Izgudrota līme, ar kuru aizlāpīt sirdi pēc infarkta
Runājot par tehnoloģijām, vienmēr atceramies viedtālruņus, planšetdatorus vai kādu citu elektronisku gadžetu. Taču tehnoloģijas ir ne tikai elektroniskas.
Ir lietas, kas mums atvieglo dzīvi. Ir lietas, kuras glābj dzīvību. Nenoliedzami, otrā kategorija ir pelnījusi daudz lielāku uzmanību un atzinību.
Sirds ir svarīgākais mūsu organisma mezgls. Šo orgānu ir diezgan viegli ievainot pat ar gluži parastu stresu vai neveselīgu uzturu. Pēc Infarkta ārstiem reizēm nākas veikt mikroskopiski precīzas un komplicētas operācijas, lai dziedētu sirdij nodarītos ievainojumus.
Līdz šim sirds audu dziedēšanai izmanto tradicionālās šuves un speciālas skavas. Taču Hārvardas universitātes zinātnieki pierādījuši, ka veco tehnoloģiju vietā var nākt jaunas – daudz efektīvākas. Piemēram, medicīniskā līme, ar ko novērst sirds audu traumas.
Jaunā sirds audu līme ultrasarkano staru ietekmē polimerizējās jeb sacietē tikai dažu sekunžu laikā, izveidojot uz sirds muskuļu sieniņām vai asinsvadiem elastīgu, bet drošu ielāpu.
Superlīmes pamatā ir vielas, kas atrodamas dažu molusku sugu organismos. Apvienojot šo vielu ar ķīmiskiem elementiem, zinātniekiem izdevās radīt, iespējams, revolūciju sirds medicīnā. Pagaidām ar jauno sirds superlīmi veiksmīgi veikti izmēģinājumi ar cūkām.