Esi vesels
2018. gada 22. novembrī, 06:10
11 pārbaudītas lietas, kas veicina organisma atlabšanu slimības laikā
Mēs visi būtu laimīgi, ja varētu neslimot ar saaukstēšanās slimībām. Nonācis vīrusu varā, cilvēks jūtas kā niecība – acis asaro, deguns tek, kakls sāp, galva dulla. Vienīgā doma – kaut ātrāk tas beigtos! Kā rīkoties, lai atvieglotu stāvokli un saaukstēšanās slimība ātrāk atkāptos?
Ja gadījies saslimt, ir jālieto uztura bagātinātāji un dabīgi līdzekļi, kas palīdz atjaunot organisma imūnās spējas. Lūk, daži no tiem:
- C vitamīns. Ļoti spēcīgs antioksidants. Svarīgi lietot organisko C vitamīna formu, kas iegūta, piemēram, no acerolas ķiršiem. Ik pēc stundas iedzeriet vienu vai divus gramus C vitamīna un atkārtojiet, līdz parādās caureja. Tad par vienu soli samaziniet devu.
- Oregano eļļa. Jo vairāk tajā karvakrola, kam piemīt antibakteriāla iedarbība, jo eļļa ir efektīvāka. Ēterisko eļļu kopā ar citām aromātiskām eļļām var izsmidzināt telpā vai dažus pilienus iemasēt pēdās un uzvilkt siltas zeķes. Oregano eļļu nedrīkst lietot bērni, grūtnieces un jaunās māmiņas, kas baro bērnus ar krūti.
- Kurkumīns. Arī spēcīgs antioksidants, kas samazina divu enzīmu līmeni, kuri veicina iekaisumsu. Laboratorijas testos pierādīts, ka efektīvi cīnās ar saaukstēšanās vīrusiem un atbalsta imūnsistēmas darbību.
- Ehinācija. Ļauj samazināt slimošanas laiku, ja dzer ehinācijas tēju, taču tas jādara no pirmās vai otrās saslimšanas dienas. Daudzums – divas vai trīs krūzes dienā.
- Cinks. Būtisks, lai imūnsistēma varētu kārtīgi funkcionēt. Ja organismā trūkst cinka, tad tā papildus uzņemšana ļauj nozīmīgi samazināt slimošanas laiku. Taču jāatceras, ka organisms visas minerālvielas izmanto līdzsvaroti. Pārāk daudz cinka ietekmēs to, kā ķermenis uzņems varu, bet pārāk daudz dzelzs samazinās spēju absorbēt cinku.
- Magnijs. Tas, visdrīzāk, nesamazinās slimošanas laiku, taču gremdēšanās, piemēram, Epsomas sāls vannā, ļaus samazināt muskuļu sāpes, veicinās magnija uzsūkšanos un vienkārši ļaus justies labāk.
- Propoliss. Dabīga plaša spektra antibiotika, bagātīgs kafijskābes un apigenīna avots – tās ir divas svarīgas vielas, kas stiprina imunitāti un palīdz organismam cīnīties pat ar vēzi.
- Svaigs medus. Vēl viens dabīgs līdzeklis, kam piemīt pretmikrobu un pretvīrusu spējas, labs pretklepus līdzeklis. Taču nevajadzētu pārspīlēt ar daudzumu, jo medus ir cukurs, kas var negatīvi ietekmēt insulīna un leptīna līmeni.
- Ābolu sidra etiķis. Saaukstēšanās laikā palīdz uzturēt sārmainu vidi starpšūnu telpā. Lai cīnītos ar vīrusu, pieaudzis cilvēks katru dienu var uzņemt divas ēdamkarotes ābolu sidra etiķa.
- Kokosriekstu eļļa. Lai cik neticami izklausītos, svaigai, neattīrītai kokosriekstu eļļai piemīt pretvīrusu un antibakteriālas īpašības, kas to padara par lielisku dzedniecības līdzekli, ko izmantot saaukstēšanās gadījumos. Noberziet ar kokosriekstu eļļu visu ķermeni. Eļļa iesūksies caur ādu, turklāt papildus to mīkstinās. Slimošanas laikā var pievienot pustējkaroti eļļas tējai vai kafijai, kā arī izmantot to ēdienu gatavošanai (piemēram, cepšanai).
- Olīvkoka lapu ekstrakts. Vidusjūras valstu iedzīvotāji to kopš seniem laikiem lieto kā dabīgu un netoksisku imūnsistēmas stimulētāju.