Kā izvairīties no neveiklām situācijām saviesīgos pasākumos?
foto: Shutterstock
Dzīvesstils

Kā izvairīties no neveiklām situācijām saviesīgos pasākumos?

"100 Labi Padomi"

Sarunas uzsākšana un omulīgas gaisotnes noturēšana pasākumos reizēm ir īstas mokas. Kā ballītēs, prezentācijās un citos saviesīgos pasākumos izvairīties no neveiklām situācijām, māca žurnāls "100 Labi Padomi".

Kā izvairīties no neveiklām situācijām saviesīgos ...

Nelieli jautājumi palīdz kliedēt neveiklu klusumu, vienalga, vai tas ielavījies pazīstamu vai svešu cilvēku starpā. Var palīdzēt kaut vai šādi jautājumi: “Vai jums arī nācās šodien stāvēt sastrēgumos?”, “Kā jums šķiet, cik ilgi vēl līs/valdīs šāds aukstums?” u. tml. Cilvēkiem patīk, ja interesējas par viņu ikdienu, un tad viņi labprāt turpina sarunu.

Lūgums dara brīnumus – ja cilvēkam rodas iespēja izdarīt kaut ko otra labā, viņš jūtas sabiedriskāks un novērtētāks un vairumā gadījumu neveiklais klusums ir lauzts. Piemēram, var pajautāt: “Vai atnest arī jums vīna glāzi?”, “Vai jūs varētu noorganizēt man tasi kafijas?” Ja vien šis cilvēks nav absolūts vientuļnieks, visticamāk, viņš labprāt pakalpos un iesaistīsies sarunā.

■ Ja sarunājies ar kādu cilvēku, skaties viņam acīs vai vismaz viņa virzienā, bet nekādā gadījumā neraugies viņam pār plecu un sarunas laikā ar skatienu nepēti telpu un citus pasākuma viesus.

Ja neesi pārliecināta, vai esi pareizi sapratusi iepriekš nepazīstama sarunu biedra vārdu, nekautrējies, pārjautā vēlreiz un ar smaidu, piemēram, piebilsti, ka šajā drūzmā/troksnī nevar īsti sadzirdēt.

Pirms došanās uz saviesīgu pasākumu nepārcenties ar iesmaržināšanos. Pārāk uzmācīgas smaržas dēļ sarunu biedri var sākt izvairīties un doties meklēt citu viesi, ar ko parunāties.

Gremot košļājamo gumiju saviesīgos pasākumos ir ārkārtīgi nepieklājīgi, turklāt daudziem tas krīt uz nerviem, tāpēc viņi bēg no košļātājiem.