Uztura speciāliste atklāj, kurš ir vissliktākais dienas laiks uzkodām
Enerģijas batoniņš starp brokastīm un pusdienām, čipsi pēcpusdienā, šokolāde stundu pirms gulētiešanas. Neatkarīgi no tā, kādu našķi izvēlaties, iespējams, esat viens no daudziem, kas paļaujas uz našķiem, lai saglabātu enerģiju visas dienas garumā. Lai gan uzkodas parasti neiekļaujas maltītes kategorijā, tās tomēr par tādu var uzskatīt, saka uztura speciāliste Dr. Sāra Berija.
Londonas Karaliskās koledžas asociētā profesore un zinātniece nesen uzstājās zarnu veselības platformas "Science and Nutrition" podkastā, lai apspriestu visu, kas saistīts ar uzkodām.
“75% no uzkodām, kuras dienas laikā apēdam, ir pilnībā pārstrādāti produkti, kas nelabvēlīgi ietekmē veselību. Čipsi, bulkas, šokolādes – tie visi ir rafinētu ogļhidrātu, tauku un cukura bumbas, kurās tikpat kā nav šķiedrvielu un olbaltumvielu,” teic daktere.
Berija piebilst, ka laiks, kurā mēs izvēlamies našķoties ar uzkodām, ir teju tikpat svarīgs, kā tas, kādām uzkodām dodam priekšroku. “Pētījumi patiešām parāda, ka sliktākais laiks uzkodu ēšanai ir pēc plkst. 18.00 vakarā, taču vismaz 35% cilvēku uzkodas patērē tieši vakaros,” teic uztura zinātniece.
Viņa arī uzskaita sekas, ko rada vēla uzkodu ēšana: “Jūs pamostaties ar lielāku izsalkuma sajūtu. Vēla ēšana ir pretrunā ar ķermeņa pulksteni attiecībā uz to, kā tiek metabolizēta pārtika”. Berija piebilst, ka, izvēloties īpaši pārstrādātus produktus, tiek radīts “vielmaiņas haoss”, kura rezultātā cukura līmenis asinīs strauji pieaug un tad atkal samazinās.
Cukura līmeņa pazemināšanās asinīs, ko jūs piedzīvojat aptuveni divas stundas pēc tam, kad esat apēduši čipsus vai kūku, patiesībā var palielināt jūsu izsalkumu vēl vairāk.
Kā našķoties, neuzņemot liekas kalorijas, lasi šeit!