Pārītis Dienvidkarolīnā izrāda savu dzīvi ar 30 plastmasas bērniem
Madelēna un Malači Dreseri no Dienvidkarolīnas ASV izveidojuši savdabīgu bilžu vietnes "Instagram" profilu, kurā pasaulei atrāda savu dzīvi ar reāla izmēra plastmasas bērneļiem. "Plastmasas bērni ir perfekti bērni. Vienmēr fotogēniski un kooperatīvi. Aptveriet absurdo," liecina profila informācija.
Kamēr citi, ieraugot kārtējo laimīgas ģimenes foto, tikai nobola acis un skrullē tālāk, Dreseru pāris izdomājis veidu, kā pievienoties publisko ģimeņu pulkam. Tas, ka abiem nav bērnu, šoreiz nav bijis šķērslis.
"Mēs nodomājām, ka būtu smieklīgi lelles apģērbt un pozēt kopā ar tām, it kā tie būtu mūsu bērni. Sākumā tas bija tikai joks," stāsta Madelēna, "Mums patīk kolekcionēt lelles, sevišķi mīļas ir izmēros lielākās."
Pāris sociālajā vietnē "Facebook" esot novērojis arvien vairāk profesionāli uzņemtus ģimenes foto, kurus publicējuši pāra radi un draugi. "Mēs izdomājām, ka uzņemt amizantu citāda stila bildi būtu gan labs veids, kā visiem atbildēt uz gadiem ilgušo jautājumu "kad mums beidzot būs bērni"," atklāj sieviete.
Sākotnēji pāris esot parodējis citu ģimeņu uzspēlētos foto, tomēr ar laiku nodarbe pārtapusi mākslā. Fotogrāfēšana ļauj pārim izrādīt ne tikai savu leļļu kolekciju, bet arī senlietas, kuras abi kolekcionē. Četrus gadus laulībā pavadījušais pāris jau ilgi ir aizrauts ar vintāžām mantām.
Pati Madelēna jau kopš bērnības kolekcionē Bārbijas. Viņas kolekcijā ir 75 lelles. Pie cilvēka lieluma lellēm pāris ķēries tad, kad 2016.gadā atrada pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados radītu lelli un izlēma to restaurēt. Pāris gadu laikā kolekcijai pievienojušās vēl 29 lielas lelles. To restaurēšanā abi iztērējuši aptuveni 2000 mārciņu (aptuveni 2250 eiro).
"Tā kā visas antīkās lelles ir četrdesmit līdz sešdesmit gadu vecas, tām nepieciešama kārtīga atjaunošana. Tās jāizjauc, rūpīgi jānomazgā, jāsakopj to mati," stāsta Madelēna, "Liela daļa leļļu kādreiz tika stiprinātas ar elastīgām gumijām, kuras laika gaitā pamatīgi nolietojas, tāpēc arī tās ir jānomaina."
Iemīļotās lelles nu abiem ir gluži kā ģimenes locekļi. Arī pagājušā gada Ziemassvētku kartiņā visi bija redzami kopā.
"Cilvēki, kuri mūs pazīst, vai arī patiesi velta laiku mums, lai aprunātos, lielākoties mūsu darbības uztver pozitīvi - viņi saprot joku un novērtē arī mūsu ieguldījumu leļļu atjaunošanā," par sabiedrības attieksmi stāsta Madelēna, "Tomēr ir arī tādi, kuri fotogrāfijas uztver ārpus konteksta. Ļoti daudzi domā, ka bildes ir baisas, tās viņiem rādīsies murgos, vai, ka man ir kāds nesasniegts sapnis radīt bērnus. Interesanti, ka pārmetumi visbiežāk vērsti pret mani, nevis manu vīru Malači."
Atbildot uz visbiežāk uzdoto jautājumu - nē, pārim nav nekādu nepiepildītu sapņu par bērniem. Viņi neaizvieto bērnus ar lellēm. Madelēna aicina sabiedrību pārāk neiedziļināties fotogrāfijās, bet vienkārši novērtēt pāra māksliniecisko darbu un pārdomātās fotogrāfijas. "Neuztveriet mūs pārāk nopietni. Šis ir tikai jautrs veids, kā atrādīt mūsu kolekciju, ja tas jūs neapmierina - droši skrollējiet tālāk," iesaka Madelēna.