"Viņš teica, lai saucu viņu par Borisu" - divi mediķi pastāsta, kā noritējusi britu premjera aprūpe intensīvās terapijas nodaļā
foto: Ekrānuzņēmums
Dženija Makgī
Esi vesels

"Viņš teica, lai saucu viņu par Borisu" - divi mediķi pastāsta, kā noritējusi britu premjera aprūpe intensīvās terapijas nodaļā

Jauns.lv

Boriss Džonsons bija vienkārši "vēl viens pacients, kura labā mēs centāmies darīt visu", saka jaunzēlandiešu izcelsmes medmāsa, kura bija viena no mediķēm, kura izpelnījusies publisku uzslavu no paša Lielbritānijas premjerministra par viņa aprūpēšanu laikā, kad viņš atradās intensīvās terapijas nodaļā, ziņo BBC.

Britu premjers Boriss Džonsons pēc saslimšanas ar Covid-19 intensīvās terapijas nodaļā tika nogādāts 6.aprīlī. Pēc divām tur pavadītām dienām, situācija bija uzlabojusies, un Džonsons tika pārvests uz Londonas Svētā Tomasa slimnīcas parastās aprūpes nodaļu. 12.aprīlī 55 gadus vecais premjers atstājis slimnīcu, lai turpinātu veseļošanos ārpilsētas rezidencē Čekersā.

Jau pēc neilga laika premjers nopublicēja video savā "Twitter" kontā, kur izteica personīgu pateicību visiem mediķiem, kuri viņu aprūpējuši. Šis vēstījums tika translēts arī televīzijā.

Savā pateicībā premjers atklāj, ka Nacionālais veselības dienests viņam izglābis dzīvību. Tomēr īpaši viņš izcēlis divus mediķus, kuri 48 stundas bijuši pie viņa gultas, domājot un rūpējoties par viņu.

Viena no medmāsām bija 35 gadus vecā jaunzēlandiete Dženija Makgī, kura Jaunzēlandes televīzijai atklājusi, ka bijusi šokā, kad izdzirdējusi premjerministru pateicībā pieminam viņas vārdu.

Sieviete uzsver, ka Džonsons nav saņēmis nekādu īpašu attieksmi, un atrasties intensīvās terapijas nodaļā bijis "absolūti nepieciešami". Makgī nav jutusi nekādu papildu spiedienu vai satraukumu, aprūpējot Džonsonu. Tā bijusi vēl viena parasta diena slimnīcā. "Viņš bija tikai vēl viens pacients, kura labā mēs centāmies darīt visu iespējamo," saka medmāsa. "Mēs ļoti nopietni uztveram katru, kurš nonāk intensīvajā nodaļā, jo šī pieredze katram pacientam ir ļoti baisa, mēs nedrīkstam situāciju uztvert vieglprātīgi."

Medmāsa atklāj, ka premjerministrs bijis ļoti runātīgs, interesējies par to, no kurienes viņa nāk, un kāds ir viņas dzīvesstāsts.

Covid-19 pandēmijas laikā cilvēki Londonā gaida rindā pie veikaliem 2 metrus cits no cita

Makgī slimnīcā strādā jau 10 gadus. Skumjākā viņas darba daļa ir redzēt to, ka cilvēki mirst bez saviem mīļajiem blakus. Viņa stāsta, ka medmāsas bieži vien piekrīt pabūt kopā ar smagā stāvoklī esošiem pacientiem, paturot viņu roku, jo vīrusa infekciozās dabas dēļ radiem nav ļauts atrasties vienā palātā ar pacientiem.

Pēc tam, kad Džonsons publicējis pateicību, Makgī tikusi pie iesaukas "Dženija no Jaunzēlandes". Premjerministra uzslavas viņai nākušas "kā no zila gaisa", un sieviete sākotnēji domājusi, ka draugi viņu āzē. "Es nespēju noticēt, ka viņš to pastāstīja televīzijai," stāsta medmāsa. Pateicību valsts pilsonei vēlāk izteikusi arī Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Arderna. "Viņa pateica, ka lepojas ar mani, ka visa valsts ir lepna, tas bija ļoti sirsnīgi, un es to nekad neaizmirsīšu," par vēstījumu no Jaunzēlandes premjeres saka Makgī.

Vaicāta, kāpēc pēc pandēmijas izsludināšanas viņa izvēlējusies neatgriezties mājās, medmāsa stāsta, ka jutusi "patiesu pienākuma sajūtu" palīdzēt ar vīrusu cīnīties Lielbritānijai. "Es dzīvoju šeit jau 10 gadu, esmu medmāsu vienības vadītāja. Atgriezties nebija variants."

Tā ārkārtējo stāvokli Lielbritānijā ievēro londonieši

Lielbritānijas valdība pirmdien izsludinājusi trīs nedēļās ilgu ārkārtējo stāvokli nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību, slēdzot visu "nesvarīgo" veikalu darbu un ...

Otrs Džonsona aprūpētājs bijis medbrālis Luiss Pitarma. Viņš atzīst, ka juties "diezgan dīvaini", aprūpējot premjeru, jo nekad iepriekš nebija saskāries ar tik augstu amatpersonu. 29 gadus vecais vīrietis Londonas Svētā Tomasa slimnīcā strādā četrus gadus.

"Es jautāju, kā viņš vēlētos, lai viņu uzrunāju, un viņš teica, lai saucu viņu par Borisu," stāsta Pitarma. Tas mediķim ļoti palīdzējis, jo nav juties vairs tik formāli. "Viņš vienkārši gribēja, lai viņu aprūpē tāpat kā jebkuru citu."

foto: Facebook
Luiss Pitarma
Luiss Pitarma

Arī medbrālim Džonsons jautājis pastāstīt ko vairāk par sevi. Pitarma nāk no Portugāles un jau ilgi sapņojis strādāt tieši šajā slimnīcā. "Viņš teica, ka apbrīno mani par to, ka esmu tik ilgi vēlējies šeit strādāt, un priecājās, ka biju kopā ar viņu, kad viņam bija nepieciešama mūsu aprūpe. Man bija liels gods viņu aprūpēt," stāsta Pitarma. Vīrietis atklāj, ka izjuta lepnumu un jutās ļoti laimīgs, kad Džonsons personīgi pieminēja un pateicās viņam par dzīvības glābšanu savā video.

Dažas stundas vēlāk portugālis saņēmis ziņu arī no Portugāles prezidenta Marselu Rebelu de Souzas. Pitarma šo pieredzi sauc par "sireālu": "Es īsti nespēju noticēt notiekošajam. Acīmredzot tagad esmu slavenība Portugālē!"

Boriss Džonsons joprojām turpina atgūties no Covid-19 savā ārpilsētas rezidencē Čekersā.