Atklājums: sociālie tīkli samazina mūsu prāta spējas
Jo vairāk laika mēs pavadām sociālajos tīklos, jo kļūstam arvien trulāki. Skumji, ka pat apēsto kotleti atrādam sabiedrībai, lai saņemtu vai nu apstiprinājumu vai noliegumu šai rīcībai.
Edinburgas universitātes zinātnieki veikuši pētījumu, kas pilnā mērā apliecina, ka mūsu aizdomām ir reāls pamats – sociālie tīkli notrulina mūsu smadzenes līdz kritiskai robežai!
Tie, kas regulāri lieto sociālos tīklus, baidās pieņemt patstāvīgus lēmumus un nespēj domāt racionāli. Tā zina stāstīt The Daily Mail.
Zinātnieki iesaistījuši brīvprātīgos izmēģinājumu sesijās, kur nācies risināt elementārus matemātikas vienādojumus gan grupā, gan vienatnē. Ja vienatnē eksperimenta dalībnieki mēģinājuši atrisināt uzdevumu pašu spēkiem un lielākoties tas izdevies pareizi, tad grupā visi paļāvušies uz tā cilvēka aprēķiniem, kas vienādojumu atrisinājis pirmais.
Pēc zinātnieku domām sociālie tīkli ātri vien izvirza savus “gudriniekus”, kuru viedoklim, lēmumiem, izteikumiem nedmājot sāk sekot pārējie. Cilvēki vairs necenšas domāt, risināt un rast savu viedokli, ātri pieņemot nosacītas autoritātes teikto. Saņemot informāciju par kādu sabiedriski svarīgu norisi vai procesu, lielākā daļa citē sociālos tīklos izlasītu vai dzirdētu viedokli, necenšoties radīt savējo.
Tas varētu būt iemesls, kāpēc arvien vairāk darba devēji visā pasaulē vairs neliedz piekļuvi sociālajiem tīkliem darba laikā. Paļaujoties uz savām domām, darbinieki varētu atklāt, ka vadības lēmumi ne vienmēr ir adekvāti vai pareizi. Savukārt sociālo tīklu lietotāji gaidīs jau gatavu viedokli.