Kā vēl var zaudēt liekos kilogramus? Ir atklāts, ka kuņģa-zarnu traktam nepieciešamo labo baktēriju uzņemšana var mazināt aprises
Mazs cinītis gāž lielu vezumu. Senais ticējums vēsta patiesību arī mūsu organisma kontekstā – veselā cilvēka kuņģa-zarnu traktā mīt 100 triljoni baktēriju, kuras atbild par plašu spektru mūsu labsajūtas, sākot ar imūnsistēmas un gremošanas trakta darbību, beidzot ar mūsu garastāvokli. Tagad zinātnieki baktēriju darbalaukam ir pievienojuši vēl vienu ietekmes zonu – mūsu zarnu mikroflora spēj ietekmēt arī aptaukošanos un cīņu ar liekajiem kilogramiem. Jaunie pētījumi, kas liecina, ka pastāv labās baktērijas, kas var likt taukiem pazust, paver durvis, lai globālo aptaukošanās problēmu risinātu cilvēka organismam veselīgā veidā, ar jaunākās paaudzes probiotiku palīdzību.
“Kuņģa-zarnu trakts savās rokās tur cilvēka organisma kontrolpulti,” stāsta Marks Haimens, M.D., Klīvlendas klīnikas funkcionālās medicīnas centra vadītājs. “Ja gremošanas sistēma nav 100% vesela jeb kuņģa–zarnu traktā ir nepietiekams daudzums labo baktēriju vai savairojušās sliktās baktērijas, tiek izjaukta pareiza uzņemtās pārtikas pārstrāde. Sliktās baktērijas izprovocē iekaisumu uz jūsu ādas vai vēl ļaunāk, piem. locītavās, un rada organisma imūnās atbildes reakcijas pārtēriņu. Tas, savukārt, momentāni atsaucas uz insulīna rezistenci jeb nepilnvērtīgu insulīna darbību. Tā tālāk veicinot svara pieaugumu.” Haimens apstiprina: “Teorijā ir pierādīts, jo vairāk organismā ir labo baktēriju un tiek saglabāts organisma mikrofloras balanss, jo efektīvāk tiek uzņemta pārtika un ir mazāka vēlme pēc našķēšanās.”
“Cilvēkam piedzimstot, organismā baktēriju skaits ir niecīgs. Atkarībā no dzemdībām (dabīgās vai ķeizars), vides, kurā dzīvojam, uztura un dzīvesveida baktērijas vairojas, mums pieaugot.
Mūsdienu cilvēka organismā ir krietni mazāk labo baktēriju nekā mūsu senčiem. Vaina meklējama uzturā. Tas ir pārāk nedzīvs - satur pārāk maz probiotikas jeb dzīvos mikroorganismus, un šķiedrvielas, kas baro probiotikas,” skaidro uztura speciālists un grāmatas Eat Dirt autors Džošs Eiks. “Taču situācija nav tik bezcerīga! Pozitīvā ziņa ir tāda, ka mūs organisma mikroflora ir atsaucīga – to ir iespējams uzlabot diezgan īsā laika periodā,” iedrošina Eiks.
Rīcības plāns kuņģa–zarnu trakta sistēmas darbības veicināšanai:
Ēd veselīgāk
Izvairies no pārstrādātiem pārtikas produktiem un tiem, kas satur daudz cukuru un ogļhidrātus. Pētījumi pierāda, ka cukurs un mākslīgie saldinātāji var krasi samazināt labo baktēriju skaitu organismā.
Uzņem probiotikas
2017. gadā Rio Grande do Sul Federālās Universitātes (Brazīlija) uztura zinātnes mediķi veica pētījumu, kurā tika apstiprināts, ka lietojot probiotikas ir iespējams panākt ķermeņa masas izmaiņas jeb svara zudumu. Sistemātiskajā pārskatā, kur analizēti dažādas laktobaktēriju sugas, noskaidrots, ka svara samazināšanās pacientiem ir atkarīga no papildus uzturā uzņemto probiotiku baktēriju veidiem. Šis pētījums, vienlaikus ar mazkaloriju diētu, izcēla sekojošu probiotiku sugu pozitīvo iedarbību - Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamosus, Lactobacillus gasseri un Lactobacillus casei.
Iepriekš minētās probiotikas sugas satur uztura bagātinātājs LYLBIOTIC. Tas ir probiotiķis ar vislielāko baktēriju skaitu – 11,2 miljardi, un plašāko baktēriju daudzveidību – 9 sugas, kas ir identiskas baktērijām, kuras mīt cilvēka organismā.
Der atzīmēt, ka dzīvās baktērijas satur jogurti, kefīrs, arī fermentētā pārtika, piem., skābie kāposti. Taču, kā atzīst speciālisti, lai uzņemtu organismam nepieciešamo šie produkti būtu jālieto katru dienu un diezgan lielā daudzumā.
Uzturā lieto pēc iespējas vairāk šķiedrvielas
Šķiedrvielas var pazemināt cukura līmeni asinīs un samazināt holesterīna līmeni. Vēl jo vairāk, tās palēnina ātrumu, kādā uzturs nokļūst asinsritē, un paātrina gremošanas trakta procesu, saglabājot ilgāku sāta sajūtu. Ēdienkartē ieteicams iekļaut arī šķiedrvielas – artišokus, sīpolus, ķiplokus, puravus, čia sēklas, linksēklas. Lai sasniegtu nepieciešamo ikdienas daudzumu, ir jāuzņem kā min. 25 gramus šķiedrvielu dienā.
Ja izvēlas atvieglotu ceļu un nesekot minētajam uztura plānam, kā alternatīvu var izmantot aptiekās iegādājamo uztura bagātinātāju LYLBIOTIC, kas satur prebiotiku inulīnu. Inulīns atjauno mikrofloras, galvenokārt, labo baktēriju bifidobacterium and lactobacillus līdzsvaru tievajā zarnā un spēcina izturību pret nelabvēlīgām baktērijām.
LYLBIOTIC ir Latvijā vienīgais probiotiķis, kas satur tik lielu baktēriju skaitu 11,2 un tik plašu baktēriju veidu – 9 dažādas sugas vienā kapsulā. LYLBIOTIC ir augstas aktivitātes pienskābo, bifidobaktēriju un Saccharomyces komplekss, bagātināts ar prebiotiku inulīnu un bioefektīvo cinku helātu formā, kas nozīmē, ka produkts uzsūksies līdz pat 85% vairāk un neradīs dedzinošo sajūtu pēc kapsulas uzņemšanas.
Unikāls kapsulas apvalks garantē baktēriju stabilitāti visu uzglabāšanas laiku un pasargā tās no kuņģa skābes iedarbības. Baktērijas iegūtas izkaltētas saldējot, kas garantē, ka baktērijas tiek nogādātas zarnu traktā kuņģa skābes un žults neskartas. Inovatīvais kapsulas apvalks un baktēriju forma sniedz retu priekšrocību, īpaši tagad karstajā laikā – LYLBIOTIC nav jāuzglabā ledusskapī. Produkts radīts Francijā. LYLBIOTIC pieejams 6 vai 14 kapsulu iepakojumā – ērti ņemt līdzi ikdienā un dodoties ceļojumā.
Produktus meklējiet visās Latvijas aptiekās un www.well24.eu
www.lyl.eu
Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.
Reklāmas raksts sadarbībā ar LYL love your life®