmaksājas nevis pārlieku liela centība, bet jaunas idejas un ierosinājumi.
3. Tu netiecies pēc varas, jo uzskati, ka tādus cilvēkus neviens nemīl
Bailes kļūt mazāk populārai, iegūstot varu, sēž mūsu apziņā ļoti dziļi. Jau no bērnības esam mācītas, ka uzspiest savu viedokli citiem nav labi, ka sievietes uzdevums ir padarīt apkārtējo dzīvi patīkamu. Mums šķiet, ka vīrieši nemīl stipras sievietes, jo viņas nav sievišķīgas. Mūsuprāt īsta sieviete ir bezpalīdzīga un trausla. Bet kā ir patiesībā? Darba vidē šādi tradicionāli uzskati un pasivitāte tiek uztverti negatīvi. Ar šādiem cilvēkiem ir vienkārši manipilēt, neviens tādus neuztver kā nopietnus partnerus, kuriem var uzticēties. Mūsdienās sieviete vairs nav atkarīha no vīrieša. Viņa ir gudra, aktīva un spēcīga, spējīga ieņemt vadošus amatus, tajā pat laikā nezaudējot savu sievišķību.
Lai tevi uztvertu nopietni, tev nav jākļūst vīrišķīgai. Spēja vietā un laikā demonstrēt varu piemīt par sevi pārliecinātai sievietei. Ja tu šobrīd nejūties pārliecināta vadošā lomā, strādā ar sevi un stiprini savu pašapziņu.
4. Tu esi neizlēmīga un pasīva
Sievietes bieži vien pieturas pie noteiktiem spēles noteikumiem. Mēs reti pārjautājam uzdoto un rīkojamies tā, kā pieņemts. Tacu tas, kurš ir atkarīgs no noteikumiem, neredz tālāk par savu degunu un nav spējīgs virzīties uz priekšu. Tikai tas, kurš seko saviem noteikumiem, ir spējīgs noteikt savu ceļu. Tas pats attiecas ar mūsu nespēju paust savu nepatiku. Mums ir mācīts, ka savs viedoklis jāpatur pie sevis, jābūt taktiskām un nedrīkst citus aizvainot. Taču noklusējot un cerot, ka viss atrisināsies pats no sevis, mēs zaudējam savu spēju ieteikmēt situāciju.
Secinājums: Viss, ko mēs iegūstam no dzīves, ir tas, ko esam pieprasījušas. Prasībām jābūt skaidriem un konkrētiem. Jārunā par savām vēlmēm un par to, kādus spēkus esam gatavas ieguldīt to īstenošanā. Panākumi nāk pie tā, kurš saprotami spēj izklāstīt savas idejas, izteikt vēlmes un izvirīt prasības. Tādā veidā viņi pierāda, ka var izpildīt grūtus un sarežģītus uzdevumus.
Teksts: Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock