Dvīņumāsu dzīve pēc dzimuma maiņas: depresija, bērni un laulība Krievijā
foto: Pixabay
Ilustratīvs attēls
Attiecības

Dvīņumāsu dzīve pēc dzimuma maiņas: depresija, bērni un laulība Krievijā

Jauns.lv

Dvīņumāsas, kuras pirms pieciem gadiem mainīja dzimumu, tagad intervijā atklāti pastāstījušas par dzīvi pēc operācijas, ziņo “Lenta.ru”.

Dvīņumāsu dzīve pēc dzimuma maiņas: depresija, bēr...

Māsas Krievijas medijam atzinušas, ka jau no četru gadu vecuma vēlējušas kļūt par zēniem. Dzimuma maiņas operācijai viņas saņēmušās vien pēc 30 gadiem.

Tajā laikā abas bija precējušas un ar bērniem. Viena no māsām atzinusies, ka pēc bērna piedzimšanas viņai sākusies depresija un sieviete vēlējusies izdarīt pašnāvību.
Viena no māsām jau laulības laikā sākusi lietot hormonus. Kad abi ar vīru devušies šķirt laulību, viņa jau izskatījusies pēc vīrieša.

Kad sieviete pabeigusi dzimuma maiņu un nomainījusi visus dokumentus, viņas dēls bijis septiņus, bet meita trīs gadus veca. Bērnu tēvs drīzumā smagi saslimis un nomiris. Vīrietis pastāstījis, ka bērniem neesot bijis viegli pielāgoties krasajām izmaiņām un jaunajam mātes veidolam. 

Pirms trīs gadiem vīrietis apprecējies un viņiem ar sievu ir četri bērni. Paša bērni sauc viņu par tēti, bet jaunā sieva kļuvusi par mammu. Vīrietis atzinis, ka tagad jūtas patiesi laimīgs. 

Kā norādījis ārsts psihiatrs Aleksandrs Zvezdins, vēlmi mainīt dzimumu nevar ietekmēt ne apkārtējā vide, ne audzināšana. Pēc viņa teiktā, vienīgā izeja šādiem cilvēkiem esot dzimuma maiņa.
Pasaules Psihiatrijas asociācijā norādīts, ka dzimuma identitātes nesakritība ar bioloģisko dzimumu nav saistāma ar psihiskiem traucējumiem. 

Starptautiskajā slimību klasifikatora jaunajā redakcijā, kas stāsies spēkā 2022. gadā, transseksualitāte tiks izslēgta no psihisko traucējumu kategorijas. Tā ietilpst atsevišķā kategorijā, kas attiecas uz seksuālo veselību ar nosaukumu “dzimuma neatbilstība”. 

Tēmas