Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AFP/Scanpix

Eirovīzijas uzvarētāju sanikno aicinājumi boikotēt šī gada konkursu Izraēlā 51

TV
29. aprīlī 18:20 2019. gada 29. aprīlī 18:20
Jauns.lv / LETA
Aicinājumi boikotēt maijā Izraēlā iecerēto Eirovīzijas dziesmu konkursu ir "tumsas izplatīšana", pirmdien sacīja Izraēlas dziedātāja Neta Barzilaja, kas konkursā uzvarēja pērn.

Boikotēt konkursu Izraēlā, ņemot vērā Izraēlas politiku pret palestīniešiem, bet pašu sarīkojumu pārcelt uz citu valsti, aicinājušas daudzas prominences, arī "Pink Floyd" mūziķis Rodžers Voterss un Pīters Gabriels.

Voterss arī aicinājis Madonnu atteikties no iecerētās uzstāšanās Eirovīzijā Izraēlā. Boikota aicinājumi ir pretrunā ar konkursa mērķiem, skaidroja Barzilaja.

"Būšana kopā uz vienas skatuves, lai arī kāda būtu jūsu reliģija, jūsu tautība, jūsu ādas krāsa, no visām šīm valstīm, visām šīm kultūrām, apvienotām kopā,- tas ir gaismas festivāls," ārvalstu žurnālistiem Jeruzalemē sacīja mūziķe. "Ja cilvēki boikotē gaismas izplatīšanos tumsā, viņi dara pilnīgi pretējo, un tāpēc es uzskatu - varētu pat būt tā, ka viņi darbojas pretēji saviem uzskatiem."

Vaicāta, vai viņa uzstātos palestīniešiem, Barzilaja sacīja: "Es neesmu uzaicināta, bet, ja mana dziedāšana atrisinātu problēmas, es dotos." Barzilaja atteicās izteikties par nesenajām Izraēlas parlamenta vēlēšanām, kurās piekto amata termiņu izcīnījis labējais premjerministrs Benjamins Netanjahu. "Kad es izsaku savu politisko viedokli, es sirdis šķiru, nevis apvienoju," skaidroja māksliniece.

Septembrī Eirovīzijas organizatori paziņoja, ka konkurss notiks Telavivā, lai gan Izraēlas valdība sākotnēji uzstāja, lai konkurss notiek Jeruzalemē. Taču pēc ASV lēmuma atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un reakciju, ko izraisīja šis lēmums, valdība atteicās no šīs idejas, baidoties no iespējamā pasākuma boikota.

Latviju Eirovīzijā šogad pārstāvēs duets "Carousel" ar dziesmu "That Night".

Citi šobrīd lasa

9 mēnešus pēc Aretas Franklinas nāves viņas mājās zem spilvena atrod ar roku rakstītu testamentu 10
Pieslēgts pie dzīvību uzturošajām iekārtām 10 gadus – tiesa tomēr neļauj nomirt veģetatīvā stāvoklī esošam vīrietim 16
Pasaulei pirmo reizi parāda Polijā piedzimušo sešīšu fotogrāfijas 13
Skatīt visus komentārus

Королевский биограф: принц Уильям обращался c будущей женой, как со служанкой

Страшные подробности из зала суда: в "Зимней вишне" заперли входы и отключили сигнализацию