foto: LETA
Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Esi vesels

Covid-19 Latvijā: inficēto skaits pieauga, bet ne tik strauji, kas var liecināt par pozitīvu tendenci

Jauns.lv

Pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar vēl nedēļu iepriekš, jaunatklāto gadījumu skaits palielinājās par 18% un, ja tā turpināsies, tas liecinās par pozitīvu tendenci, jo aizpagājušajā nedēļā pieaugums pret nedēļu iepriekš bija krietni lielāks, proti, 57%, šodien žurnālistiem atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Speciālists norādīja, ka saslimstība Latvijā aizvien ir viena no zemākajām Eiropas Savienībā (ES). Šodien 14 dienu kumulatīvais rādītājs Latvijā bija 140 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kas ir divas un vairāk reizes mazāk nekā vidēji ES.

Pagājušajā nedēļā pozitīvo testu īpatsvars Latvijā no 3,7% pieauga līdz 4,3%. Epidemiologs uzsver, ka tas ir būtisks rādītājs, jo ES tas ir noteikts par svarīgu vērtēšanas kritēriju, lai saprastu, cik plaši infekcija izplatās sabiedrībā.

Perevoščikovs arī norādīja, ka saslimstība vecumu grupā ir šāda:

  • 4. vietā: ir cilvēki vecuma grupā no 0 līdz 14 gadiem. Pavisam nesen šīs vecuma grupas pārstāvji bija pirmajā vietā, taču pēdējo divu nedēļu laikā saslimstība šajā grupā samazinājās divas reizes un bija 59 gadījumi uz 100 000 šīs vecuma grupas iedzīvotājiem;
  • 3. vietā: 65 un vairāk gadi. Šī grupa, pēc speciālista vārdiem, izraisa vislielākās bažas, un nelabvēlīgs signāls ir tas, ka saslimstības tendence ir augšupejošā - gadījumu skaits palielinājās par 50%. Šajā vecuma grupā pagājušajā nedēļā slimoja 84 cilvēki uz 100 000 attiecīgās vecuma grupas iedzīvotājiem;
  • 2. vietā: vecuma grupa no 50-64 gadiem, kur slimoja 153 cilvēki uz 100 000 šīs vecuma grupas pārstāvju;
  • 1. vietā: 15-49 gadi, kur saslimstība ir 189 gadījumi uz 100 000 šīs vecuma grupas pārstāvju.

Epidemiologs preses konferencē arī atklāja, ka pagājušajā nedēļā pie sākotnējās epidemioloģiskās aptaujas 85% inficēto atzina, ka izjūt slimības simptomus, bet 15% tādu nebija, tomēr nevar zināt, vai tie neparādījās vēlāk.