Karaliene pēc Diānas nāves noraidījusi prinča Čārlza lūgumu
Pēc princeses Diānas traģiskās bojāejas Parīzē princis Čārlzs esot sastrīdējies ar savu māti karalieni Elizabeti II par to, kā viņa šķirto sievu vest atpakaļ uz Lielbritāniju.
2021. gada 31. augusts. Londonā atceras pirms 24 gadiem bojā gājušo princesi Diānu
Princeses Diānas traģiskā bojāeja pirms 24 gadiem satricināja visu pasauli un britu karalisko ģimeni, taču nevienam šis zaudējums nebija sāpīgāks kā Velsas princeses dēliem prinčiem Viljamam un Harijam.
Prinči Viljams un Harijs satiekas princeses Diānas skulptūras atklāšanas ceremonijā
Ģimene ciemojās pie karalienes un prinča Filipa viņu Balmorālas īpašumā Skotijā, kad visus sasniedza sēru vēsts. Sirdi plosošo ziņu par to, ka mammas vairs nav, dēliem bija uzticēts paziņot viņu tēvam princim Čārlzam.
Princese Diāna ar dēliem
Princese Diāna ar dēliem princi Viljamu un princi Hariju.
Neraugoties uz to, ka tikai pirms gada tika oficiāli šķirta Čārlza un Diānas skandāliem apvītā laulība, uzzinot par bijušās sievas nāvi, viņš bijis “dziļi sagrauts”, - norāda karaļnama eksperti.
Runā, ka aiz pils slēgtajām durvīm nav iztikts bez domstarpībām, kad lemts par to, ko darīt nākamajās dienās pēc Diānas nāves. Čārlzs esot sastrīdējies ar māti karalieni Elizabeti II par to, kā princese būtu jānogādā atpakaļ Apvienotajā Karalistē.
Princese Diāna un karaliene Elizabete II
Princese Diāna un karaliene Elizabete II.
Čārlzs vēlējies doties uz Francijas galvaspilsētu ar karaliskajai ģimenei piederošu privāto lidmašīnu, lai vestu mājās bijušās sievas ķermeni, taču karaliene sākotnēji tam kategoriski iebildusi.
Princese Diāna un princis Čārlzs sadrūmuši
Princese Diāna un princis Čārlzs.
Žurnālists un tuvs Diānas draugs Ričards Keijs telekanāla “Channel 5” veidotajā dokumentālajā filmā “Diana: 7 Days That Shook the Windsors” norādījis: “Šī bija pārsteidzoša un drosmīga rīcība.”
Princeses Diānas un prinča Čārlza kāzas 1981. gada 29. jūlijā
1981. gada 29. jūlijā visa Lielbritānija svinēja karaliskās kāzas - princis Čārlzs precējās ar princesi Diānu.
“Viņš bija šķirtais vīrs, viņam nebija nekādu citu tiesību tur būt, kā vienīgi viņas dēlu tēvam.”
“Čārlzs vēlējās lidot uz Parīzi ar karaļnamam piederošo lidmašīnu, taču karaliene neatļāva.”
“Čārlzs par Diānu cīnījās dedzīgāk, nekā jebkad to bija darījis, viņai dzīvai esot.”
Princeses Diānas māsas
Princeses Diānas māsas.
Beigu beigās viņš atteicās piekāpties mātei un karalienei neatlika nekas cits kā atļaut izmantot karaļnama lidmašīnu, lai pārvestu Diānas ķermeni uz Angliju.
Čārlzs uz Parīzi devās kopā ar Diānas māsām lēdiju Sāru Makorkodeilu un lēdiju Džeinu Felovsu. Visi trīs reizē ieradās slimnīcā, kur bija izdzisusi princeses dzīvība.
Diānas sulainis Pols Barels jau bija slimnīcā kopā ar dažiem tuvākajiem princeses personāla darbiniekiem.
Atceroties, kā saticis šajā brīdī Čārlzu, sulainis norāda: “Viņš bija izmisis. Šī bija sieviete, kuru viņš mīlēja savā veidā.”
Pēc īsa slimnīcā pavadīta laika Čārlzs ar Diānas māsām pameta ārstniecības iestādi, un drīz pēc tam no tās iznesa princeses zārku. Tas bija apklāts ar karogu, jo tā bija vēlējies princis.
16 stundas pēc princeses bojāejas zārku nogādāja karaļnama lidmašīnā, kas jau gaidīja Parīzes lidostā un tūlīt pat mēroja ceļu atpakaļ uz Londonu.
Princeses šķirstu vispirms nogādāja uz privātu morgu, un tikai pēc tam uz Svētā Džeimsa pili un Kensingtonas pili.
Tikai divdesmit minūtes vēlāk lidmašīna atkal pacēlās gaisā, lai nogādātu Čārlzu Aberdīnas lidostā Skotijā, un viņš varētu atgriezties pie dziļi sagrautajiem dēliem, kas aizvien bija Balmorālā pie vecmāmiņas.
Diānas bēru ceremonija sekoja sešas dienas vēlāk. To rīkoja 1997. gada 6. septembrī Vestminsteras abatijā.