Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Speciālisti atklāj, kura ir visbiežāk pieļautā skaistumkopšanas kļūda 7

Sievietēm
2013. gada 3. septembrī 07:15 2013. gada 3. septembrī 07:15
Ādas kopšana – šķiet, tur nav nekā sarežģīta. Attīri, tonizē, mitrini un viss kārtībā. Taču šajā vienkāršajā procesā mēs bieži pieļaujam vienu būtisku kļūdu – neievērojam kosmētisko līdzekļu uzklāšanas secību.

Sieviete nebūtu īsta sieviete, ja viņas kosmētikas plauktiņā nerindotos desmitiem budžiņu un pudelīšu – serumi, emulsijas, krēmi u.t.t. Protams, mums neienāks prātā lietot sejas toniku pēc krēma, taču, piemēram, kas jāklāj vispirms – serums vai saules aizsargrēms, zina retā. Skaistuma speciālisti uzsver, ka nepareizā secībā lietota kosmētika nedos vēlamo efektu un faktiski nozīmē zemē nosviestu naudu.

Ja esi atradusi laiku kārtējās krēma bundžiņas iegādei, iedziļinies šī produkta efektīvā izmantošanā. Izprast ko pēc kā jālieto nav nemaz tik vienkārši. Lielu neskaidrību šajā ziņā rada arī paši kosmētikas ražotāji, piešķirdami produktiem arvien sarežģītākus apzīmējumus. Līdzās vienkāršiem krēmiem pieejami arī dažādiem mērķiem paredzēti serumi, īpaši gēli, emulsijas, koncentrāti, balinošie un balansējošie līdzekļi. Ja viss pirkts no viena ražotāja, tad orientēties būs vienkāršāk, jo produktu lietošanas secība parasti tiek norādīta lietošanas instrukcijā. Bet, ja esi izvēlējusies dažādu ražotāju produktus, pastāv iespēja pieļaut kļūdu.

Speciālisti uzsver – galvenais ir produkta svars un blīvums. Jāatceras, kad uzklāts pirmais produkts, arī nākamajam jādod iespēja iesūkties ādā. Tātad, jāsāk ar viegliem un šķidriem līdzekļiem, noslēdzot ar biezāku krēmu vai eļļu. Taču reizēm kosmētiskie līdzekļi ir tik līdzīgi savas tekstūras ziņā, ka nav iespējams saprast – kurš jālieto vispirms. Tad jāpārbauda, cik labi produkts iesūcas tavā ādā. Ja tas paliek ilgāku laiku ādas virspusē, tātad jālieto beigās. Ir tikai divi izņēmumi šajā kārtībā – saules aizsargkrēmi un līdzekļi pret pūtītēm. Speciālisti uzskata, ka šie līdzekļi jāklāj uz tīras ādas. Pēc saules aizsarglīdzekļa uzklāšanas jānogaida aptuveni 20 minūtes, līdz tie uzsūcas un iedarbojas, un tikai tad jāklāj pārējā kosmētika. Ja uzklāsi saules aizsargkrēmu virs citiem līdzkļiem, nav garantijas, ka SPF filtri darbosies. Pirms līdzekļiem ar SPF drīkst klāt vienīgi ārstnieciskus līdzekļus, kas ārstē dermatoloģiskas saslimšanas, piemēram, akni.

Pareiza kosmētisko līdzekļu uzklāšanas secība:

•    attīrošie līdzekļi – toniki uz ūdens vai spirta bāzes;

•    līdzekļi, kas ārstē dermatoloģiskas ādas slimības;

•    līdzekļi ar SPF;

•    gēlveida produkti;

•    losjoni;

•    krēmi uz eļļas bāzes;

•    blīvi koncentrāti.

Jebkurā gadījumā speciālisti iesaka neaizrauties ar kosmētisko līdzekļu skaitu, it sevišķi, ja neesi sasniegusi 40 gadu vecumu.

Teksts: woman.ru / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Aktieru pāris Ieva Florence un Oskars Vīksne gatavojas kāzām: "Tās būs savdabīgas" 2
"Nike" apavu neizturība savaino, iespējams, visu laiku talantīgāko pasaules basketbolistu un sabojā sporta veida svētkus 17
Jēkabsone-Žogota: "Esmu pret šādiem vienas dienas latviešiem!" Basketbola aprindas šūmējas par ideju naturalizēt Pediju 31
Skatīt visus komentārus

Децл успел оставить завещание перед смертью

Встреча герцогини Меган с подругами в Нью-Йорке обошлась британской короне в полмиллиона долларов