4 padomi, kas jāņem vērā, izvēloties sejas krēmu
Pērkot kosmētiku, kas sola atrisināt visas problēmas, tu velti tērē naudu.
Dzīvesstils

4 padomi, kas jāņem vērā, izvēloties sejas krēmu

Jauns.lv

Ņemot vērā plašo kosmētisko līdzekļu piedāvājumu, jauna krēma iegāde nav tas vieglākais uzdevums. Uzzini, kas jāņem vērā iegādājoties sejas kopšanas produktus.

4 padomi, kas jāņem vērā, izvēloties sejas krēmu...

1.    Pērc kosmētiku, kas paredzēta konkrētas problēmas risināšanai

Ja tev ir problemātiska āda, labākie ādas kopšanas līdzekļi būs atrodami aptiekās. Ja vēlies, lai krēms cīnās ar ādas novecošanas pazīmēm, lasi sastāvu. Uz produkta iepakojuma jābūt norādei anti age, bet sastāvā – kādam aktīvam komponentam, piemēram, peptīdiem. Ražotāji cenšas izstrādāt daudzfunkcionālu kosmētiku, jo zina, ka mūsdienu sieviete ir prasīga un grib redzēt rezultātu, tāpēc anti age produktu sastāvs ir bagātīgs – sastāvā ir mitrinoši, barojoši un aktīvi komponenti, un ar viena šāda aktīva produkta lietošanu pietiek, lai uzlabotu ādas stāvokli. Mitrinošie komponenti ādu izlīdzina, savukārt aktīvie sniedz liftinga efektu. Jo nobriedušākai ādai paredzēta kosmētika, jo aktīvākas izejvielas iekļautas produkta sastāvā. Šā iemesla dēļ uz iepakojumiem tiek norādīts vecums, un jaunas meitenes anti age kosmētiku lietot nedrīkst. Jārēķinās, ka kosmētika, kuras sastāvā ir aktīvi komponenti, nav lēta.

2.    Lai risinātu problēmu kompleksi, pēc viena zīmola ražojumus

Ieteikums lietot viena ražotāja produktus nav mārketinga triks, gluži pretēji – vienas līnijas produkti veidoti tā, lai, savstarpēji sadarbojoties, radītu uzslāņošanās efektu jeb, citiem vārdiem sakot, sniegtu ādai visu nepieciešamo. Katrā līnijā ir savas aktīvās vielas, kuras lietojot kopā, var uzlabot ādas stāvokli. Protams, mūsdienu kopjošā kosmētika ir demokrātiska un neizslēdz kombinācijas ar citiem zīmoliem, taču, meklējot ideālo kombināciju, var paiet gadi.

Raugies, lai kosmētikas sastāvā ir vielas, kas patiešām iedarbojas uz ādu, nevis pārklāj to ar neelpojošu silikona kārtiņu.
Raugies, lai kosmētikas sastāvā ir vielas, kas patiešām iedarbojas uz ādu, nevis pārklāj to ar neelpojošu silikona kārtiņu.

3. Izvairies no kosmētikas sastāvā esošajiem silikoniem

Lietojot kosmētiku, kuras sastāvā ir silikoni, tā uz ādas rada patīkamu, izteikti samtainu sajūtu. Uzklājot krēmu, šķiet, ka sejas āda pēkšķi kļuvusi gluda kā zīds un rodas maldīgs priekšstats par produkta efektīvo iedarbību. Tas ir tā sauktais silikona efekts. Diemžēl šī iedarbība ir mānīga un gludas ādas sajūta saglabājas relatīvi īsu laiku - kamēr silikoni nav iztvaikojuši vai noberzušies. Silikonu eļļas nesatur ādai vērtīgas barības vielas un vitamīnus, tikai pārklāj mūsu ādu ar neelpojošu kārtiņu. Populārākās silikonu grupas vielas, kas atrodamas skosmētikā ir dimetikons (dimethicone), cikometikons (cyclomethicone), ciklopentasiloksāns (cylcopentasiloxan).

4. Dabisks vai ķīmisks – izvēle pašas ziņā

Pēdējos gados arvien vairāk tiek runāts par krēmu sastāvā esošo parabēnu kancerogēno iedarbība. Šobrīd lielākā diskusija notiek par konservantu metilhloroizotiazolinonu – aizliegts tas nav, bet daudzi uzņēmumi jau pārskata tā izmantošanu kosmētikas ražošanā. Parabēnu kaitīgumam nav pārliecinošu pierādījumu, tāpēc nav pamata tos aizliegt.  Dabiskās kosmētikas aizstāvji gan ir pārliecināti, ka regulāri lietojot krēmus, kas satur parabēnus, silikonus, emulgatorus, krāsvielas un parfīmu, āda nespēj tikt galā ar ķīmiskajiem toksīniem un ar laiku kļūst  pelēcīga, sausa un jūtīga. Šādi krēmi sniedz īslaicīgu rezultātu un pārstājot lietot konkrēto krēmu, ādas stāvoklis atkal pasliktinās. Savukārt dabiskā kosmētika grumbas izlīdzina nevis tās maskējot, bet ādai patiesi atjaunojoties. Tas ir mīts, ka dabiskā kosmētika nav efektīva. Tajā tiek izmantots ļoti plašs augu ekstraktu arsenāls, kas satur veselu "laboratoriju" ar iedarbīgām vielām. Papildus tiek izmantotas arī biotehnoloģiski radītas aktīvās pretgrumbu vielas, kā arī tā saucamie ādas dabiskie mitrinošie faktori, kas atrodas mūsu ādas starpšūnu telpā. Izrādās, ka vielas, kas līdz ar dabisko kosmētiku nonāk cilvēka organismā, bioloģiski spēj iesaistīties cilvēka šūnas dzīvības procesos uzlabojot ne tikai skaistumu, bet mūsu veselību kopumā.  

Kasjauns.lv/ Foto: All Over Press