Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mamma 13 gadus veco Rūdi audzina viena un ik dienu cīnās ar bērna sakropļoto veselību. (Foto: no privātā arhīva)

Tiesa izčākst vēlreiz. Kā šobrīd klājas mazajam Rūdolfam, kuru sakropļoja policists 83

Esi vesels
2018. gada 5. decembrī 21:40 2018. gada 5. decembrī 21:40
Jauns.lv
Šodien nepiepildījās cerības pielikt punktu gadiem ilgajai tiesvedībai par skolnieka sabraukšanu Saulkrastos. Pēc avārijas zēns palicis invalīds uz mūžu. Bet, kamēr tiesa nav beigusies, rehabilitācijai tik nepieciešamo naudu no avārijas izraisītāja saņemt nevar. Tomēr, pateicoties līdzcilvēkiem, zēnu jau gaida kāds liels Ziemassvētku brīnums.

Tematam līdzi seko "Panorāmas" žurnāliste Aija Kinca. Viņa informē, ka Rīgas apgabaltiesai trešdien bija paredzēta kārtējā sēde, kurā uz apsūdzēto sola sēdies bijušais Rīgas kārtības policijas priekšnieks Aleksejs Roščins. Taču mirkli pirms tiesas tika saņemta informācija, ka viņa aizstāvji tiesā nevarēs piedalīties - viena pārstāve saslimusi dienu pirms tiesas, otra īsi pirms tiesas paziņojusi, ka atsakās no pārstāvības. Tādējādi Roščins palicis bez palīdzības, un nācies tiesu atlikt. Un tā nebūt neesot pirmā reize.

Nu jau kopš 2013.gada velkas tiesvedība, kurā Roščinu apsūdz tobrīd astoņus gadus vecā Rūdolfa notriekšanā. Tagad Rūdolfam ir jau 13 gadu, bet viņa veselības stāvoklis ir kā vecam vecītim. Iepriekš tiesa jau notiesāja Roščinu ar diviem gadiem cietumā un morālo kompensāciju Rūdolfa ģimenei 30 000 eiro apmērā, taču pārsūdzību dēļ ģimene no šīs naudas nav redzējusi ne centa - apdrošinātāji to neizmaksā, jo nav beigu gala sprieduma. Bijušais policists savu vainu neatzīst, un spriedumu pārsūdzēja.

Cietušā zēna pārstāvis, zvērināts advokāts Indulis Balmaks portālam Jauns.lv norāda, ka pirmos sešus mēnešu pēc negadījuma policists mātei pārskaitījis apmēram 300 eiro mēnesī.

Mazajam Rūdim palīdz... kā vienmēr, tauta

Rūdis fano par Helmūtu Balderi. Ziedošanas kampaņas ietvaros Balderis zēnam pat piezvanījis un novēlējis turēties un veseļoties. (Foto: no privātā arhīva)

Rūdolfa māte dēlu audzina viena. Ģimene iztiek no viņas algas un dēla invaliditātes pabalsta. No Roščina prasītie 30 000 eiro sāpju naudas būtu ļoti vajadzīgi, lai puikam kaut cik uzlabotu veselību. Taču šo naudu ģimene kā neredz, tā neredz.

Pēc labdarības fonda "Be Open" iesaistes cilvēki Rūdolfam saziedojuši vairāk nekā 14 000 eiro, lai māte varētu sākt procedūras puikas rehabilitācijai. Nauda tiks tērēta pasākumiem Slovākijas rehabilitācijas centrā, vēsta "Panorāma". Vairāk par skaudro situāciju un advokāta viedokli par notiekošo skaties LTV sižetā:

Saistītās ziņas

13 gadu vecais Rūdolfs sakropļots uz mūžu. Māte raud: "Dēls tagad ir kā vecs cilvēks" 200
Uz gājēju pārejas Ozolniekos notriekta astoņgadīga velosipēdiste
Jelgavā atlaiž policistu, kurš uz gājēju pārejas uzbrauca diviem cilvēkiem 9

Citi šobrīd lasa

Hercogienes Megana un Ketrīna pēc mazā Ārčija nākšanas pasaulē satuvinājušās
Supermodele Sindija Krauforde nopirkusi stilīgu māju tuksnesī 9
FOTO: Kembridžas hercogu pāra atvases rotaļājas Keitas radītajā dārzā; mazais Luiss jau staigā 1
Skatīt visus komentārus

Криштиану Роналду ударил своего сына кубком по лицу

Шокирующая история: грязный, изможденный мужчина с гангреной ног оказался не тем, за кого себя выдавал