Padoms, kā atvērt aizsalušas automašīnas durvis. FOTO
Nevajag novelt vainu uz vecumu vai sliktu tehnisko stāvokli. Pat dažu mēnešu vecam automobilim lielā aukstumā aizsalst durvis.
Varam ķerties pie salmiņa un skriet pēc mazā slēdzenes atsaldējamā aerosoliņa. Ja ledus skāris tikai slēdzeni, tad visbiežāk tas patiešām labi palīdz. Tiesa gan, ne uz ilgu laiku. Turklāt pat pieredzējuši autobraucēji mēdz atkārtot vienu un to pašu kļūdu ne vienu reizi vien – atstāt iegādāto slēdzenes atsaldētāju automobilī! Gluži loģiski, kritiskā brīdī vai nu jātraucas uz tuvāko degvielas uzpildes staciju pēc jauna, vai jālūdz palīdzība kaimiņam, kas droši vien arī savu atsaldētāju būs atstājis auto durvju iekšpuses kabatiņā vai bagažniekā.
Jācer, ka nav daudz tādu, kas noticējuši Tefal tējkannu reklāmai, kur problēma tika atrisināta ar krietnu šalti vāroša ūdens. Tas palīdz. Taču beidzas ar dārgu remontu un, iespējams, pat ar auto krāsošanu.
Taču reizēm aukstums sadarījis trakas lietas un sasalis pats durvju atslēgas mehānisms. Bieži vien pat izdodas pagrozīt slēdzeni, bet durvis paliek aizslēgtas. Te parastais atsaldētājs ir bezpēcīgs. Esam izmēģinājuši daudz un dažādus variantus. Piemēram, iebraukt automazgātavā, kur durvis parasti paspēj atkust. Tas strādā, bet jau nākamjā stāvvietā tās atkal ir aizsalušas.
Turklāt, šo ķibeli pavada vēl kāda blakne. Ja aizsalušās durvis atveram no iekšpuses, iekļūstot auto caur bagāžas nodalījumu, tad tās ilgi un dikti nevarēs aizvērt un būs pat līdz stundai jāsilda auto salons, lai durvis atsaltu un mehānisms nostrādātu.
Protams, ideālā variantā būtu izjaukt durvju apšuvumu un rūpīgi noslaucīt visas atslēgas detaļas, lai uz tām nebūtu mitrums un nebūtu kam sasalt, Taču pašu spēkiem to izdarīt mīnus 15 grādos ir pagrūti vai pat neiespējami, savukārt servisā par šādu pakalpojumu paprasīs diezgan jūtamu eiro žūksnīti. Un ne tāpēc, ka darbs būtu sarežģīts vai ļoti laikietilpīgs. Tāpēc, ka jūs bez tā nevarat iztikt!
Slīcēja glābšana ir pašu slīcēju rokās. Amerikas Alfa Romeo kluba forumā atradās padoms, kā šo problēmu atrisināt dažās sekundēs un līdz pat ziemas beigām. Talkā tika ņemts Krown “La Solution” aerosola baloniņš. Ar speciālu plastmasas salmiņu veiksmīgi izdevās iepūst aerosola saturu gan slēdzenē, gan durvju atsēgā un pat durvju roktura eņģēs. Pēc dažām sekundēm tās varēja atslēgt bez problēmām un vismaz pirmo nakti mīnus 20 grādu aukstumā tās pamanījās vairs nesasalt. Jādomā, ka nesasals arī, jo Krown “La Solution” atgrūž mitrumu, nesabiezē, bet ieeļļo.
Vēl kāds vieds secinājums – laba autoķīmija ir labs palīgs kritiskās situācijās. Ar to palīdzību nevar salabot bojājumus, bet var tos novērst līdz brīdim, kad apstākļi ir labvēlīgi servisa apmeklējumam. Ceram, ka šāda pieredze un eksperiments palīdzēs vēl kādam, kas automobilī katru rītu iekļūst caur bāgāžas nodaījumu!