Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Megana Mārkla un princis Harijs. (Foto: James Whatling / MEGA / Vida Press)

Karaliene Elizabete nebūs prinča Harija un Meganas mazuļa kristībās

Slavenības
18. jūnijā 06:55 2019. gada 18. jūnijā 06:55
Jauns.lv
Izdevums “The Sunday Times” informē, ka princis Harijs un Saseksas hercogiene Megana jau esot izvelējušies kristību dienu dēliņam Ārčijam. Tās apmeklēšot virkne karaļnama pārstāvju, taču karaliene Elizabete II varētu izlaist sava jaunākā mazmazbērna svinības. Kāpēc gan?

Princis Harijs ar sievu Saseksas hercogieni Meganu nolēmuši ievērot karaļnama tradīcijas un jau šovasar rīkot kristības savam pirmdzimtajam dēliņam Ārčijam Harisonam Mauntbatenam-Vindzoram. Kristības notikšot Svētā Džordža kapelā Vindzorā, kur pērnā gada 19. maijā laulājās Harijs un Megana. Starp citu šajā kapelā savulaik kristīts arī mazā Ārčija tētis – princis Harijs.

Aizvadītajās brīvdienās par godu Tēva dienai Saseksas hercogu pāris savā “Instagram” kontā publiskoja mīlīgu fotogrāfiju, kurā mazais Ārčijs ar savu mazo rociņu apķēris tēta rokas pirkstu. Šajās dienās izdevums “The Sunday Times” nācis klajā ar paziņojumu par to, kad varētu notikt Ārčija kristības. Laikraksts informē, ka Harijs un Megana īpašajam notikumam rezervējuši kādu no dienām jūlijā sākumā.

Karaļnama korespondente Roja Nika preses izdevumam norādījusi, ka svinības apmeklēs daudz prominentu viesu, taču viena svarīga ģimenes pārstāvja kristībās nebūšot – proti, tās neapmeklēšot karaliene Elizabete II, kura ir Ārčija vecvecmāmiņa. “Karaliene neapmeklēs kristības citu iepriekš noliktu saistību dēļ,” norādījusi korespondente. “Viņa apmeklēja prinča Džordža un princeses Šarlotes kristības, bet pērn nebija uz prinča Luisa kristībām.”

Britu karaliskās ģimenes fani noteikti labi atceras, ka Viņas Majestāte pērn jūlijā neapmeklēja mazmazdēla prinča Luisa kristības. Tolaik izdevuma “Daily Mail” korespondente Rebeka Ingliša sociālajos tīklos rakstīja: “Karaliene un Filips aizvadīto nedēļas nogali pavadīja visi kopā Norfolkā. Viņš paliks, bet karaliene šodien dodas atpakaļ uz Londonu. Viņas lēmums neapmeklēt kristības ir abpusēji saskaņots ar Viljamu un Keitu.”

Roja Nika atzīmē, ka Viņas Majestāte “šā gada martā apmeklējusi sava septītā mazmazbērna Lēnas Tindalas – Zāras un Maika Tindalu otrā bērna – kristības.”

Lai gan Elizabete II nevarēs ierasties uz Ārčija kristībām, karaliene ir ļoti priecīga par sava jaunākā mazmazbērna nākšanu pasaulē.

Kristības plānotas īsi pēc tam, kad Ārčijs būs kļuvis divus mēnešus vecs. Precīzs datums pagaidām vēl nav izziņots. Ceremonija baznīcā būšot ļoti grezna un ieturēta labākajās britu karaļnama tradīcijās.

Zīdainis būšot ģērbts tradicionālajā Vindzoras apģērbā – kas esot kopija mežģīņu kristāmajam tērpam “Honiton”. Oriģināls esot darināts 1841. gadā par godu karalienes Viktorijas pirmā bērna kristībām. Šajā tērpā nokristīti 62 britu karaliskās ģimenes jaundzimušie, tajā skaitā arī prinči Viljams un Harijs. Ar laiku vēsturiskais tērps zaudējis savu krāšņumu, tāpēc nolemts darināt tā kopiju.

Ārčija kristības vadīšot svētais tēvs Deivids Konners un Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs. Tieši Velbijs bija tas, kurš uzņēma Meganu anglikāņu draudzē dažus mēnešus pirms viņas kāzām ar princi Hariju. Arhibīskaps Velbijs Saseksas hercogu ģimenei ir ļoti īpašs cilvēks – raksta izdevums “The Sun”.

Citi šobrīd lasa

Vienkārša asins analīze, kas mainīja aktrises Ketlīnas Tērneres dzīvi: "Es domāju, ka mirstu" 2
4 zodiaka zīmes, kuri ir labākie tēvi
Beļģu brīnumbērns 9 gadu vecumā gatavojas kļūt par pasaulē jaunāko augstskolas absolventu
Pievienot komentāru

«Не как у Фриске!» Фигурист прокомментировал состояние Анастасии Заворотнюк

Ольга Бузова заявила о намерении участвовать в "Евровидении"