Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Samanta Tīna (Foto: No "Rīgas Viļņi" arhīva)

Eirovīzijas noteikumi paredz, ka Latvijai nākamgad konkursam jāizvirza cita dziesma

Mūzika
27. martā 08:46 2020. gada 27. martā 08:46
  Jauns.lv
Latvijas Televīzija vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai uz nākamā gada “Eirovīziju” sūtīt nacionālās atlases konkursa “Supernova 2020” uzvarētāju Samantu Tīnu. Lēmums tiks pieņemts pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Saskaņā ar Eirovīzijas noteikumiem, konkursā katru gadu var piedalīties dziesmas, kas publiski izskanējušas ne agrāk kā iepriekšējā gada 1. septembrī. Tas nozīmē, ka 2021. gada konkursā ar dziesmām, ko valstis izvirzījušas 2020. gada konkursam, piedalīties nedrīkstēs. Dalībai konkursā var pieteikt 2020. gada nacionālajās atlasēs uzvarējušos izpildītājus, bet, ievērojot Eirovīzijas noteikumus, viņiem šādā gadījumā ir jānodrošina jauns skaņdarbs.

Latvijas Televīzija par to, vai nākamgad uz lielo Eirovīziju sūtīt konkursa “Supernova 2020” uzvarētāju Samantu Tīnu, lems pēc ārkārtējās situācijas beigām. “Lēmums par piedalīšanos nākamā gada Eirovīzijā ir jāpieņem izsvērti, ņemot vērā daudzus apstākļus - cita starpā, arī Covid-19 sekas. Tādēļ mēs fokusētu diskusiju par šo tēmu esam nolēmuši atlikt uz laiku, kad akūtā situācija būs beigusies,” skaidro LTV programmu direktore Rita Ruduša.

Šobrīd dalību 2021. gada konkursā ar 2020. gada nacionālo atlašu uzvarētājiem apstiprinājusi Azerbaidžāna, Beļģija, Bulgārija, Gruzija, Grieķija, Izraēla, Spānija, Šveice, Nīderlande un Ukraina.

Eirovīzijas dziesmu konkurss 2021. gadā varētu notikt turpat, kur bija plānots šī gada pasākums – Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Šobrīd notiek Eiropas raidorganizāciju apvienības (EBU) sarunas ar visiem lielā pasākuma organizatoriem un Roterdamas pilsētu.

Citi šobrīd lasa

Katoļu “organizētā grupa” Latvijas budžetam varētu būt izkrāpusi 177 654 eiro. Kā savu turīgumu vērtē citas baznīcas? 15
Krievijā pilnīga kontrole ar sejas atpazīšanas kamerām: policija ierodas pēc tam, kad vīrietis tikai iznesis atkritumus 16
Katrīna un Edgars Jaunupi kļuvuši par vecākiem otrajai atvasei un krīzes laikā dzimušajai meitai dod neparastu vārdu
Pievienot komentāru

«Охотница за деньгами»: хакеры взломали новый сайт Меган и Гарри и зло подшутили над герцогиней

«Выпьем за любовь!»: сын Пугачевой и Галкина смешно спародировал Игоря Николаева