Aptauja: daudzi atrod mīlestību internetā, kamēr citiem tas attiecības izjauc
Lai arī cilvēki otro pusīti arvien biežāk atrod internetā, tas nereti attiecības arī izjauc, kad gaismā nāk meli un krāpšana, liecina aptauja.
Valentīna dienas priekšvakarā publicētajā mārketinga konsultāciju firmas "Euro RSCG Worldwide" aptaujā noskaidrots, ka katra piektā amerikāņa romantiskās vai seksuālas dabas attiecības aizsākušās tiešsaistē. 49 procenti aptaujāto pazīst kādu, kura attiecības iesākušās internetā.
Savukārt trešdaļa respondentu apgalvoja, ka pazīst kādu, kura attiecības beigušās interneta aktivitāšu dēļ.
Trīs ceturtdaļas aptaujāto uzskata, ka seksuāla rakstura saziņa internetā ar citu personu, esot attiecībās, ir uzskatāma par krāpšanu.
Tiešsaistes romantiskie piedzīvojumi no flirtēšanas "čatos" pārauguši virtuālajā seksā starp svešiniekiem, kuri neplāno satikties dzīvē.
"[Kādreiz] tas, ko darījām internetā, lielākoties tur arī palika," sacīja "Euro RSCG Chicago" prezidents Norms Justins. "Tagad šīs divas pasaules ir sajaukušās, un tas, ar kādiem cilvēkiem iepazīstamies internetā un kā uzvedamies sociālajos tīklos, ietekmē mūsu privāto dzīvi un darbu, gribam to vai nē."
Maldināšana ir nopietns risks, iepazīstoties tiešsaistē. Kādā pētījumā zinātnieki atklājuši, ka 80 procentos no atlasītajiem 78 profiliem iepazīšanās portālos ticis melots.
Pētnieki noskaidrojuši, pēc kādām pazīmēm atpazīt meļus iepazīšanās portālos. Lai distancētos no pateiktajiem meliem, viņi izvairās no "es" lietošanas, biežāk dod priekšroku negatīviem apzīmējumiem, piemēram, "nav garlaicīgs" vārda "interesants" vietā, un profilos sevi apraksta pavisam īsi.
"Jo mazāk viņi raksta, jo mazāk nepatiesu lietu tiem jāatceras un jāatkārto turpmākajās sarunās," teikusi Viskonsīnas universitātes pētniece Katalīna Toma, kura pētījumu veica sadarbībā ar Džefriju Henkoku no Kornela universitātes.
Iepazīšanās portālu profilos visbiežāk melo par svaru - sievietes norāda vidēji par 3,9 kilogramiem, bet vīrieši par 0,7 kilogramiem mazāk nekā patiesībā. Pusē profilu nepatiesi norādīts augums, un katrs piektais melo par savu vecumu.
"Kādreiz varētu tikt radīta programma, kas aprēķina iespējamību, ka pievilcīgā profila īpašnieks melo, vai pat atpazītu melus e-pasta vēstulē," prognozē Toma. "Taču tas varētu prasīt laiku."