Seši netipiski veidi, kā izmantot kartupeļu vai kukurūzas cieti
Kartupeļu vai kukurūzas ciete noder ne tikai ēdienu gatavošanā. Lūk seši veidi, kā tās izmantot tīrīšanā:
Traipu tīrīšanai
Tintes un asins traipu tīrīšanai labi noder putriņa, ko samaisa no cietes un ūdens un ierīvē traipā. Atstāj, lai izkalst (vēl labāk – ja saules gaismā), un pēc tam ar suku notīra. Ja vajag, atkārto vēlreiz un pēc tam izmazgā.
Ar cieti diezgan labi var iztīrīt svaigus traipus arī no paklāja. Sausu cieti uzkaisa uz traipa, ar tīru lupatiņu ieberzē un atstāj uz 15–20 minūtēm. Pēc tam ar putekļsūcēju izsūc.
Cieti var arī izmantot, lai notīrītu tauku traipus no tapetēm.
Mēbeļu pulēšanai
Ciete ir arī labs pulēšanas līdzeklis. Uz mīkstas lupatiņas uzber cieti un norīvē mēbeles, pēc tam nopulē līdz spīdumam. Šo paņēmienu var izmantot pat automašīnu pulēšanā.
Sudrablietu spodrināšanai
No cietes un ūdens sakuļ putriņu, ierīvē sudrablietu un ļauj, lai sakalst. Pēc tam noslauka un ar mīkstu lupatiņu nospodrina spožu.
Mezglu atraisīšanai
Ja pārāk cieši savilkušās kurpju auklas, vējjakas auklas vai arī kāds cits mezgls, to apkaisa ar cieti – aukla kļūs slīdīgāka, pat vaļīgāka, un mezglu būs vieglāk atraisīt.
Mīksto rotaļlietu dezinficēšanai
Ciete labi noder tādu plīša rotaļlietu tīrīšanai, ko bērni regulāri ņem līdzi gan gultā, gan citur un kas drīz vien sāk izskatīties pagalam nošņurkušas un arī nesmaržo visai patīkami. Rotaļlietas ieliek maisā, ieber cieti, maisu rūpīgi aizsien un sparīgi krata. Atstāj uz diennakti, pēc tam kārtīgi izsūc ar putekļsūcēju. Ciete uzsūc gan taukainus netīrumus, gan nepatīkamas smakas.
Piesvīdušu apavu tīrīšanai
Cieti ieber apavos, pamatīgi sakrata vai pat ierīvē un atstāj uz diennakti. Pēc tam izkrata un izsūc ar putekļsūcēju.