Igauņu ārsts par koronavīrusu: vai tiešām ir pamats panikai
Medijos aktīvi tiek ziņots par Ķīnas koronavīrusa izplatību, bet igauņu infektologs Rūts Mjanņiks norāda, ka panikai pamata neesot. Igaunijā šobrīd esot parasta gripas sezona, vēsta “Postimees”.
Pēc Veselības departamenta sniegtās informācijas, pagājušajā nedēļā ar augšējo elpošanas ceļu saslimšanām pie ārsta visā Igaunijā vērsušies 3048 cilvēki no kuriem puse bija bērni.
Salīdzinājumā ar aizpagājušo nedēļu saslimušanas gadījumu skaits audzis par 13 procentiem. Koronavīrusa nāves gadījumi esot reģistrēti tikai Ķīnā.
Ķīna rekordātrumā ceļ jaunu slimnīcu ar koronavīrusu sasirgušajiem
Ķīnas pilsētā Uhaņā plānots uzcelt slimnīcu, kurā vienlaikus varētu ārstēt 1000 ar jauno koronavīrusu sasirgušos. Bīstamā vīrusa straujās izplatības dēļ ...
Eiropas Savienībā 29.janvārī apstiprināti deviņi saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu: četri Vācijā un Francijā un viens Somijā. Tagad tiek ziņots, ka inficēto skaits Somijā audzis līdz 24 cilvēkiem.
“Koronavīrusam raksturīgi, ka ar to saslimst gan cilvēki, gan dzīvnieki un putni,” sacījis ārsts norādot, ka pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, smagi saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu ir 18 procenti, kamēr daudzi viegli saslimšanas gadījumi netiek reģistrēti vispār.
“Pie mums Igaunijā iepriekš bija saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu. Parasti tā ir viegla augšējo elpceļu saslimšana, kas dažreiz var būt apgrūtināta ar pneimoniju," norāda infektologs. Koronavīrusa inkubācijas periods esot līdz divām nedēļām.
Pacienti var būt inficējušies vēl pirms simptomu parādīšanās. Tāpēc vīrusu esot grūti konstatēt un ierobežot tā izplatību. Pirmie saslimšanas simptomi esot sauss klepus, elpas trūkums, temepartūra, sāpes muskuļos un nogurums.
Nopietnākos gadījumos var sākties pneimonija vai nieru bojājumi. Komplikācijām vairāk pakļauti esot vecāka gadagājuma cilvēki vai cilvēki ar hroniskām saslimšanām.
No cilvēkiem ar saslimšanas simptomiem ieteicams turēties vismaz pus metra attālumā. Pasargāties no infekcijas palīdzēšot regulāra roku mazgāšana.
Ārsts norāda, ka pats svarīgākais esot noteikt inficēto pacientu. Konkrētajai saslimšanai neesot speciālu zāļu.