Kā meklējumi pēc beznosacījuma mīlestības izposta jūsu attiecības
Draugi un ģimene jūs brīdināja, kolēģi izteica bažas, taču jūs neredzējāt to, ko viņi. Cilvēks, kurā esat iemīlējies jums nav piemērots – jūs atsakāties tam ticēt. Vai izklausās pazīstami? Šķiet, ka katrs esam gājuši cauri neveselīgiem attiecību modeļiem. Psihoterapeits Šons Grovers, “Psychology Today” skaidro, iespējams, kā esat nonācis beznosacījuma mīlestības nebeidzamajā cilpā un kā no tās izkļūt.
Īsa beznosacījuma mīlestības vēsture.
Cilvēku attiecībās mīlestība ir spēks, kam nav līdzīga neviena cita, tā ir mūsu neticamāko atmiņu pukstošā sirds, degviela,, kas mūs virza uz priekšu, komforts, kas mūs nomierina.
Lielākai daļai cilvēku pirmā mīlestības pieredze saistīta ar to, ka viņi tiek turēti bezgalīgi mīļā apskāvienā. Padomājiet par zīdaini, kurš guļ mātes rokās. Viņš ir pilnībā drošībā. Šī beznosacījuma mīlestības sajūta ir apreibinoša, tā ir emocija, kas nelīdzinās nevienai citai. Taču šeit lietas paliek sarežģītas.
Ilgas pēc beznosacījuma mīlestības.
Dažkārt mēs cenšamies atgūt agrīno beznosacījuma mīlestības sajūtu caur mūsu romantiskajām attiecībām pieaugušā vecumā. Tas var būt īpaši aktuāli, ja bērnībā neesat izjutis mīlestību.
Kad jūs neatlaidīgi meklējat beznosacījuma mīlestību, jūs varat sākt pieķerties izmisīgai domai, ka, ja kāds jūs mīl bez nosacījumiem, jūsu dzīve būs ideāla – visas vajadzības tiks apmierinātas, un jūs beidzot jutīsieties piepildīts.
Diemžēl arvien biežāk interneta publiskā kultūras telpa šo stereotipu veicina.
Pieaugot tieksmei pēc beznosacījuma mīlestības, tā rada spiedienu uz attiecībām un rada stresu. Jūsu redzējumi un spriedumi kļūst neskaidri.
Kad beznosacījuma mīlestība kļūst par apsēstību.
Tieksme pēc beznosacījuma mīlestības var jūs destabilizēt un pārņemt ar nenoteiktību un apjukumu.
Drīz vien jūs pārstāsiet domāt skaidri un kļūsiet akli pret sarkanajiem karogiem un brīdinājuma signāliem par neveselīgām attiecībām. Jeb citiem vārdiem sakot – jūs neredzat cilvēku savā priekšā, jūs redzat cilvēku, kur vēlaties redzēt.
Meklējumi pēc beznosacījuma mīlestības izriet no pirmatnējām vajadzībām un projekcijām. Šī iemesla dēļ tas gandrīz vienmēr beidzas slikti. Tāpat kā māja, kas celta uz vājiem pamatiem, arī nevienas attiecības nevar izturēt tik milzīgu cerību smagumu. Galu galā izmisīga vēlme pēc beznosacījuma mīlestības slēpj dziļu sevis mīlestības trūkumu.
Bet kāpēc beznosacījuma mīlestība ir kaitīga mūsu romantiskajām attiecībām?
Nevienas attiecības nav gludas. Bet, ja jūsu vēlme pēc beznosacījuma mīlestības nav apmierināta, iespējams, jūs reaģēsiet kādā no šiem trīs veidiem:
1. Neuzticēšanās. Jūs pastāvīgi gaidāt no sava partnera mīlestības apliecinājumus. Tomēr neatkarīgi no tā, kā viņš vai viņa cenšas, jūs atrodat iemeslu viņiem neuzticēties. Lai pārvaldītu savas bailes, jūs varat varat kontrolēt savu uzvedību, piemēram, uzmanīgi sekojot līdzi savam partneris vai viņu iztaujājot.
2. Trauksme. Jūs pastāvīgi jūtaties ievainots un apmulsis par partnera izvēli. Jūs sākat šaubīdies un drīz vien trauksme raķetes ātrumā uzšaujas debesīs. Jūs jūtaties atstums un pamests, kad jūsu partneris nosprauž personīgās robežas vai lūdz, lai dodat tam vairāk telpas.
3. Slimība. Tiekšanās pēc beznosacījuma mīlestības var padarīt fiziski slimu. Galvassāpes, muguras sāpes, bezmiegs un virkne psihosomatisku simptomu var rasties, ja jūtaties pievilts vai vīlies partnerī. Šāda nepārtraukta emocionāla spriedze var kaitēt jūsu mentālajai un fiziskajai veselībai.
Atbrīvošanās no beznosacījuma mīlestības dilemmas.
Labākais veids, kā atrast mīlošas attiecības, ir sākt ar mīlestības pilnām attiecībām ar sevi. Tā vietā, lai meklētu savu “otru pusīti”, piepildiet pats sevi, praktizējiet rūpes par sevi un attīstiet savas intereses un aizraušanās.
Un, ja jūtaties iestrēdzis attiecībās, terapija var būt lieliska iespēja, lai atrastu izeju. Visi šie pašaprūpes centieni stiprinās jūsu identitāti un pašvērtības sajūtu, lai jums neveidotos neveselīga atkarība no partnera, lai apmierinātu jūsu emocionālās vajadzības.
Iemīlēties ir viegli, taču visgrūtāk ir uzturēt mīlestību. Patiesai mīlestībai nepieciešams laiks un pacietība. Pieprasīt beznosacījuma mīlestību, īpaši attiecību sākumā, ir izvēle, kas pavisam noteikti var beigties ar nožēlu.