Aktrises Britānijas Mērfijas nāvi varēja novērst, ja laicīgāk izsauktu "ātros"
Aktrise Britānija Mērfija nomira 2009. gadā no pneimonijas un anēmijas. Nesen atklātībā nākusi šokējoša vēsts: ja aktrises mamma būtu izsaukusi ātro neatliekamo palīdzību 24 stundas agrāk, jaunās sievietes dzīvību būtu iespējams glābt!
Patologs doktors Ričards Šepards otrdienas vakarā sniedzis paziņojumu, ka Britānija Mērfija, iespējams, būtu dzīva vēl šodien, ja mamma izsauktu medicīnisko palīdzību 24 stundas pirms meita krita bezsamaņā.
Britānija jutās ļoti iebiedēta no visur sekojošajiem paparaci. Arī dzīves nogalē viņa vilcinājās ar medicīniskās palīdzības meklēšanu pat tad, kad juta pirmos simptomus, kas apgrūtina elpošanu. Viņa tik ļoti nevēlējās dot materiālu pie mājas dežurējošajiem sensāciju medniekiem. Britānija dzīvoja paranoiskās bailēs, ka viņu kāds visu laiku novēro.
Meitas lielo baiļu dēļ, mamma Šārona piezvanīja ātrās neatliekamās palīdzības dienestam vien tad, kad Britānija bezsamaņā saļima viņas rokās. Tas notika 2009. gada 20. decembra rītā.
Kopš Britānijas nāves pagājis četrarpus gadu un nule klajā nākusi jauna dokumentāla filma par 32 gadus vecās aktrises pēdējām dzīves stundām.
Mērfija popularitāti iemantoja pateicoties 1995. gadā iznākušajai kulta komēdijai „Clueless”, kā arī filmām „8 Mile” (2002) un „Sin City” (2005).
Kā aktrises oficiālais nāves iemesls minēta pneimonija un anēmija – tie paši iemesli, kas piecus mēnešus pēc Britānijas nāves nogalināja arī viņas vīru, britu filmu režisoru Saimonu Mondžaku, kuram tolaik bija 40 gadu.
Patologs Dr. Ričards Šepards, kurš nācis klajā ar slēdzienu, ka Mērfiju būtu varēts glābt, savulaik piedalījies arī princeses Diānas nāves apstākļu izmeklēšanā. „Brīdī, kad Britānija noģība vannasistabā, iespējams vairs nebija nekā, ko paramediķi vai slimnīcas personāls varētu darīt, lai viņu glābtu,” viņš norāda. „Taču, ja viņu nogādātu slimnīcā 24 stundas agrāk un sniegtu intravenozo ārstēšanu, būtu ļoti labas izredzes, ka Britānija izdzīvotu un šodien aizvien būtu kopā ar mums.”
Patologs nevaino notikušajā aktrises māti. Dokumentālajā filmā viņš norāda, ka Šārona visticamāk nav apzinājusies, cik smagā stāvoklī ir meita, ņemot vērā, ka viņa tobrīd lietoja ļoti daudz ārstu izrakstītu medikamentu.
„Britānija bija tik sazāļota, ka ne Saimons, ne Šārona pat nesaprata, cik slima viņa patiesībā ir,” teic patologs. „Iespējams, tas ir iemesls, kāpēc viņi vilcinājās ar ātrās neatliekamās palīdzības izsaukšanu.”
Britānijas organismā bijis medikamentu „kokteilis” – to skaitā antidepresanti un nomierinoši līdzekļi. Aktrise arī lietojusi pretklepus zāles, lai tās palīdzētu cīnīties ar plaušu infekciju.
Doktors Šepards uzskata, ka lielais zāļu daudzums novedis Mērfiju līdz nāvei. „Zālēm var būt ļoti dziedinošs efekts, taču tām ir arī blaknes,” viņš norāda. „Sajaucot tās kopā var sasummēties arī negatīvie blakusefekti un būt par iemeslu letālam iznākumam.”
„Pretklepus medikamenti palīdz pārstāt klepot, lai jūs justos labāk. Taču šīs zāles arīdzan aptur atkrēpošanos un baktēriju izvadīšanu no plaušām. Tas pneimoniju tikai saasina. Britānija, iespējams, klepoja, taču ne pietiekami spēcīgi, lai iztīrītu gļotas no plaušām.”