11 vērtīgi padomi, kā pagatavot vienreizēji gardu zivi
Daudzi pieaugušie, baidoties aizrīties ar zivs asaku, ne reizi dzīvē nav ēduši zivi.

11 vērtīgi padomi, kā pagatavot vienreizēji gardu zivi

Jauns.lv

Ļoti daudzi gardēži ir iecienījuši zivs ēdienus. Šie vērtīgie padomi palīdzēs jums iemācīties pagatavot zivs ēdienus ātri, garšīgi un bez liekām raizēm.

11 vērtīgi padomi, kā pagatavot vienreizēji gardu ...

1. Zivs ir jāgatavo uz lēnas uguns

Ja jūs virtuvē jūtat zivs aromātu, tas nozīmē, ka to gatavojiet vai nu pārāk ilgi, vai arī pārāk ātri.

2. Zivi nevajag vārīt, ja grib saglabāt garšu buķeti

Labākie varianti, kā gatavošanas procesā saglabāt zivs garšas buķeti, ir to grilēt, cept cepeškrāsnī, tvaicēt, sautēt mērcē vai buljonā, vai cept nelielā tauku daudzumā. Aizmirstiet par vārīšanu, ja vēlaties nobaudīt patiešām gardu zivi.

3. Pārcepta zivs kļūst pārāk trekna

Pirms gatavošanas zivi sālīt nedrīkst – rezultātā tā zaudē sulu un kļūst negaršīga. 30 min pirms gatavošanas paturiet zivi marinādē un apslakiet ar citrona sulu.

4. Zivi nevajag gatavot pārāk ilgi

Dažu sugu zivis gatavošanas procesā zaudē to gaļai raksturīgo caurspīdīgumu un gaļa paliek balta (butes, pikša, menca). Lai pārliecinātos par to, ka zivs ir gatava, ar naža galu pārduriet pašu biezāko vietu. Zivs ir gatava, ja gaļas šķiedras viegli atdalās viena no otras. Ja gatavošanas process ir pārāk ilgs, zivs izmirkst un rodas nepatīkams aromāts.

5. Sausas zivs garšu var uzlabot

Sausas zivs garša uzlabosies, pateicoties zirņu, pētersīļu, sēņu, siera, zaļo pupiņu, sīpolu piedevām, kā arī piena un tomātu mērcēm.

6. Pareizās garšvielas treknām zivīm

Treknai zivij (siļķe, skumbrija, lasis) iesakām lietot garšvielas uz skābu augļu bāzes, piemēram, citronu vai ērkšķogas.

7. Ēdienu gatavošanas secība – zivi pēdējo

Dārzeņu garnējumu un salātus labāk pagatavojiet jau iepriekš, lai zivi jūs varētu celt galdā tiklīdz tā būs gatava. Ja centīsieties saglabāt zivi siltu, tā kļūs bezgaršīga. Ja tomēr jūs nepaspējāt sagatavot garnējumu vai salātus, bet zivs jau ir gatava, tad noņemiet to no uguns un aplejiet ar mērci. Pirms pasniegšanas uzsildiet.

8. Māciet bērnus ēst zivis un uzmanīgi pārbaudiet, vai tur nav asaku

Pirms dodat zivi bērnam, rūpīgi pārbaudiet vai tur nav palikušas asakas. Vienu reizi aizrijoties ar zivs asaku, bērns uz visu dzīvi var atteikties no zivs ēdieniem un izjust nepatiku pret šo vērtīgo produktu. Pat daudzi pieaugušie, baidoties aizrīties ar zivs asaku, ne reizi dzīvē nav ēduši zivi. Iemāciet bērnu vienmēr pārbaudīt zivi, kuru tam pasniedz, un atrast asakas.

9. Zivs jāsagriež pareizi

Vārīšanai izmanto veselu zivi un zivs gabalus ar asakām vai bez, ar ādu vai bez ādas. Zivi gabalos jāgriež šķērsām gaļas šķiedrām, pie tam, nazis jātur taisnā leņķī pret zivi. Katram gabaliņam ādu iegriež 2 – 3 vietās, lai termiskās apstrādes laikā zivs nemainītu savu formu.

10. Kā sagatavot zivi steikam

Cepšanai izmanto veselu zivi, zivs gabalus, steika gabalus, gabalus ar vai bez asakām, ar ādu vai bez ādas. Steika gabalus griež, turot nazi taisnā leņķī pret zivi, fileju ar sānu asakām vai bez asakām griež, turot nazi 30 grādu leņķī pret zivi, rezultātā iegūstot platus plakanus gabalus.

11. Panēšanas knifiņi

 Lai cepšanas laikā zivs nezaudētu daudz sulas un vērtīgās barības vielas un, lai iegūtu kraukšķīgu garoziņu, zivi panē. Respektīvi, zivi apviļā miltos, rīvmaizē, sezama sēkliņās vai olā, vai kādā citā panējumā pēc jūsu izvēles, un atkarībā no tālākā gatavošanas procesa.

BonAppetit.lv / Foto: Shutterstock


Tēmas