Magnētiskās rezonanses skenēšana varētu būt izrāviens depresijas ārstēšanā
Lietojot to kopā ar magnētiskās stimulācijas terapiju, depresijas simptomus varētu mazināt līdz pat sešiem mēnešiem.
Notingemas Universitātes zinātnieki ir atklājuši, ka, izmantojot magnētiskās rezonanses skenēšanu, lai mērķtiecīgi stimulētu depresijas skartās smadzeņu zonas, varētu mazināt simptomus līdz pat sešiem mēnešiem.
Šo metodi, ko sauc par transkraniālo magnētisko stimulāciju (TMS), parasti izmanto četru līdz sešu nedēļu sesijās, un, izmantojot magnētiskās rezonanses izmeklējumus, lai nodrošinātu, ka katru sesiju tiek mērķēta tā pati smadzeņu zona, ieguvumus varētu pagarināt par vairākiem mēnešiem.
Pētījumā piedalījās 255 cilvēki, kuri pabeidza 20 TMS seansus. Tika konstatēts, ka mērķtiecīga TMS 26 nedēļu laikā radīja "būtiskus uzlabojumus" pacientu depresijas un trauksmes smaguma pakāpei, kā arī uzlaboja viņu funkcionēšanu un dzīves kvalitāti.
Garīgās veselības institūta Garastāvokļa traucējumu centra vadītājs piebilda: "Ar MRI tiek personalizēta stimulācijas vieta, un pēc tam neironavigācija nodrošina, ka katrā ārstēšanas sesijā tiek stimulēta tā pati vieta.
"Tas samazina stimulācijas mainīgumu katrā sesijā. Tā kā magnētisko impulsu var fokusēt, parasti ir tikai nelielas īslaicīgas blakusparādības, un cilvēks pēc atgriešanās no slimnīcas var nekavējoties atgriezties pie ikdienas aktivitātēm."
Pētnieki teica, ka vairāk nekā divas trešdaļas pacientu reaģēja uz ārstēšanu, piektdaļai pacientu iestājās remisija.
Profesors Moriss rezultātus, kas publicēti žurnālā „Nature Medicine”, raksturoja kā "iepriecinošus".