Ko turēt mājas “zaļajā” aptieciņā?
foto: Shutterstock
Esi vesels

Ko turēt mājas “zaļajā” aptieciņā?

"Ko Ārsti Tev Nestāsta"

Vīrusu laikā sev var palīdzēt arī bez ķīmiskām zālēm.

Katru gadu rudens un ziema nes līdzi arī bērnu slimošanu. Puņķi, klepus, laringīts – tie ir tie biežākie. Kur nu vēl visādi “moderni” vīrusi kā Rota un Noro ar sliktu dūšu un caureju. Ko ar to visu darīt? Vai tiešām nav nekā labāka par aptiekā nopērkamajām tabletēm un sīrupiem?

Protams, ir iespēja sev un saviem tuviniekiem palīdzēt arī bez ķīmiskajām zālēm. Ja vasaras laikā nav salasītas zāļu tējas un sapildītas glītos trauciņos virtuves plauktos vai to ir bijis slinkums darīt, nekas cits neatliek, kā pievērsties tam, ko mums piedāvā dažādi ražotāji.

Vīrusu sezonā, kad visi apkārt klepo un pašiem iesnas teju, teju sāksies, ļoti labs palīgs var būt greipfrūtu sēklu ekstrakts (Citrosept). Gan lieliem, gan maziem pietiek ar dažiem pilieniem dienā, lai veselība turētos. Ja tomēr saslimstat, iesnām un sāpošam kaklam ļoti labi palīdz Mārītes ziede Nr. 2, ko var lietot, gan smērējot degunā, gan arī apēdot mazu gabaliņu vairākas reizes dienā. Tāpat no dabīgām vielām veidots “Lorozīvs”, kas labi palīdz, iesmērējot degunā, ja ir deguna tūska. Arī to var pa mazam gabaliņam apēst, lai remdētu kakla sāpes. Tāpat nevajadzētu piemirst 25–50 % smiltsērkšķu eļļu, ko var pilināt gan degunā, gan mutē (par to rakstīju plašāk žurnāla janvāra numurā).

No homeopātiskajiem līdzekļiem tekošam degunam var lietot Kalium bichromicum 6 vai Allium cepa 6, vai Natrium muriaticum 6. Deguna tūskas gadījumā – Apis 6. Ja izdalījumi ir dzelteni vai zaļgani, palīdzēs Sulphur 6 vai Natrium sulphuricum 6, vai arī Hepar sulphuris 6. Zaļiem izdalījumiem – Pulsatilla 6.

Protams, nevajadzētu aizmirst arī zāļu tējas. Ja klepus, tad – pelašķis, piparmētra, plūškoks. Ja nevar to visu atcerēties un negribas iedziļināties smalkumos, var izmantot jau gatavus tēju maisījumus dažādām kaitēm – Dr. Tereško tējas, Rūķīšu tējas un citas. Bet, kā tautā saka, ja iesnas ārstē, tad tās pāriet septiņu dienu laikā, ja ne, tad – nedēļas laikā. Katrā ziņā, ja gadījies saslimt, vērts ieklausīties savā organismā – dzirdēt to, ka tam vajadzīga atpūta. Tādēļ vajadzētu nolikt malā visus savus svarīgos un vēl svarīgākos darbus un pāris dienas pabūt ar sevi – sevi palutināt un saārstēt. Dot sev iespēju atpūsties un atgūt spēkus. Mums visiem reizēm tas ir vitāli nepieciešams.