Kāpēc sievietes baidās no epilācijas un skaistuma procedūrām
Ir skaistumkopšanas procedūras un atribūti, uz kuriem joprojām raugāmies ar piesardzību. Dažkārt pamatoti, bet reizēm tikai tāpēc, ka bailēm lielas acis. Skaidrojam, ko domā bailules un kā ir patiesībā.
Sarkana lūpukrāsa
Bailule domā: „Sarkanas lūpas piedien nevis „femme fatale”, bet gan vulgārai staigulei.”
„Sarkanā ir eleganta krāsa. Veikalu plauktos ir vismaz 30 sārtie toņi, tādēļ vienu, vispiemērotāko, noteikti atradīsi. Lai izvēlētos atbilstošāko, veic ādas, acu un matu krāsas testu. Auksti sarkanie un vēsi rubīnsārtie piestāvēs izteikti gaišai ādai un ļoti tumšiem vai (tieši pretēji) ļoti gaišiem matiem.
Visi siltie sarkanie toņi piestāvēs dabiski iedegušai ādai un medus krāsas blondiem, kastaņbrūniem vai dabiski rudiem matiem. Kā sadraudzēties ar sarkano? Vispirms ar pieskaņotu lūpuzīmuli apvelc kontūras, iztušē to un ar otiņu krāso lūpukrāsu. Nosusini lūpas salvetē un iegūsi tās košas, bet nepārkrāsotas. Ja vēlies krāsu paspilgtināt, bagātīgi klāj to lūpu viducī.”
Neparastu krāsu nagulakas
„Nu bezgaumīgi tak’ – pelēki, melni un zilzaļi nagi. Turklāt – kādām drēbēm tie vispār piestāv.”
Patiesībā: „Tos izmēģināt aicina jaunākās rudens/ziemas tendences. Šosezon modē ļoti koši nagi, izteiksmīgi un drosmīgi manikīri, garas un spicas vai noapaļotas nagu formas. Tādēļ nebaidies – iekrāso rudeni, proti, nagus. Vienīgi – par rokām gan būs jāparūpējas. Ja reiz tās būs uzmanības centrā, nesmukumus atļauties nevarēsi.”
Matu lakas
„Matus tās padara cietus un sausus.”
Patiesībā: Mūsdienās daudzi matus fiksējošie līdzekļi nemaz vairs nav darināti uz spirta bāzes, kas sausināja matus. Tagad produktu sastāvi gan fiksē matus vajadzīgajā izskatā, gan pasargā tos no apkārtējās vides ietekmes. Ja esi iepūtusi matos putas vai laku, nepakļauj tos krasām temperatūras maiņām. Pēc pirts vai aktīvas fitnesa nodarbības obligāti tos izmazgā.
Karstumā matus fiksējošie līdzekļi maina struktūru, tie uzsūc vidē esošos putekļus, ar kuriem tad tiek piesārņoti arī tavi mati. Bet, ja gribi, lai matu lakas vai putu dēļ tie nezaudē savu dabisko elastību, produkta iepakojumu rokās sasildi (vari sildīt arī ar fēnu). Tas padarīs gaisīgāku produkta konsistenci, tādēļ matos to varēsi ieklāt plānākā kārtiņā. No tā fiksējošais efekts necietīs.”
Kosmētika, kas iedarbojas šūnu līmenī
Bailule domā: „Izklausās, tajā ir kas hormonāls, jo kā gan kosmētika var tikt līdz šūnām?! Bet trakākais – kā narkotikas, no kurām pēc tam nevar nokāpt. Kad beidz to lietot, āda izskatās katastrofāli.”
„Tie ir tikai mīti. Kosmētika, kuras sastāvā ir aktīvas vielas, kas strādā tieši uz ādas atjaunošanos šūnu līmenī, nav nekas slikts. Tā neizraisa nedz pieradumu, nedz paģiras, kas raksturīgas, lietojot atkarību izraisošas vielas. Šūnu kosmētika paildzina ādas jaunību, jo piepilda ādu no iekšpuses ar dažādiem jaunības eliksīriem. Bet tā iedarbojas tikai tik ilgi, kamēr to lieto. Nomainot krēmu, āda atgūs savu veco izskatu un tādēļ var radīt diskomfortu.”
Bronzējošais pūderis
Bailule domā: „Tas ir tik tumšs un noteikti nepiestāvēs manai gaišajai ādai.”
„Patiesībā bronzējošais pūderis ir labākais palīgs noguruma slēpšanai. Uzklāj nedaudz bronzera uz vaigu kauliem, pieres sānu daļas, vaigu sāniem un zodiņa, iztušē un dodies dienas gaitās. Bronzeri uzklāsi bez pleķiem, ja iepriekš būsi sagatavojusi sejas pamattoni. Vispirms tonālais krēms, pēc tam – nedaudz birstošā pūdera, grima pamatkārta un tikai noslēgumā – iedeguma pūderis. Vienmērīgākam rezultātam klāj to ar lielo pūdera otu.”
Pretnovecošanas krēmi
Bailule domā: „Nevajag tos sākt lietot, citādi no grumbām vairs nespēsi atkauties.”
„Skaidrs, ka pretnovecošanas krēmus nevajag sākt lietot jau 20 gadu vecumā. Tad ādai vajadzīga tikai mitrināšana. Bet ap 30 gadiem gan vari sākt cīņu ar grumbām. Vispirms izvēlies produktus, kuru sastāvs nav tik intensīvs (tiem būs pievienots kalogēns, elastīns, hialurons un dažādi vitamīni), bet brīdī, kad krunkas jau mainījušas dziļumu, ķeries klāt pie smagās artilērijas – krēma ar retinolu, Q10, botoksa injekcijām līdzīgām vielām.”
Ādas tīrīšana
Bailule domā: „No tās manas pumpas paliks tikai lielākas un sāpīgākas.”
„Mūsdienās kosmetologi sejas tīrīšanai reti izmanto speciālās karotītes, ar kurām izspiest redzamās (un pat vēl neredzamās) pumpas. Visas, kas šo procedūru būs mēģinājušas, piekritīs – tā ir sāpīga un nepatīkama. Skaistuma industrijai attīstoties, sejas ādu var attīrīt arī ar nesāpīgākām metodēm, piemēram, ultraskaņu un mehānisko pīlingu.
Uz ādas vispirms liek speciālu ādas attīrītāju un tad pa sejas ādas masāžas līnijām braukā ar ultraskaņas aparātu. Tas attīra ādas dziļākos slāņus, un pēc procedūras seja nav nedz sakairināta, nedz apsārtusi. Alternatīva ultraskaņai – dziļā ādas tīrīšana, augļskābes vai ķīmiskais pīlings. Tā laikā tiek iztīrītas visas poras un ādai paātrināti tās atjaunošanās procesi.”
Epilācija
Bailule domā: „Spalvas augs vēl trakāk, turklāt būs tumšākas, biezākas un pamanāmākas.”
„Neviens epilācijas veids (nedz foto, nedz lāzera, nedz elektro) nepaātrina liekā apmatojuma augšanu. Tieši otrādāk – tas mēģina iznīcināt matiņa sakni, lai tas vispār neataugtu. Galīgs efekts redzams jau pēc trešās procedūras reizes. Bet procedūru kūre būs jāatjauno ik pēc trīs vai pieciem gadiem. Tas tāpēc, ka matiņu saknes izveidojas blakus vecajai vietai. Matiņi aug griezdamies vienīgi pēc skuvekļu izmantošanas ikdienā.
Alternatīva skuveklim vai dārgajām epilācijas metodēm ir vaksācija. Ataugot matiņi ir maigāki un trauslāki. Procedūra jāatkārto apmēram reizi trijās nedēļās. Nevajag baidīties no bikini vaksācijas. Speciālistes parasti ir sievietes, un viņas pie kailumiem nudien jau pieradušas. Arī apmatojuma dēļ tev neliks justies neērti, jo galu galā tieši tādēļ esi atnākusi.”
Skaistuma konsultanti veikalos
Bailule domā: „Viņš noteikti mani vārdos tik ilgi, kamēr kaut ko nopirkšu.”
„Konkrētās firmas konsultanti veikalā ir tādēļ, lai palīdzētu klientiem izvēlēties viņiem piemērotākos skaistuma produktus. Nevajag kautrēties viņiem jautāt. Tas, ka ar konsultantu parunāsi 10 minūtes, nebūt nenozīmē, ka tev jāizpērk viss kosmētikas plaukts.”
Plastiskās operācijas
Bailule domā: „Labāk samierināties ar tik nīstajām krunkām, nevis gulties zem skalpeļa. Ja nu ķirurgs izkropļo.”
„Plastikas ķirurgiem šī būs ne pirmā, ne otrā operācija. Ja vien pati esi 100 % pārliecināta, ka bez operācijas pie smukuma netiksi, tad droši sper šo soli. Tikai neceri, ka palielinātas krūtis un atsūknētie tauki tevi darīs laimīgu, tāpēc pirms operācijas pārmij kādu vārdu ar psihologu. Kad tas izdarīts, nebaidies apstaigāt vairākas klīnikas. Uzzini, ko tās iesaka, cik maksā pakalpojumi, kādas ir klientu atsauksmes. Skaidrība mazinās bailes.”
Kosmētika grūtniecības laikā
Bailule domā: „Tā kaitēs manam bērnam.”
„Pat tad, ja uz sejas uzklāsi centimetru biezu tonālo kārtu un plakstiņus nokrāsosi visās varavīksnes krāsās, mazulis no tā necietīs, jo produktu sastāvs neiekļūst tavās asinīs un līdz mazulim. Vienīgais, izvairies no produktiem, pret kuriem tev ir alerģija. Grūtniecības laikā āda ir jutīgāka, tādēļ alerģijas reakcijas var būt biežākas. Ideāli, ja, gaidot bērnu, vari lietot dabisko kosmētiku.
Raugi, lai dienas krēms spēj tavu ādu pietiekami aizsargāt no saules (arī rudenī un ziemā). Jo pat nelielās devās tā var izraisīt pigmentācijas maiņu. Tāpat kosmētika grūtniecības laikā var lieliski palīdzēt pret strijām. Āda tiek mitrināta un stiprināta, tādēļ strijas, bērnam vēderā paaugoties, var arī nemaz neizveidoties. Grūtniecības laikā gan izvairies no aparāta vai citām specifiskām procedūrām kosmētikas salonā. Lai tās apmeklētu, obligāti konsultējies ar zinošu kosmetologu vai pat ģimenes ārstu.”