Baltijas ogļūdeņražu izpētes un ieguves asociācija uzņem jaunus biedrus
Bizness un ekonomika

Baltijas ogļūdeņražu izpētes un ieguves asociācija uzņem jaunus biedrus

Jauns.lv

Ar Baltijas ogļūdeņražu ieguves un izpētes asociācijas (BOIIA) valdes lēmumu par tās biedriem uzņemtas divas kompānijas - AB „LOTOS Geonafta” un SIA „Promneftj”.

BOIIA valdes lēmums pieņemts, balstoties uz kompāniju komercdarbību un pieredzi ogļūdeņražu izpētē un ieguvē. Asociācija ar jaunajiem biedriem iegūst jaunu pieredzes un specifisko nozares zināšanu bāzi, kas ļaus turpināt darbu pie efektīva ogļūdeņražu resursu ieguves regulējuma izstrādes un ar augstu kompetenci līdzdarboties nozares un tautsaimniecības attīstībai labvēlīgu normatīvo aktu izstrādē.

AB „LOTOS Geonafta” reģistrēta Lietuvas uzņēmumu reģistrā, bet SIA „Promneftj”  reģistrēta Krievijas Vienotā valsts juridisko personu reģistrā.

Sigita Poželaite, BOIIA valdes locekle:

Turpinot darbu pie nopietna, tālejoša ogļūdeņražu izpētes un ieguves jomas regulējuma, ir būtiski piesaistīt pēc iespējas plašāku ekspertu loku, īpaši svarīgs ir tieši mūsu reģionā pieredzi uzkrājušu speciālistu pienesums. Esam pārliecināti, ka mūsu sadarbība palīdzēs skaidrāk un noteiktāk aizstāvēt mūsu intereses, kas ilgtermiņā nesīs labumu visas valsts ekonomikai.

Baltijas ogļūdeņražu izpētes un ieguves asociācija ir izveidota ar mērķi veicināt ogļūdeņražu izpēti un ieguvi Latvijas Republikā;aizsargāt un pārstāvēt savu biedru intereses un tiesības attiecībās ar valsts un pašvaldības institūcijām;piedalīties likumdošanas un normatīvo aktu izstrādāšanā, to savstarpējā saskaņošanā un tālākā pilnveidošanā;aizsargāt, realizēt un popularizēt asociācijas biedru intereses, kuras saistītas ar ogļūdeņražu izpēti un ieguvi Latvijas Republikā; nodrošināt informācijas pieejamību par likumdošanas izmaiņām un citām aktivitātēm, kuras saistītas ar ogļūdeņražu izpēti un ieguvi; veicināt asociācijas biedru darbinieku profesionālās sagatavotības celšanu;veicināt sadarbību ar citām radniecīgām organizācijām Latvijā un citās valstīs.

Ogļūdeņraži, kas plašāk pazīstami kā naftas izejviela, Latvijā tika atrasti jau pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, bet to rūpnieciska ieguve nav notikusi, jo padomju laikā krājumi tika atzīti par nenozīmīgiem, salīdzinot, piemēram, ar Sibīrijas atradnēm. Naftas ieguves tehnoloģija ir strauji progresējusi, un iespējama arī salīdzinoši nelielu iegulu izstrāde.


Karlīna Timofejeva/Foto: Shutterstock