Māte daba joprojām sēro par mirušo līderi; dzīvnieki uzvedas dīvaini
Trakā pasaule

Māte daba joprojām sēro par mirušo līderi; dzīvnieki uzvedas dīvaini

Jauns.lv

Ziemeļkorejas mediji otrdien ziņo, ka māte daba joprojām sēro par mūžībā aizgājušo līderi Kimu Čeniru. Kā otrdien ziņoja Phenjanas radio, dūjai līdzīgs putns pagājušajā nedēļā tīrījis sniegu no mirušā līdera statujas.

Māte daba joprojām sēro par mirušo līderi; dzīvnie...
Ziemeļkorejā pūces pievienojas sērojošajiem ļaudīm, bet dūjai līdzīgs putns notrauc sniegu no mirušā līdera statujas.
Ziemeļkorejā pūces pievienojas sērojošajiem ļaudīm, bet dūjai līdzīgs putns notrauc sniegu no mirušā līdera statujas.

Putna neparastā uzvedība "salauzusi daudzu cilvēku sirdis".

"Es nespēju nomierināt savu netīrās sirdsapziņas mocīto sirdi, balts putns, lielāks par dūju, pēkšņi noslaucīja sniegu no līdera statujas pleciem," radio pastāstīja kāds aculiecinieks.

Tikmēr valdošās partijas laikraksts "Rodong Sinmun" pirmdien vēstīja, ka par mūžībā aizgājušo vadoni sēro arī pūces.

"Pūces ielidoja pa piemiņas vietas logiem un pievienojās sērojošajiem ļaudīm," rakstīja izdevums.

Arī pagājušajā nedēļā komunistiskās valsts mediji ziņoja par savādām dabas parādībām un dzīvnieku neierastu uzvedību, sērojot par Kimu Čeniru.

17.decembra rītā, kad Ziemeļkorejas līderis šķīrās no šīs dzīves, ezerā Pektu kalnā ar neraksturīgi skaļu troksni salūzis ledus un reģionu pāršalkusi sniega vētra un spēcīgs vējš, vēstīja Korejas Centrālā ziņu aģentūra (KCNA).

Pektu kalns korejiešiem ir svēts, jo atbilstoši oficiālajai versijai Kims Čenirs dzimis korejiešu partizānu nometnē šajā reģionā 1942.gada 16.februārī.

Savukārt neatkarīgi eksperti vēsta, ka viņš nācis pasaulē Krievijas Tālajos Austrumos Vjatskas ciemā, 70 kilometru attālumā no Habarovskas.

KCNA ziņoja, ka sniega vētra pēkšņi mitējusies otrdienas rītausmā, saullēktam izgaismojot Pektu kalna virsotnes un horizontu.

Spoža gaisma apņēmusi klintī iegravēto uzrakstu: "Pektu kalns, revolūcijas svētais kalns. Kims Čenirs". Un šie vārdi tupinājuši blāzmot līdz pat otrdienas vakaram.

Savukārt pagājušās nedēļas pirmdienā pusotru stundu gaismas blāzma bija vērojama arī kalna Kima Čenira smailē, kas sakritis ar laiku, kad oficiāli tika paziņots par viņa nāvi.

Dabas brīnumi notikuši arī Kima Irsena statujas tuvumā valsts ziemeļaustrumu pilsētā Hamhinā.

"Otrdien ap plkst.21.20 (plkst.14.20 pēc Latvijas laika) Japānas dzērve tika redzēta lidojam apkārt statujai trīs reizes, pirms tā nolaidās kokā. Dzērve tur palika diezgan ilgu laiku ar noliektu galvu un tad aizlidoja Phenjanas virzienā," pagājušajā nedēļā ziņoja KCNA.

"To novērojot, Hamhinas Revolucionāro vietu vadības biroja direktors un citi sacīja, ka pat dzērve šķiet sēro par Kima Čenira nāvi, (..) nespējot viņu aizmirst," ziņoja KCNA.

Komunistiskajā Ziemeļkorejā valda milzīgs Kima Čenira un viņa tēva personības kults. Visa Kima Čenira biogrāfija patiesībā ir minējums, sākot no dzimšanas datuma un vietas līdz mitoloģizētiem notikumiem par viņa uzaugšanu valstī, kas veidojās pēc Korejas pussalas sadalīšanās Otrā pasaules kara beigās.

Kasjauns.lv/LETA/Foto: AFP/LETA