foto: unsplash.com / Samuel Regan-Asante
Esi vesels

Vai skrituļslidas ir labs palīgs treniņam?

Reklāmas projekts

Jauns.lv

Nereti var šķist, ka patiesi īsts treniņš ir attiecināms tikai uz sporta zāles apmeklējumu vai skriešanu. Tā nebūt nav. Ikviena pareizi un droši veikta fiziskā aktivitāte var būt labvēlīga cilvēka veselībai. Arī skrituļslidas var tikt izmantotas, kā palīgs labas veselības uzturēšanā, ne tikai jautri pavadot laiku kopā ar kādu vai vienam pašam, bet arī sevi fiziski nodarbinot!

Nodarbinātās muskuļu grupas

Skrituļošana pieder pie tā saucamās aerobās slodzes un iekļauj dažāda veida muskuļu grupu nodarbināšanu, tostarp arī sirds. Galvenā nodarbinātā ir ķermeņa lejasdaļa – kājas, gurni, sēža. Ņemot vērā to, ka skrituļslidas ritentiņi rada izaicinājumu noturēt balansu un stabilitāti, tādējādi var tikt iesaistīti gan krūškurvja, gan vēdera muskuļi. Tas nozīmē, ka lielākā daļa muskuļu grupas tiek nodarbinātas šīs aktivitātes laikā.

Veselība

Atkarībā no tā, ar kādu mērķi skrituļošana tiek veikta, slodze katram var atšķirties. Tā var tikt pielīdzināta lēnam skrējienam, riteņbraukšanai, dažādu trenažieru izmantošanai, kas attiecas uz zemas intensitātes kardio treniņu. Skrituļošana labvēlīgi ietekmē gan cilvēka sirds, gan vispārējo veselības stāvokli, ja to dara regulāri, pareizi un droši. Ieteicamais vidējais aktivitātes veikšanas laiks ir 30 minūtes (pirms tam iesildoties un pēc tam arī atsildoties).

Ņemot vērā to, ka skrituļošana ir zemas intensitātes, tā mazāk traumē locītavas. Papildus tam ar skrituļošanas palīdzību var uztrenēt koncentrēšanās spējas un sava ķermeņa izjušanu. Līdzsvara noturēšanai ir svarīga ne tikai muskuļu masa, bet arī fokuss. Esot klātesošam savā ķermenī un attiecīgajā kustībā, ir vieglāk un efektīvāk izbaudīt laiku, nedomājot neparko citu.

Viennozīmīgi uzmanīgam ir jābūt ikvienam, taču jo īpaši cilvēkiem ar jau esošām traumām – locītavu, muguras problēmām vai citām nopietnām saslimšanām. Tādēļ pirms aktivitātes uzsākšanas, pārliecinies, ka Tavs veselības stāvoklis ir atbilstošs!

foto: unsplash.com / Quinton Coetzee

Der atcerēties

Kā jau visos sporta veidos un ikvienā fiziskajā aktivitātē, arī skrituļošanai ir savs traumu risks, bet vienmēr ir veids, kā sevi pasargāt. Lai risku maksimāli reducētu, ir jānodrošina sevi ar visu nepieciešamo ekipējumu drošai un saudzīgai skrituļošanai:

  • skrituļslidas – izvēlies savam sagatavotības līmenim visatbilstošākās, rūpīgi izpētot piedāvājumu.
  • ķivere – gan iesācējiem, gan jau pieredzējušiem skrituļotājiem, lai samazinātu potenciālā trieciena ietekmi. Tā jāpielāgo katra galvas izmēram, lai nav ne par ciešu, ne par vaļīgu.
  • mutes / zobu aizsargs – šo vērts iegādāties iesācējiem, lai pasargātu savus zobus.
  • ceļu sargi – palīdz izvairīties no ceļu nobrāzumiem, sasitumiem. Ceļu locītavas ir īpaši svarīgi pasargāt.
  • elkoņu sargi – arī palīdz novērst dažāda veica locītavu nobrāzumus, sasitumus.
  • cimdi – pasargā plaukstas locītavas. Nejauši nokrītot zemē, pirmais, ko cilvēks liek pie zemes, ir plaukstas.
  • polsterēti šorti – papildus amortizācija nokrišanas gadījumā.
  • zeķes – ērtas, mīkstas zeķes samazinās risku pēdu nobrāzumiem, jo īpaši, ja skrituļošana ir uzsākta pavisam nesen.
foto: freepik.com / master1305

Uzzinot to, ka brīvā laika skrituļslidas var būt kā palīgs labvēlīga veselības stāvokļa un fiziskās sagatavotības uzturēšanā, mēs cerams, ka siltā laika aktivitāšu saraksts tagad tiks papildināts arī ar skrituļošanu. Savu piemēroto skrituļošanas ekipējumu meklē 1a.lv mājaslapā, kur ir pieejams plašs piedāvājumu klāsts!

Reklāmas raksts sadarbībā ar 1a.lv .