Ārstu ieteikumus neēst vēlu vakarā jāuztver nopietni
Esam dzirdējuši ieteikumu vakaros daudz neēst, un izrādās, ka šim padomam ir labs pamatojums. Ieradums pēc vienpadsmitiem vakarā ēst vakariņas vai apēst kādu uzkodu var palielināt lieko svaru un paaugstināt hormonālos marķierus, kas saistīti ar sirds slimībām un diabētu.
Ja astoņas nedēļas ik vakaru pirms gulētiešanas uzēdīsiet, var mainīties miega režīms, paaugstināties glikozes un insulīna līmenis (cukurs asinīs), kas ir otrā tipa cukura diabēta un sirds slimību priekšvēstneši.
Organismam tad ir arī apgrūtināta tauku vielmaiņa, un kopā ar paaugstināto insulīna līmeni tas nozīmē, ka vairosies liekie kilogrami.
Pētnieki no Pensilvānijas Universitātes bija pārsteigti par to, kā mainījās vielmaiņa divās brīvprātīgo grupās, kurās vieni pēdējo maltīti ieturēja septiņos vakarā un neēda līdz pat nākamās dienas astoņiem no rīta, bet otri mielojās līdz 11 vakarā.
Vēlajiem ēdājiem varēja novērot mainītu miega ciklu, un tas ietekmēja viņu veselību.
Vakariņu ēšana agrāk vakarā palīdz radīt pozitīvus metabolos signālus, ietekmējot grelīnu, hormonu, kas stimulē apetīti, un leptīnu, kas nodrošina sāta sajūtu. Pētījuma dalībniekiem, kas vakariņas ēda līdz septiņiem vakarā, šie hormoni izstrādājās ātrāk.
Miega speciālistu profesionālo asociāciju 31. gadskārtējā kongresa materiāli.