Kā toveraugu no āra pieradināt iekštelpai
foto: Shutterstock
Noderīgi ikdienā

Kā toveraugu no āra pieradināt iekštelpai

"100 Labi Padomi"

Vēlies sanest dārza podaugus istabā saglabāt? Mēģināts nav zaudēts, un kāpēs gan nepagarināt ziedēšanu, piemēram, begonijām, gerānijām, kannām, vasaras dālijām, pakopām un citām skaistulēm. Rēķinies, ka dārza košumaugiem šajā gadalaikā nozīmīga ir ne tikai gaisa temperatūra un tās nemīlīgās svārstības, bet arī diennakts gaišās daļas samazināšanās, tāpēc liela daļa dārza augu negribēs turpināt košo ziedēšanu istabā.

Rīcības plāns

  • Vispirms toveraugus sanes verandā vai vismaz noliec zem nojumes, kur puķes ir pasargātas no vēja un nokrišņiem.

  • Izgriez pārziedējušos ziedus un neglītās lapas.

  • Nomazgā puķu podus.

  • Paturi puķes šādos apstākļos dažas dienas un tad nes telpās.

  • Augus vēlams turēt gaisā, bet ne izsauļotā vietā, laistīt un katru dienu rasināt.

Ja puķes nolēmusi padoties

Pēkšņā pārmaiņas, ka nav vairs ne vēja, ne lietus, ne kukaiņus... tas puķēm ir šoks! Iespējams, pirmās pāris nedēļās puķes stāvēs it kā sastingušas – šajā laikā tās rasina, laista, mēslo. Pēc pāris nedēļām būs skaidrs, vai augiem patīk pārmaiņas vai arī tie nolēmuši padoties.

Ja puķes vairs negrib augt, nogriez virszemes daļas, atstājot dažas lapas un noliec paēnā; iespējams, pēc kāda laika tās atsāks veģetāciju.

Tā varētu notikt, piemēram, ar ģerānijām, kas ir pat ļoti piemērotas, lai turētu telpās. Ja augs palēnām nokalst, nogriez lapas un, ja to iespējams saglabāt nākamajai sezonai (piemēram, kannas), novieto podus vēsā sausā vietā – verandā, bērniņos, kurtuvē utml.

Pamēģini pārbaudīt triku ar vasaras dālijām. Tās nav paredzētas ziemošanai pagrabā kā ziemas dālijas. Taču vienu ziemu vasaras dāliju gumi spēj pārziemot. Tos sagatavo tāpat kā ziemas dālijas un noliek glabāties.