5 gadus vecs amerikāņu ģēnijs intelektu attīstījis, sēžot uz podiņa. FOTO
Nedaudz vairāk kā divu gadu vecumā puika spēja nosaukt visus ķīmiskos elementus un visu pasaules valstu galvaspilsētas.
Trakā pasaule

5 gadus vecs amerikāņu ģēnijs intelektu attīstījis, sēžot uz podiņa. FOTO

Jauns.lv

Piecgadīgais Guss Dormans uzņemts „Mensas” biedrībā. Tur pulcējas cilvēki ar sevišķi augstu intelekta koeficientu. Attīstīt savu prātu viņš sāka vienlaikus ar sēdēšanu uz podiņa, un panākumi ir fantastiski.

5 gadus vecs amerikāņu ģēnijs intelektu attīstījis...

Pēc Stenforda-Binē IQ testa rezultātiem, mazais Guss Dormans no Ilinoisas štata spējis pareizi atbildēt uz 99% testa jautājumu, tādējādi iegūstot koeficientu 147. Tas ir ļoti augsts rādītājs pat pieaugušam cilvēkam.

Neparasto zēna prātīgumu Gusa vecāki pirmo reizi pamanīja, kad viņam bija pusotrs gads. Tolaik puika esot kāri ķēries pie jebkādas lasāmvielas un cītīgi to studējis. Pamanot dēla zinātkāri, tēvs Roberts viņam deva lasīt Mendeļejeva ķīmisko elementu periodisko tabulu un dažādas ģeogrāfijas kartes. Nedaudz vairāk kā divu gadu vecumā puika spēja nosaukt visus ķīmiskos elementus un visu pasaules valstu galvaspilsētas. Viņam pateica valsti, un zēns mirklī nosauca tās galvaspilsētu!

„Dažreiz mums sanāca strīdēties. Es viņam saku – nē, nepareizi nosauci pilsētu, bet viņš saka – pareizi,” un tad man nācās pārbaudīt. Gusam bija taisnība.

Bērna vecākiem šķita, ka viss ir normāli, gluži kā citiem bērneļiem. Taču, kad Gusam apritēja 4 gadi un viņa zināšanu bāze jau bija krietni apjomīgāka, vecāki saprata, ka viņu mazais ir īpašs. Proti, apciemojot savu draugu ģimenes, viņi pārsteigti secināja, ka citi bērni nemaz neprot izlasīt uzrakstus uz, piemēram, T-krekliem. Viņu lolojums to prata, citi bērni – ne.

Izrādījās, ka draugu bērni 5 gadu vecumā vēl nemaz nepazīst alfabētu! Šajā brīdī Dormanu ģimene nolēma aizvest savu Gusu veikt intelekta testus. Rezultāti bija tādi, ka puikam pavērās ceļš uz elitāro „Mensa”. Šajā organizācijā ir vairāki gados ļoti, ļoti jauni ģēniji, bet lielākoties tur iekļūst akadēmiski mācīti ļaudis.

Tēmas