Kā Rīga palīdzēja atplaukt sociālā projekta nerātnajam bumbulītim. Ciemojamies pie Ineses Kaivē
Līdz sociālā raidījuma Caur ērkšķiem uz... filmēšanai lauciniece Inese Platpire (35) no Kaives ne reizes nebija apmeklējusi Rīgu. Pēdējos 12 gadus viņas ikdiena paiet bijušās pienotavas ēkā.
Inese, kas sevi dēvē par nerātno bumbulīti, augusi septiņu bērnu ģimenē. Bērnībā dzīvots vairākos pagastos, bet, kad sasniedza pilngadību un pabeidza skolu, viņa sāka strādāt kādā saimniecībā Kaivē. Tur arī satika savu dzīvesbiedru, ar ko kopā audzina divus dēlus. „Mēs iepazināmies tusiņā pirtī. Uzreiz tā klikšķa nebija, jo viņš tomēr par mani ir 20 gadu vecāks, pat nedomāju, ka mums varētu veidoties attiecības. Kad labāk viens otru iepazinām, process aizgāja,” pasmaida Inese.
Ineses Platpires dzīves ainiņas Kaivē un Rīgā
Ineses Platpires dzīves ainiņas Kaivē un Rīgā
Grib trešo atvasi
Kad Inese atradusi savu otro pusīti, Agrim bija grūts periods. „Bija nomirusi Agra mamma, un es viņa dzīvē ienācu kā gaismas stariņš. Sākumā kopīgs mums bija tikai sekss, drīz vien pie viņa pārvācos dzīvot, un pieteicās pirmais, tad otrais bērns. Gredzena pirkstā man vēl nav, bet nav teikts, ka nebūs,” smaidot cerīgi saka Inese.
Abi dēli mācās skolā – Edgaram ir 11, bet Aigaram – 10 gadu. Inesei veselības problēmu dēļ bērnu vairs nevar būt, lai gan ik pa laikam piezogas ilgas pēc vēl vienas atvases. „Sākumā sevi mierināju ar domu, ka pietiks ar diviem, bet, gadiem ejot, rodas vēlme vēl pēc viena, kam dot mājas un vecāku mīlestību,” nosaka raidījuma dalībniece.
Mājsaimnieces ikdiena
Divpadsmit gadu laikā, ko Inese dzīvo pie dzīvesbiedra Agra, viņa nav varējusi iegūt labi apmaksātu darbu. Sievietes aicinājums ir bērni, viņa labprāt auklētu bērnus, bet tādas iespējas laukos, kur viņa dzīvo, nav. Tuvākajā apkārtnē ir tikai dažas mājas, kuras pārsvarā īpašnieki apdzīvo tikai vasarās. Lai nokļūtu līdz veikalam, jāiet septiņi kilometri, bet bērnus uz skolu nogādā autobuss. Dzīvesbiedrs ģimenē ir vienīgais apgādnieks, viņš strādā gaterī.
Ineses ikdiena paiet, apdarot mājas darbus. Ģimene aprūpē arī kaķi, suni un padsmit trušu. Vasarā dārzā audzē dārzeņus, ogo, sēņo, veidojot ziemai krājumus. Inese vāra ievārījumus, bet Agris marinē gurķus, kabačus, tomātus un bietes. Sieviete prot braukt arī ar traktoru, pārvest mājās malku no meža, to sazāģēt. Bet ziemā Inese šķūrē sniegu pagalmā un uz ceļa. „Tas ir vienīgais iemesls, kāpēc man patīk ziema. Pagastā tādu darbu nevar atrast, jo visu tagad ar tehniku dara, bet savu pagalmu vienmēr iztīru,” saka Inese. Viņa atzīst, ka brīvdienās ģimenei ir vēl kāda interesanta nodarbe – jaukt bebru aizsprostus. „Bebri sacēluši tādus aizsprostus, ka applūst pļavas, meži. Jācīnās ar viņu sastrādāto, lai gan tas nav viegli,” teic Inese.
Pirmo reizi Vecrīgā un zoodārzā
„Uz raidījumu devos, lai pārbaudītu, ko varu izdarīt. Esmu dzīvē daudz ko dullu darījusi, bet nekad nebiju dzīvojusi prom no mājām. Tas man bija vērtīgs atvaļinājums. Pirmo reizi biju Vecrīgā... Pie katras mājas, muzikantiem apstājos, par visu priecājos,” iespaidos dalās raidījuma dalībniece. Pēc raidījuma viņa pirmo reizi bija arī Rīgas Zooloģiskajā dārzā, turklāt kopā ar visu ģimeni. „Mums bieži nesanāk aizbraukt ekskursijās, beidzot izdevās,” par vasarā piedzīvoto teic Inese.
Pēc raidījuma viņa ir nokrāsojusi koši sarkanbrūnus matus un vairs nekaunas par savu ārieni. „Jau senāk sevi nodēvēju par nerātno bumbulīti, jo man patīk vilkt apģērbu ar dziļu dekoltē un fotografēties. Citi saka – ko tā resnā dara šovā, bet es esmu bumbulītis un par to nesatraucos, jo arī apaļīgas sievietes ir skaistas. Man ir skaistas kājas, krūtis un seja. Dieva dēļ, kas man kaiš? Ceru, arī citas sievietes mainīs attieksmi pret sevi un izcels skaisto, kas katrā no viņām ir,” tā Inese.
Viņa atzīst, ka pēc projekta kļuvusi vēl atvērtāka, viņai patīk koķetēt un uzturēt jautrību jebkurā kompānijā. Inese ir arī apņēmības pilna atrast darbu. „Mūžīgi laukos dzīve nebūs. Vīram nav viegli apgādāt četras mutes, viņam arī mugura sāk sāpēt. Jūtu, ka drīz es pārņemšu stafeti, iešu strādāt, bet viņš rūpēsies par māju un dēliem,” aizdomājas mājsaimniece Inese.