Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Princese Diāna ar jaundzimušo dēlu princi Hariju. (Foto: JOHN SHELLEY/REX/ Vida Press)

Skaudrā patiesība par princeses Diānas dzemdībām: kas bija jāiztur jaunajai māmiņai 4

24. aprīlī 05:44
Jauns.lv
Patlaban pasaule ar nepacietību gaida Meganas Mārklas un prinča Harija bērna piedzimšanu. Šī sajūta bija labi zināma arī Harija mātei, princesei Diānai, vēstī people.com.

Endrjū Mortona grāmatā "Diāna: viņas patiesais stāsts" princese atklājusi, ka pirms pirmā bērna prinča Viljama piedzimšanas jutusi milzīgu preses spiedienu.

Patiesību sakot, situācija esot bijusi tik neizturama, ka dzemdības vajadzējis izraisīt medicīniski.

Turklāt mazuļa dzimšanai vajadzējis izvēlēties tādu dienu, kas nesakristu ar prinča Čārlza polo spēļu grafiku.

Princese Diāna, princis Čārlzs un jaundzimušais princis Viljams. (Foto: JORGENSEN/CARRARO/YOUNG/REX/ Vida Press)

"Kad gaidījām Viljama piedzimšanu, kalendārā vajadzēja atrast datumu, kurš būtu pieņemams Čārlzam un viņa polo spēlei. Viljama dzimšanu vajadzēja ar medikamentiem pasteidzināt, jo es jau vairs nevarēju izturēt preses spiedienu, tas bija kļuvis neizturams. Šķita, ka mani katru dienu novēro," stāstīja princese Diāna.

"Taču puisītis piedzima - tas bija milzīgs prieks. Bijām ļoti satraukušies, vajadzēja izvēlēties dzemdībām tādu dienu, kad Čārlzs varēja atrauties no sava polo zirga. Izdevās ļoti labi, es jutos par to pateicīga." 

Princese Diāna, princis Čārlzs un jaundzimušais princis Viljams pamet Svētās Mērijas slimnīcu. (Foto: Charles Cramp/Daily Mail/REX/ Vida Press)

Savukārt prinča Harija dzimšana saistījusies ar cita veida problēmām. Diāna grāmatā stāsta, ka princis Čārlzs vienmēr ir gribējis meitu.

"Gaidot Hariju, es jau zināju, ka dzims puika - to parādīja izmeklējumi. Čārlzs vienmēr ir ilgojies pēc meitenītes. Viņš gribēja divus bērnus, bet, gaidot otro, vēlējās meiteni. Es zināju, ka dzims puisēns, taču viņam to neteicu," grāmatā atklājusi Diāna.

Princese Diāna ar jaundzimušo dēlu princi Hariju. (Foto: JOHN SHELLEY/REX/ Vida Press)

Kad princese Diāna pasaulē laida otro dēlu, Čārlzam bija grūti noslēpt vilšanos. "Viņa pirmā reakcija bija: "Ak kungs, tas ir puika", un otrā: "Un viņam pat mati ir sarkani"," atcerējās Diāna. Čārlzs savu sarūgtinājumu paudis arī Harija kristībās. Diānas mātei viņš pateicis: "Esam ļoti vīlušies. Cerējām, ka piedzims meitene."

Princis Čārlzs, princis Harijs un princese Diāna. (Foto: James Gray/Daily Mail/REX/ Vida Press)

"Mamma sadusmojās un teica: "Tev vajadzētu saprast, cik laimīgs esi, ka bērns ir piedzimis un vesels." Kopš tās dienas viņš par to vairs nerunāja. Tieši tā Čārlzs allaž reaģēja, ja kāds viņam tā skarbāk atbildēja," grāmatā atklāj Diāna.

Kaut arī attiecības pirms prinča Harija nākšanas pasaulē uz neilgu laiku uzlabojās un princese Diāna sacīja, ka abi ar Čārlzu sešas nedēļas pirms otrā bērna piedzimšanas ir bijuši "tuvāki nekā jebkad bijuši un jebkad būs", uzlabošanās nebija ilgstoša.

"Kad Harijs piedzima, mūsu laulība pēkšņi sabruka. Nekam vairs nebija nekādas nozīmes," stāstīja Diāna, ar to domādama sava vīra mīlas romāna atjaunošanos ar viņa pašreizējo sievu, Kornvolas hercogieni Kamilu.

Princis Harijs ar brāli princi Viljamu. (Foto: Neil Warner / SplashNews.com/ Vida Press)

Saistītās ziņas

Megana Mārkla lauž tradīcijas un nedzemdēs turpat, kur princese Diāna un Keita Midltone
Lietoto apģērbu veikalā atrasta princeses Diānas kleita 27
Astoņi noslēpumi, par kuriem pasaule uzzināja tikai pēc princeses Diānas nāves