Londonas universitātes pilsētiņā izveidos no alkohola brīvas zonas musulmaņiem
Londonas universitātes prorektors plāno aizliegt alkohola tirdzniecību vairākās vietās mācību iestādes teritorijā, jo musulmaņu studentiem tā šķiet "ļauna" un "amorāla", ziņo britu laikraksts "The Daily Telegraph".
Vairāk nekā piektā daļa Londonas Metropoles universitātes studentu nāk no musulmaņu ģimenēm. Daudzas no tām ir jaunas sievietes, kuru ģimenēs stingri ievēro islāma vērtības.
Tāpēc universitātes pilsētiņā izplatītie iedzeršanas paradumi nevis satuvina musulmaņu studentus ar pārējiem, bet gan nošķir, uzskata atzītais austrāliešu mūzikas pētnieks Malkolms Džillijs.
Viņš uzsācis sarunas ar izglītības iestādes darbiniekiem un studentiem par "sauso zonu" izveidošanu abās universitātes pilsētiņās. Gaidāms, ka tas notiks tuvākā pusgada laikā.
Džillija plānus atbalsta pretalkohola kampaņu rīkotāji un Metodistu baznīca, kas bieži rīko pasākumus pret pārmērīgu dzeršanu.
"Tā ir negatīva, pat amorāla pieredze lielam skaitam studentu," viņš sacīja konferencē universitātes amatpersonām. "Ņemot vērā, ka universitātes pilsētiņās ir vismaz pusducis bāru 200 metru rādiusā, es neredzu nopietnu iemeslu atbalstīt alkohola pārdošanu."
"Šeit mācās studenti, kuru tradīcijas nosaka, ka alkohols ir ļauns, taču viņiem vajadzētu justies gaidītiem Londonas Metropoles universitātē," viņš norādīja. "Viņiem nevajadzētu domāt, ka šī ir alkohola vide. Mūsu mērķis ir izglītot, nevis uzspiest noteiktas kultūras vai gastronomiskas vērtības."
"Problēma ir tāda, ka daudzi alkohola lietošanu universitātē nevis izvēlas, bet gan gaida vēl pirms mācību uzsākšanas," teica labdarības organizācijas "Alcohol Concern" kampaņu vadītāja Emīlija Robinsone.
"Studentu dzīve medijos un populārajā kultūrā bieži atspoguļota kā milzīga ballīte," uzskata izglītojošās labdarības iestādes "Drinkaware" vadītājs Kriss Soreks. "Par spīti stereotipiem, ne visi studenti vēlas no universitātes laika saglabāt tikai dzēruma atmiņas."
"Svarīgi, lai universitātes atbalsta studentus, kuri nevēlas doties uz ballītēm. Kafejnīcas un kinoteātri dod izvēles iespēju," viņš norādīja. "Un tiem, kas izvēlas iedzert, mēs iesakām vispirms paēst bagātīgas pusdienas, alkoholu dzert pamīšus ar bezalkoholiskiem dzērieniem un pieskatīt draugus. Ievērojot šos noteikumus, jauks vakars nebeigsies slikti."
LETA