Mīti un fakti par dezinfekciju
Laikā, kad dezinfekcija ir kļuvusi par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu, sabiedrībā rodas arvien vairāk mītu, ko centīsimies kliedēt. Zemāk ir daži mīti, ar ko sastapāmies reālo sarunu laikā. Runa būs pārsvarā par baktericīdām lampām (vai kvarca lampām), bet zemāk teiktais arī attiecas uz citiem dezinfekcijas līdzekļiem.
1. mīts. “Dezinficēt nav nepieciešams, jo mums nav jādzīvo sterilā vidē!”
Atbilde. UV baktericīdās (“kvarca” vai germicidālās, kā tās dažreiz dēvē) lampas nesterilizē gaisu, tās attīra gaisu no mikrobiem par 99% vai vairāk, ļoti ilgas darbības iespaidā – līdz 99,98%, bet nesterilizē to, jo dzīvot sterilā vidē cilvēkiem ir nedabiski. Lampas-dezinfektori pieveic un samazina “mikrobu armiju” tā, ka pat novājināta imūnsistēma var tikt galā ar infekciju un novērst saslimšanu.
2. mīts. “Mūsu senči dzīvoja būdās, bērni rāpoja pa klona grīdu –
Atbilde. Laikā, kad “mūsu senči” rāpoja pa klona grīdu būdās, līdz pilngadībai nodzīvoja labākajā gadījumā puse piedzimušo bērnu (saskaņā tikai ar oficiālo statistiku pirms 100 gadiem līdz viena gada vecumam no 1000 piedzimušajiem bērniem bojā gāja apmēram 300 bērnu). Mēs saprotam, ka izdzīvoja, protams, spēcīgākie (drīzāk – veiksmīgākie), tomēr mums šodien attiecībā uz mūsu bērniem šāda statistika un argumentācija nav pieņemama. Neviens taču nevēlas, lai viņa tuvinieki tiktu iekļauti šādā baisā statistikā.
3. mīts. “Slimības izraisošie mikroorganismi mums ir nepieciešami veselības nostiprināšanai”
Atbilde. Šā pieņēmuma nenopietnība ir viegli saprotama, atskatoties uz neseno vēsturi. Mirstības statistikai no dažādām infekcijas slimībām 20. gadsimtā ir tendence samazināties. Ir redzams, ka straujākais kritums bija vērojams laikposmā no 1900. līdz 1950. gadam. Kas notika šajā laikā, kas mainījās? Kas izraisīja tik strauju šo baiso skaitļu kritumu? Atbilde ir vienkārša: samazinājās saskarsme ar patogēniem mikroorganismiem, un uzlabojās ārstēšana. Piemēram, tika sākta ūdens hlorēšana publiskajā ūdens apgādes sistēmā, tas ir, samazinājās inficēšanas iespēja, cilvēki visā pasaulē sāka masveidā lietot personīgās higiēnas līdzekļus – tikai roku mazgāšana ar ziepēm ir saglabājusi vairāk dzīvību nekā jebkuras no līdz šim izgudrotajām zālēm. Tie ir veidi, kā samazināt slimību izraisošo mikroorganismu skaitu.
Zāles, antibakteriālie līdzekļi, pat labākie no tiem jūs “NEĀRSTĒ”, kā domā daudzi cilvēki, bet: 1) vājina slimību izraisītājus un 2) mobilizē JŪSU imūnsistēmu, lai tā cīnītos ar slimības izraisošajiem mikroorganismiem, kas atrodas jūsu organismā.
Ultravioletās baktericīdās (dēvētas arī par “kvarca” vai germicidālām) lampas dara ar gaisu un virsmām to pašu, ko jūs darāt ar rokām, mazgājot tās ar ziepēm; baktericīdās lampas simtreiz un tūkstošreiz samazina baktēriju un vīrusu skaitu gaisā ap jums, kuru jūs elpojat. Un diez vai jums plaušās ir vajadzīgi slimību izraisītāji.
4. mīts. “Imunitāte kļūs vāja no neinficēta gaisa”
Atbilde. 1) Baktericīdās ierīces jālieto vājas imunitātes periodos vai epidēmiju laikā (piemēram, nesenās “putnu” vai “cūku gripas” laikā u. c.). Šobrīd tās arī izmanot visā pasaulē kā papildus rīku cīņā ar COVID-19 slimību.
2) Ārpus mājām jums ir daudz papildu iespēju cīnīties ar vīrusiem un baktērijām. Katra pastaiga, katrs rokasspiediens vai saruna ar draugiem un kaimiņiem – tā diemžēl ir apmaiņa ar mikroorganismiem. Piemēram, braucot sabiedriskajā transportā, jūs saņemat veselu mikroorganismu “buķeti” no margām, durvju pogām (arī liftā) un gaisa pilienu veidā. Pirmkārt, ja jūs visu laiku braucat ar automašīnu vai dzīvojat tālu ārpus pilsētas un neesat pastāvīgi pakļauti šai masveida “mikrobu izsmidzināšanai”, tad jūs nesaslimstat biežāk; otrkārt, sabiedriskā transporta lietotāji nepārstāj slimot laika gaitā (kas būtu loģiski, ja “mikrobu izsmidzināšana” būtu labvēlīga mūsu imūnsistēmai).
5. mīts. “Kvarca (baktericīdās) lampas Eiropā ir sen aizliegtas”
Atbilde. Patiešām, sliktas kvalitātes lampu (daudzu ķīniešu, dažu veco padomju un pat daudzu mūsdienu UV lampu veidu, kas NAV PAREDZĒTI mājsaimniecību gaisa dezinfekcijai) lietošana var būt kaitīga un bīstama jūsu veselībai. Vai arī nepareizi izvēlētās lampas var vienkārši būt neefektīvas vai pat bīstamas.
Mēs saprotam šo problēmu, un mums ir padziļinātas zināšanas šajā jautājumā, tāpēc piedāvājam sertificētas, īpaši gaisa dezinfekcijai izstrādātas ierīces ar Eiropas atbilstības sertifikātiem. Visām ierīcēm, ko mēs piedāvājam, ir tikai vismodernākās bezozona baktericīdās lampas tikai ar CE sertifikātiem, vienīgi no vadošajiem Eiropas zīmoliem. Mēs rūpējamies par savu reputāciju un jūsu drošību. Mums visvairāk rūp klientu uzticība un drošība!
Ierīču veidi
Kā cīnīties ar vīrusiem?
Kā tas var palīdzēt tieši jums?
Kad mēs esam stipri, enerģijas pilni, atpūšamies un veselīgi paēduši, mūsu imūnsistēma aizsargā mūs no slimībām, pretojas periodiskiem, kaut ļoti nopietniem, kaitīgo mikroorganismu uzbrukumiem. Būtņu uzbrukumiem, kuru mērķis ir vairoties mūsu organismos un kaitēt mums no iekšpuses.
Tomēr, kad esam stresā un apkārt ir epidēmijas sezona, imūnsistēma vairs nevar izturēt nepārtraukto slimības izraisošo mikroorganismu uzbrukumu, un mēs saslimstam.
Baktericīdās ierīces ļauj mums radikāli samazināt mikroorganismu skaitu apkārt mums. Virsmas vēl var apstrādāt ar dezinficējošo ķīmiju, taču gaisu ar lupatu noslaucīt neizdosies, to var efektīvi attīrīt no slimību izraisītājiem tieši ar baktericīdās iekārtas palīdzību. Vairāk informācijas sadaļā “Kā tas strādā?”
Kāpēc tieši “kvarca lampas”?
Kāpēc baktericīdās (vai hermicīdās lampas) tiek sauktas par kvarca lampām? Vai starp tām ir atšķirības? Kuras ir “labākas”, kuras ir – “sliktākas”? Skan daudz līdzīgu jautājumu.
Īsumā: visas modernas baktericīdās lampas var nosaukt arī par “kvarca lampām”, jo kvarcs (silīcija dioksīds) ir to veidojošs elements. Mēs neņemsim vērā specifiskus stiklus, piemēram, fosfātu stiklus, kurus izmanto lāzeru termokodolu sintēzē u. tml.
Tomēr no dažādiem kvarca stikla veidiem izveido vēl daudz dažādu lampu veidus, piemēram ultravioletās terapeitiskās lampas (lampas pret psoriāzi, “saulīte”, citas dermatoloģiskās terapeitiskās lampas). Industriālās lampas polimērlīmju sacietēšanai arī tiek izgatavotas no kvarca stikla. Kvarca stiklu izmanto arī terapeitiskās infrasarkana starojuma lampās, un pat sadzīves infrasarkanajos sildītājos kvarca stikla labāku fizikālo īpašību dēļ salīdzinājumā ar parasto stiklu.
Arī uz citiem jautājumiem mēs atbildam sadaļā “Kā tas strādā?”
Kāpēc tieši mēs?
Mūsu misija ir padarīt aizsardzību pret bīstamiem slimības izraisošiem mikroorganismiem pieejamu un saprotamu katram cilvēkam; uzvarēt tos agrāk, nekā tie iekļūst organismā!
Mūsu vēlme: vēlamies, lai katrs varētu tikt galā ar neskaitāmajām baktērijām un vīrusiem, kas mums uzbrūk.
Mūsu devīze: uzvarēt neredzamo ienaidnieku!
Kad mūsu vēlme kļuva par mūsu misiju, mēs nodibinājām kompāniju AIRMED, lai piedāvātu cilvēkiem dažādus mājas un sabiedrisko vietu aizsardzības risinājumus. Kompānijas darbības pamatvirziens ir piedāvāt ierīces, kas cīnās ar gaisā, putekļos un uz priekšmetiem ap mums esošajiem vīrusiem un citiem kaitīgiem mikroorganismiem.
Mūsu speciālistu darba pieredze medicīnas tehnikas jomā ir nekā 10 gadu, un mēs labi pārzinām zinātniski tehnisko bāzi, kas ir pamatā aizsardzībai pret mikroorganismiem.
Reklāmas raksts tapis sadarbība ar SIA AIRMED, www.kvarcalampas.lv