Vairāk nekā skaudrs stāsts: viņi lūdz palīdzību, jo vēlas savu puisēnu nogādāt ārstēšanai Kanādā
foto: unsplash.com
Dzīvības loterija

Vairāk nekā skaudrs stāsts: viņi lūdz palīdzību, jo vēlas savu puisēnu nogādāt ārstēšanai Kanādā

Jauns.lv

Ar sirdi plosošu pieredzi saskārušies Aleksandrs Krastovičs un Ieva Zariņa. Pēc gadiem ilgiem mēģinājumiem tikt pie bērniņa, tas viņiem visbeidzot izdevies. Tomēr puisēns piedzimis slims. Pēc mēnešiem ilgas cīņas par dzīvību, vienai diagnozei pievienojas cita. Vecāki saprot, ka dēliņam nepieciešama speciālistu aprūpe, kas iespējama Kanādā. Izmaksas, lai aiztransportētu zīdaini uz turieni, ir astronomiski lielas, tāpēc vecāki lūdz sabiedrības palīdzību.

Kā tas viss sākās?

2019. gada izskaņā Aleksandrs un Ieva atbrauca uz Rīgu, lai klīnikā saņemtu medicīnisko palīdzību bērniņa ieņemšanai.

Ievai vēlāk izdevās palikt stāvoklī, bet, ņemot vērā, ka pastāvēja spontānā aborta risks, ārsti viņai ieteica palikt Latvijā. Topošie jaunie vecāki nevēlējās riskēt un klausīja ārstu padomiem.

Veikti visdažādākie testi, lai pārliecinātos, ka bērniņš mātes vēderā ir vesels. Sākotnēji viss šķitis kārtībā.

Puisēna nākšana pasaulē

2021. gada 17. martā puisēns nāca pasaulē. "Mūsu dēls piedzima 37. grūtniecības nedēļā, svēra 2,3 kg. Dzemdības bija ar komplikācijām, jo sievai bija dzemdes disfunkcija. Tomēr, neskatoties uz to, joprojām valdīja prieks, jo bijām vecāki. Mēs bijām mēģinājuši daudzus gadus. Diemžēl tajā pašā dienā mūsu palātā ienāca ārsts un pastāstīja mums šausmīgas ziņas," "GoFundMe" raksta bērniņa tēvs.

Viņš skaidro, ka ārsts informējis, ka dēliņam nav izveidojies pareizs barības vads.

Puisēnam sākotnēji tika diagnosticēta traheozofageālā fistula, barības vada atrēzija. "Mūsu dēls tika steidzami nogādāts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, kur mūs gaidīja vēl sliktākas ziņas," teic Aleksandrs.

Bērnu slimnīcā puisēnam tika diagnosticēts plašs slimību saraksts: traheoezofageālā fistula, barības vada atrēzija, aortopulmonālais logs, hipoplastiska aortas arka, aortas koarktācija, ventrikulārā starpsienas defekts, priekškambaru starpsienas defekts.

Tātad smagas problēmas bija ne tikai ar barības vadu, bet arī ar sirdi. "Viņa izredzes izdzīvot sāka samazināties. Nākamajā dienā viņam bija paredzēta pirmā operācija. Viņam tika veikta pirmā fistulas operācija, un tā bija veiksmīga. Dažas dienas vēlāk viņš ēda pārtiku. Pēc dažām nedēļām mūsu dēlam tika veiktas divas lielas sirds operācijas. Garākā operācija ilga 15 stundas. Es atceros, ka daļa manis nomira, gaidot šīs operācijas beigas," raksta puisēna tēvs.

50% izredzes izdzīvot

Ķirurgs informējis, ka operācija noritējusi veiksmīgi, taču nākamās trīs dienas būšot noteicošās, jo, kā norādījis ārsts, izredzes izdzīvot bija ļoti mazas. "Intensīvās terapijas nodaļas ārsti nenogurstoši strādāja, lai mūsu dēls būtu dzīvs. Viņš izdzīvoja. Viņam bija vairākas orgānu mazspējas. Es raudāju, kad lūdzu ārstus neatteikties no mūsu dēla."

Puisēnam bija arī nopietni plaušu un nieru bojājumi, viņam tika uzlikta dialīze. "Kamēr rakstu, tikmēr pār maniem vaigiem tek asaras. Es redzēju, kā mana dēla dzīvība ar katru dienu dzisa. Es vēlos, lai neviens no vecākiem neredzētu to, ko esam redzējuši ar sievu. Mūsu dēls mira, bet mēs joprojām nepadevāmies. Mēs lūdzām ārstus turpināt."

Atvēra acis un uzsmaidīja

Pāris nedēļas vēlāk puisēns atvēris acis. "Mana sirds sažņaudzās, jo zināju, ka viņš cīnās par izdzīvošanu. Viņam tik ļoti sāpēja, un es nezināju, kā to apturēt. Es apsēdos un turēju viņa mazās rokas un lūdzu, lai viņš nepadodas. Viņa ķermenī visur bija katetri. Daži katetri baroja viņu ar medikamentiem, bet citi notecināja šķidrumus. Viņš negribēja padoties un turpināja cīnīties."

Pāris mēnešus vēlāk puisēns pirmo reizi pasmaidījis. "Tā bija visskaistākā lieta, ko esmu redzējis savā dzīvē."

Inficējās ar baktēriju

Uzlabojoties stāvoklim, slimnīca uzskatīja, ka puisēns ir pietiekami spējīgs atstāt intensīvās terapijas nodaļu un doties uz parasto palātu, un tas arī notika. "Uzturoties palātā, caur katetru viņš inficējās ar  Enterobacter cloacae baktēriju.  Infekcija iekļuva viņa plaušās un izraisīja pneimoniju. Viņa imūnsistēma bija pārāk vāja, lai cīnītos ar infekciju. Viņa sirds un plaušas jau tā bija vājas, tāpēc viņš atkal tika pārvietots uz intensīvās terapijas nodaļu. Vēlāk arī atklāja, ka baktēriju infekcija bija pārcēlusies uz viņa sirdi, un tagad viņam diagnosticēts arī endokardīts. "

Stāvoklis vēl pasliktinās; lūdz palīdzību

Pēc nedēļām ilgas antibiotiku terapijas viņš tika pārcelts no intensīvās terapijas nodaļas uz plaušu aprūpes pulmonoloģijas nodaļu. "Viņa uzturēšanās laikā pulmonoloģijas nodaļā mēs sākām pamanīt dīvainas lietas. Mūsu dēlam sākās drudzis, pastāvīga vemšana. Slimnīca veica asins analīzi, un viņa asinsritē tika atrastas sēnīšu infekcijas pēdas. Tagad viņš atkal atgriezies intensīvās terapijas nodaļā, cīnoties par savu dzīvību. Tagad viņam ir sepse."

Vecāki norāda, ka bērnam nepieciešama sarežģīta un plaša aprūpe. Viņi vēlas nogādāt savu bērnu speciālistu aprūpei Vankūverā. "Mēs esam sazinājušies ar Kanādas vēstniecību Rīgā, lai saņemtu palīdzību, bet diemžēl vēstniecība nevar segt pārlidojuma izmaksas. Mēs lūdzam jūsu palīdzību, lai mūsu dēls saņemtu pienācīgu aprūpi, kas viņam izmisīgi nepieciešama. Lai steidzami pārvietotu mūsu bērnu uz Vankūveru, mums nepieciešami vismaz 140 000 Kanādas dolāru. Mēs to nevaram atļauties," raksta tēvs.

Kam tiks izmantoti līdzekļi?

Nauda tiks izmantota, lai puisēnu nogādātu Vankūverā medicīniskās palīdzības saņemšanai, kā arī zālēm.

Ja vēlies palīdzēt, ziedot vari šeit.