Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mūziķis Harijs Zariņš Rigvir lieto vairāk nekā trīs gadus, kopš viņam atklāts vēzis. Analīzes uzrāda, ka slimība neprogresē, bet tālākais nav zināms. “Man ir palikusi vairs tikai viena Rigvir ampula, ar to pietiek pusotram mēnesim. Ko darīšu tālāk, nezinu,” Privātajai Dzīvei atzinis Zariņš. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Onkoloģijas pacienti pieprasa atjaunot pieeju zālēm 29

Esi vesels
9. maijā 06:28 2019. gada 9. maijā 06:28
Kas Jauns Avīze
Ar vienotu iesniegumu Zāļu valsts aģentūrā, Veselības ministrijā, Veselības inspekcijā un arī Tiesībsarga birojā vērsušies 36 onkoloģijas pacienti, pieprasot nekavējoties atcelt Rigvir izplatīšanas aizliegumu.

Pacienti asi nosoda uzvirmojušās diskusijas par Rigvir efektivitāti, jo onkoloģijā nemaz nav medikamentu, kas palīdzētu visos gadījumos. Iesnieguma parakstītāji ar saviem izmeklējumu rezultātiem gatavi apliecināt Rigvir veiksmīgo iedarbību uz viņu veselības stāvokli. Šī informācija pieejama Onkoloģijas centrā un Slimību profilakses un kontroles centra reģistrētajos datos.

Parakstītāju vidū ir daudzi pacienti ar melanomas sākuma stadijas diagnozi, kuriem Rigvir ir vienīgā iespējamā terapija ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs, kā arī pacienti ar 3. un 4. stadijas diagnozi, kuriem medikaments ir apturējis šī īpaši agresīvā ļaundabīgā audzēja metastāžu veidošanos.     

Viņiem ir informācija, ka daudzi mediķi un citi pacienti individuāli vērsušies atbildīgajās institūcijās ar prasību atjaunot Rigvir pieejamību. Sākta arī atbalsta vākšana starptautisko petīciju vietnē Avaaz.org.

Zāļu valsts aģentūra apturējusi Rigvir izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai, Nacionālais veselības dienests – izsvītrojis no valsts kompensējamo zāļu saraksta. Analīzēs Lielbritānijā atklāts, ka Rigvir ir mazāks vīrusu daudzums, nekā apstiprināts, zāles reģistrējot.
 

Citi šobrīd lasa

Izcila diēta, kas patiks aknām 13
Lelde Dreimane - aktrise ar plānoto bohēmu 2
Jūrā pazudušā Aiga Audera meklēšanā īpašu uzmanību lūdz pievērst Salacgrīvas un Vitrupes piekrastēm
Skatīt visus komentārus

"Ей было всего 7 лет!": Девочка в Лимбажи умерла от удара качелями; мать винит самоуправление

"Дамы с дюн" Пугачева и Вайкуле в кокошнике дали совет "девушкам почтенного возраста"