Pavasarī sievietes lielāku uzmanību pievērš celulīta ārstēšanai
Dzīvesstils

Pavasarī sievietes lielāku uzmanību pievērš celulīta ārstēšanai

Jauns.lv

Atšķirībā no rudens un ziemas sezonas skaistumkopšanas tendencēm, kad sievietes izvēlas vidukli un gurnus samazinošas procedūras, pavasarī aktuālāka kļūstot celulīta ārstēšana.

Pavasarī sievietes lielāku uzmanību pievērš celulī...
Celulīta ārstēšana paliek otrajā plānā, jo ziemā nav jāizģērbjas un celulīta neestētiskās problēmas neredz.
Celulīta ārstēšana paliek otrajā plānā, jo ziemā nav jāizģērbjas un celulīta neestētiskās problēmas neredz.

Pēc "Veselības centra 4" pārstāves Ilzes Apines teiktā, tas, ka ziemas sezonā sievietes vairāk izvēloties samazināt apjomu un svaru, iespējams, saistīts ar mazkustīgāku dzīvesveidu un treknāku pārtikas produktu lietošanu.

"Celulīta ārstēšana paliek otrajā plānā, jo ziemā nav jāizģērbjas un celulīta neestētiskās problēmas neredz. Aukstajos gadalaika mēnešos cilvēkam paliek sausāka āda, tāpēc klienti biežāk izvēlas apmeklēt ķermeņa pīlingus, eļļas masāžas un citas Spa veida procedūras. Ziemā saaukstēšanās iespējas dēļ samazinās arī pieprasījums pēc ūdens procedūrām," skaidro Apine.

Sākoties pavasarim, mainoties arī klientu pieprasījums pēc pakalpojumiem. Sievietes sāk biežāk apmeklēt ārstu dietologu, ko nedara ziemā, un ķermeņa kopšanā vairāk izvēlas celulīta samazinošas procedūras.

"Šāda izvēle dominē līdz pat jūnija vidum, jo, samazinot celulītu samazinās arī ķermeņa apkārtmēri," piebilst Apine.

Vasaras periodā loti pieprasītas esot ātrās apjomu samazinošās procedūras - šarko duša, kavitācija, vakuummasāža. Dietologa apmeklējumu skaits vasaras laikā samazinoties, jo pārtikā tiekot lietoti veselīgāki produkti, kas svaru radikāli nepalielina.

Savukārt vīriešiem "problēmu zona" esot vēders, kas palielinās vecuma vai mazkustīga dzīvesveida ietekmē. Bieži vien vīrieši atzīstot, ka viņi nevar sev atteikt gardas un bagātīgas maltītes, ceptus kartupeļus, karbonādi vai alu, kas rosina ēstgribu.

"Turklāt mazkustība un nepareizs ēšanas režīms rada to saucamo "alus vēderiņu". Ar to nevajadzētu draudzīgi sadzīvot un ielaist - jāsāk pret to cīnīties, lai noturētu slaidu vidukli. Jo ilgāk šo cīņu atliek, jo grūtāk būs tikt galā," uzsver Apine.

Ja vēders esot liels, iespējamas esot arī muguras sāpes, un veidosies izliekums mugurā, līdzīgi kā grūtniecēm, radot nepatīkamu sajūtu mugurā, jo cilvēkam ar lielu vēderu mainoties smaguma centrs.

Lai iegūtu plakanu vēderu, obligāti esot jātrenē arī muguras muskuļi, savukārt, lai mazinātu svaru, noteikti jāveic izturības treniņi - soļošana, skriešana, riteņbraukšana, slēpošana, peldēšana, kas prasa ilgstošu un ritmisku slodzi.

Tāpat esot jāaizmirst daži vingrojumi, kādus ieteica veikt kādreiz. Piemēram, nedrīkst celt taisnas kājas augšā no grīdas guļus stāvoklī, jo tas laužot mugurkaula krustu daļu un var kaitēt mugurai.

Nedrīkst arī fiksēt taisnas kājas un celt augšā taisnu ķermeni. Tas esot pārāk ekstrēms vingrinājums, ko var darīt augstas klases sportisti, bet ne tie, kas nodarbojoties ar vingrošanu veselības uzlabošanai. Lai trenētu vēdera muskulatūru ikdienā, esot pieejami daudz vingrojumi, ko labāk ieteiks fizioterapeits.

Slavenības un celulīts

Dziedātāja Fērdžija

Slavenas sievietes cieš no celulīta

Baumo, ka supermodele izvēlējusies īpašu tajiešu masāžu, kas mazinātu celulītu un tā veidošanos.

Keita Taizemē