Labais tonis: pasaki PALDIES pēc darba intervijas
Svarīgi ir pateikties tajā pašā dienā, vēlākais - dienu pēc intervijas. Visierastākais formāts mūsdienās ir e-pasta vēstule, kas adresēta personīgi intervētājam vai visiem intervētājiem.
Dzīvesstils

Labais tonis: pasaki PALDIES pēc darba intervijas

Jauns.lv

Labais tonis paredz, ka kandidāts pēc darba intervijas izsaka pateicību intervētājam par veltīto laiku un uzmanību, kā arī vēlreiz apliecina ieinteresētību konkrētajā vakancē. Taču kāda ir ikdienas prakse, kā arī - kā un kad to pareizi darīt, noskaidrots jaunākajā pētījumā.

Labais tonis: pasaki PALDIES pēc darba intervijas...

Darba un karjeras vortāla www.cvmarket.lv apmeklētājiem tika uzdots jautājums, vai pēc darba intervijas nosūtat pateicības vēstuli intervētājam? Aptauju aizpildīja 110 lietotāji, no kuriem 52% nesūta pateicības vēstules, jo nekad nebija par to iepriekš aizdomājušies, 33% uzskata, ka tas ir lieki, bet tikai 5% sūta vienmēr un 10% sūta tikai tad, ja vakance tiešām ir ļoti iekārojama.

Veicot personāla atlasi ar klātienes intervijām, var saskarties ar dažādu attieksmi no kandidātu puses. Taču būtiskākais novērojums - jo labestīgāka un nesaspringtāka atmosfēra tikšanās laikā, jo vairāk iespēju uzdot kandidātam visdažādākos jautājumus un izspēlēt dažādas situācijas, jo kandidāts ir gandarītāks par laiku, ko viņš veltīja intervijai un arī turpmāk izmanto šī personāla speciālista konsultācijas, uzdod jautājumus vai dalās savā pieredzē. Katrs piektais kandidāts pēc novadītās intervijas atkārtoti griežas pie personāla atlases speciālista pēc papildus konsultācijas darba jautājumos, bet gandrīz katrs  trešais kandidāts lūdz kontaktēties ar viņu atkārtoti, ja ir vēl kāda cita aktuāla un atbilstoša vakance.

Pieredze rāda, ka katrs trešais kandidāts pateicas mutiski par labi organizēto interviju uzreiz pēc intervijas beigām un katrs piektais kandidāts nosūta rakstisku pateicību intervētājam uz e-pastu. Turklāt mutiskās pateicības vairāk ir par pozitīvo attieksme, jo daudzi nāk iekšēji nobijušies vai saklausījušies dažādus stāstus par stresa intervijām, bet sagaida lietišķu un nepiespiestu atmosfēru. Savukārt rakstiskās  pateicības galvenokārt ir par veltīto laiku.

Tiek ieteikts arī ieviest pateicības vēstules nosūtīšanas praksi savā darba meklēšanas procesa gaitā. Tas tikai liecinās jums par labu.

Svarīgi ir pateikties tajā pašā dienā, vēlākais dienu pēc intervijas. Visierastākais formāts mūsdienās ir e-pasta vēstule, kas adresēta personīgi intervētājam vai visiem intervētājiem. Vēstulei nav jābūt garai un to nav jāpievieno kā pielikumu e-pastam, bet jāraksta pašā e-pastā.

Ko rakstīt pateicības vēstulē?

Galvenais tajā iekļaut:

• pateicības vārdus par izrādīto interesi un veltīto laiku;

• apliecinājumu, ka esat ieinteresēts dotajā darba piedāvājumā;

• atvērtību papildus jautājumiem un gatavību atbildēt, sniegt komentārus u.tml.

Iespējams personāla speciālistam, intervētājam pateikties arī, uzmeklējot un sakontaktējoties ar viņu kādā no profesionālajiem sociālajiem tīkliem, kā piemēram, LinkedIn. Vai arī uzrunājot viņu sociālo tīklu profesionālajā kopienā (piemēram, HR manedžeru virtuālajā klubā) vai blogā, kurā viņš norādījis savus tiešos kontaktus.

Ko nevajadzētu darīt:

• sūtīt pateicības dāvanas;

• izteikt pateicību pēc nedēļas vai vēlāk;

• rakstīt garas vēstules vēlreiz pārstāstot visu savu dzīves stāstu un darba pieredzi;

• pieļaujams viens precizējošais jautājums, ja tas tiešām svarīgi noskaidrot, taču šī vēstule nedrīkst pārvērsties par papildus iztaujāšanu vai garu saraksti;

• zvanīt nākamajā dienā un pieprasīt gala lēmumu par savu kandidatūru, atsaucoties uz to, ka esat nosūtījis CV arī citiem darba devējiem un Jums jāzina atbilde.

Kasjauns.lv/ Foto: Shutterstock

Tēmas