Gribi vasaras romantiku? Nakšņo dārzā teltī
Mūsu ziemas, pavasari un rudeņi ar aukstajām naktīm, ko pavadām četrās sienās, ir gana gari, tāpēc vērts izmantot katru siltāku vasaras nakti, lai piešķirtu dzīvei kaut nelielu romantikas dvesmu, bet bērnos modinātu piedzīvojumu garu. Uzslejam dārzā telti un raugāmies zvaigžņotās debesīs vai arī klausāmies, kā lietus lāses bungo pa telts jumtu.
Kas nepieciešams, lai nakšņošana teltī sagādātu patīkamas emocijas?
* Pati svarīgākā, protams, ir telts. Tai jābūt tik lielai, lai katram gulētājam sanāktu pietiekami daudz vietas un nenāktos piespiesties citam pie cita – agrāk vai vēlāk tas kļūs kaitinoši un gribēsies pārvākties atpakaļ uz istabu. Tikpat svarīga ir arī telts auduma kvalitāte – lai telts nelaistu cauri ūdeni, ja sāk līt lietus.
* Jāpadomā, uz kā gulēt, proti, uz matrača vai kā cita, piemēram, bieza jogas paklājiņa un aitādas. Labs risinājums ir agrāko laiku biezās vatētās segas – ja tādas vēl saglabājušās. Tikpat labi var arī kombinēt visus šos variantus, jo galvenais – lai no zemes nenāktu aukstums un mitrums. Ja nolemts izmantot piepūšamos matračus, tad vēlams izraudzīties ar audumu apvilktus – tie brīžos, kad gulētājs pagriežas no vieniem sāniem uz otriem, klusāk švīkst un čab.
* Ja nakts ir silta, itin labi var iztikt ar parastu segu vai pat palagu, taču aukstākā laikā noderīgāks būs guļammaiss – it sevišķi, ja teltī guļ vairāki bērni un apakšā ir paklāta kāda sega, nevis matracis.
* Pa rokai der nolikt arī kabatas lukturīti – gadījumam, ja naktī kādam vajag uz tualeti vai rodas kāda cita nepieciešamība.
* Jaukas vasaras naktis, kā zināms, patīk ne tikai cilvēkiem, bet arī odiem, tāpēc jāraugās, lai telts durtiņas nestāvētu vaļā ne tad, kad saklāj guļvietas, ne arī tad, kad dodas pie miera. Ja laiks ir karsts, durtiņām priekšā jānovelk pretodu siets, ja par tādu nav padomājuši telts ražotāji. Drošības labad ieteicams jau laikus apbruņoties ar pretodu līdzekļiem, vēlams, ne ķīmiskiem, bet gan no dabīgām izejvielām gatavotiem.
* Pa rokas tvērienam jānoliek pudele ar ūdeni, ja naktī kļūst karsti un gribas padzerties.
Kā nakšņošanu teltī padarīt par patīkamu piedzīvojumu
Pieaugušie, ja jau reiz nonākuši pie domas, ka būtu jauki nakšņot teltī, lielākoties gūst prieku jau no paša fakta vien, ka izdevies izrauties no ikdienas rutīnas, taču bērniem var sarīkot vēl papildu ekstras, kuru dēļ viņi arī turpmāk gribētu pavadīt ne vienu vien nakti svaigā gaisā, prom no datoriem, planšetēm un spēlītēm mobilajā telefonā.
* Sakurini nakts ugunskuru!
Tam nav jābūt lielam – pietiek pat ar pāris pagalēm, bet tas, protams, atkarīgs no konkrētās situācijas. Ugunskurs var būt gan tāds, pie kura sēž vairākas stundas, spēlē spēles un runājas par dzīvi, gan arī tāds, kurā tikai uzcep desiņas un maizi vakariņām. Zem klajām debesīm šāda maltīte lielākoties garšo pat tiem, kuri citkārt iet desiņām ar līkumu.
* Dodies naksnīgā pastaigā!
Naktī pasaule izskatās pavisam citāda nekā dienā, tāpēc ir vērts apbruņoties ar kabatas lukturīti un tumsā apstaigāt dārzu, aptaustīt koku stumbrus, paklausīties, kādas skaņas var sadzirdēt, paraudzīties, vai kaut kur nestaigā ezis vai nerosās kāds cits nakts dzīvnieks. Ja dārzs ir mazs, varbūt tuvumā atrodas kāda pļava vai vienkāršs celiņš, pa kuru doties naksnīgā pastaigā. Ja naksnīgais maršruts izvēlēts gana bīstams, der iepriekš sagatavot kādas mazas balvas par drosmi.
* Sarīko ēnu spēles uz telts sienas!
Pirms gulētiešanas teltī var stāstīt gan pasakas, gan spoku stāstus, bet tikpat labi var ņemt palīgā kabatas lukturīti un uz telts sienas veidot ēnu spēles, katram tēlam izdomājot savu stāstu.