Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aisbergi, arktiskās un Mēness virsmas sajūtas, Himalaju pārgājienu tūres, ekstremāli laikapstākļi un futūristiskas pasaules vīzijas - šādi bijuši iedvesmas avoti dizaineriem, veidojot tērpus Latvijas olimpiskajai izlasei Pekinā. (Foto: Publicitātes foto)

 

Latvijas olimpiešu tērpi tapuši, iedvesmojoties no aisbergiem un pārgājieniem Himalajos

Mode
9. februārī 11:28 2022. gada 9. februārī 11:28
  Jauns.lv
Latvijas sportistu tērpi Pekinas olimpiskajās spēlēs saņēmuši daudz atzinīgu vārdu sociālajos tīklos, slavējot to tīro dizainu, kas mūsējos izceļ citu atlētu vidū. Tērpus radījis sporta apģērbu zīmols 4F, dizaineriem koncentrējoties ne vien uz vizuālo pusi, bet arī uz apģērba daudzfunkcionalitāti un augstu gaiscaurlaidību, kas pasargā no vēja, lietus un sniega.

Par galveno iedvesmu XXIV Ziemas Olimpisko spēļu tērpiem Pekinā kļuvusi ekspedīcija – aisbergi, arktiskās un mēness virsmas sajūtas, Himalaju pārgājienu tūres, ekstremāli laikapstākļi un futūristiskas pasaules vīzijas. Līdz ar to arī Pekinas 2022. gada krāsu paletes pamatā ir dabiski baltā, pelēkā un nacionāli sārtā nokrāsas, skaidro zīmola 4F pārstāvji.

Latviskie motīvi iekļauti ar koši sārtiem un žakarda ielāpiem, padarot to par unikālu kolekciju Latvijas komandai. Neskatoties uz kopumā tīrajām, askētiskajām formām, ko pasvītro matēta apdare un daudzveidīgas tekstilmateriālu tekstūras, zīmols koncentrējies uz pārdomātu kārtu plānošanu un modulāriem kolekcijas elementiem.

Foto: Publicitātes foto

Uzņēmuma OTCF zīmols 4F jau iepriekš sagatavojis tērpus nacionālajām olimpiskajām komandām, tostarp Latvijai. Šogad sadarbība ir pagarināta, un Latvijas komandu gada nozīmīgākajā sporta notikumā atkal ietērpj 4F.

“Mūsu bagātīgā pieredze ģērbjot pasaules labākos sportistus ļāvusi radīt izcilas veiktspējas kolekcijas. Tehnoloģiju un dabas saplūšanu olimpiskajās kolekcijās iedvesmojis mūsu komandas izpētes darbs un progresīvs dizains. Ilgtspējīgāki un elpojoši audumi, uzlabota siltumizolācija, kā arī ergonomiskās formas ļauj brīvi pārvietoties un sasniegt visaugstāko sportisko līmeni. Tas ir apģērbs treniņiem, sacensībām un ceremonijām,” saka AS OTCF vadītājs Igors Klaja.

Katrs sportists ir saņēmis apģērbus, lai tos valkātu pa slāņiem, atbilstoši savām vajadzībām un esošajiem laikapstākļiem. Dizaineri koncentrējās uz apģērba daudzfunkcionalitāti, augstu gaiscaurlaidību, līdzsvarotu ķermeņa temperatūru un aizsargājošu virskārtu, kas pasargā no vēja, lietus un sniega.

No pilnībā izolētiem, ūdeni un vēju atgrūdošiem ārējiem slāņiem un vidusslāņiem ar paaugstinātu ergonomisku brīvību līdz daudzpusīgiem apģērba gabaliem, kas atvieglo kārtu plānošanu, un termoaktīviem pamata slāņiem – Olimpiskās kolekcijas apģērbu klāsts nodrošina izcilu komfortu, funkcionalitāti un modernu izskatu. Iecerēts, lai ērti pārvietotos no iekštelpu aktivitātēm uz olimpisko ciematu vai uzturētos ārā, Pekinas bargajos laikapstākļos.

Kolekcijā izmantoti augstākās kvalitātes materiāli, piemēram, Toray® ar FPC DWR pārklājumu, dabīgās dūnas, kas sajauktas ar Primaloft® Gold izolāciju un Duraflex® un YKK® īpašie piederumi.

Saistītās ziņas

Ko domāja šie modes dizaineri? Olimpiešu formas, kuru izskats daudziem raisījis neizpratni
Pašmāju kosmētikas zīmols "Marence" izstrādājis īpašu komplektu olimpiešiem
Vai Tokijā solīja lietu? Mūsu sportistu tērpi soctīklu lietotājiem nepaliek nepamanīti 9

 

Vēl portālā

Daudziem ierasts ēšanas paradums, kas var sabojāt zarnu veselību 1
Kas liecina par kairināto zarnu sindromu?
Slavenās pienenes – vai tām ir vieta mūsu uzturā?
Pievienot komentāru