Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Šo dēvē par ticības krīzes laiku, un, šķiet, daudzām tautām aktuāla kļuvusi izvēle – vai skriet pakaļ pasaules modei, piemēram, svinēt helovīnu, vai arī vairāk pievērsties savas tautas un dzimtas tradīcijām.   (Foto: Shutterstock)

Veļu laika nopietnās mācības. Mirušo godināšanas īpatnības Latvijā un pasaulē 1

Cita pasaule
2018. gada 24. novembrī 06:03 2018. gada 24. novembrī 06:03
Inguna Mukāne | "Patiesā Dzīve"
Kamēr latviešiem veļu laiks ir kluss, rudens drēgnuma un miglas ieskauts, Meksikā mirušos piemin ar krāšņu parādi un priekpilnu dzīves svinēšanu. Taču tai pašā laikā šis Mirušo dienas festivāls ir saistīts ar kādu slepenu reliģiju, kas kopš 21. gadsimtā ir publiska un kļūst aizvien izplatītāka Dienvidamerikā un ASV, kaut arī katoļu baznīca to atzinusi par sātana kultu. Kas mudina cilvēkus pielūgt košās drānās tērptu skeletu – Santa Muerte jeb Svēto Nāvi?

Foto: Shutterstock

Mirušo un veļu godināšana ir universāla – līdz šim nav zināma kāda kultūra, kurā nebūtu priekšstata, ka cilvēki turpina savu dzīvi pēc nāves. Vēl vairāk – visur valda ticējums, ka pēc nāves cilvēki ietekmē arī dzīvo likteņus. Kaut reizi gadā mirušie tiek pieminēti ar katrai tautai īpašiem senču godināšanas rituāliem.

Mūsdienās tā sauktajā attīstītajā pasaules daļā tam lielākoties ir tikai tradīcijas turpināšanas loma, taču Meksikā 21. gadsimtā novērojams neviennozīmīgs fenomens – tur Mirušo piemiņas diena saplūst ar jaunu reliģiju, kas pielūdz Svēto Nāvi un ko Romas pāvests 2013. gadā pasludināja par sātana kultu.

Foto: Shutterstock

Lasi tālāk un uzzini par mirušo pieminēšanas tradīcijām Latvijā un pasaulē!

0/5

Citi šobrīd lasa

FOTO: Kivičs un Skulme uz nebēdu līksmo un mīļojas Valentīndienas koncertā 134
VIDEO: vīrietis sarīko ballīti, lai publiski visiem paziņotu, ka draudzene viņu krāpj 10
"Ryanair" ievieš jaunumus, lai mazinātu pasažieru aizkaitinājumu 15
Pievienot komentāru

Михаэль Шумахер отметил свое 50-летие в кругу семьи на Майорке

Мальчиков из затопленной пещеры в Таиланде на самом деле усыпили и связали перед спасением 1