Konkursā par "Liepājas metalurga" iegādi uzvar Ukrainas uzņēmums
Administrators, izvēloties investoru, savu iespēju robežās ir pārbaudījis reputāciju riskus un nesaredz šķēršļus vai problēmas reputācijas jautājumā.
Bizness un ekonomika

Konkursā par "Liepājas metalurga" iegādi uzvar Ukrainas uzņēmums

Jauns.lv

Tiesības slēgt darījumu par maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" (LM) pamatražotnes iegādi ieguvis Ukrainas uzņēmums "KVV Group", šodien žurnālistiem paziņoja LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

"KVV Group" par LM ir piedāvājusi maksāt 107 miljonus eiro, ražošana uzņēmumā ir jāatjauno šogad, sacīja Velmers.

Kopš augusta beigām sarunas par LM pārdošanu notika vairs tikai ar diviem pretendentiem - "KVV Group" un Luksemburgā reģistrēto uzņēmumu "United Group", kura beneficiārs ir Krievijas miljonārs Igors Šamiss.

"Pēdējo divu investoru piedāvājumi bija ļoti līdzvērtīgi cenas ziņā, taču šajā situācijā bija svarīgi arī samaksas un izpildes nodrošinājuma nosacījumi. Tas ir ļoti būtiski nodrošinātajiem kreditoriem, jo tas būs atliktais maksājums, un ir svarīgi maksimāli samazināt iespējamos riskus," izvēli komentēja Velmers.

Pēc viņa teiktā, izvēlētā pircēja piedāvātā cena segs būtisku nodrošināto kreditoru prasījuma daļu. Tāpat "KVV Group" sarunu gaitā esot sniedzis skaidru informāciju par soļiem uzņēmuma darbības atjaunošanai.

"Kā būtisks nominētā pircēja nosacījums ir rītdienas laikā parakstīt priekšlīgumu, kas paredz drošības naudas samaksu un vienošanos par būtiskajiem pirkuma līguma nosacījumiem," teica Velmers.

"KVV Group" ir viena no lielākajām Ukrainas metalurģijas grupām, nodarbina vairāk nekā 2000 cilvēku un tās galvenie darbības virzieni ir metāllūžņu pārstrāde, būvniecība un metalurģija, informēja Velmers.

Internetā pieejamā informācija par "KVV Group" gan minimāla. Uzņēmums pieder Valērijam Krištalam un Jevgēņijam Kazjminam. Aģentūras "Bloomberg" apkopotā informācija liecina, ka "KVV group" darbojas metāllūžņu nozarē. "Bloomberg" apkopotie dati arī liecina, ka šogad "KVV group" pretendēja uz Ukrainas tērauda rūpnīcas "Istil" iegādi.

Pēc Velmera iepriekš teiktā, sarunas ar abiem pretendentiem notika par darījuma juridisko struktūru, summu, samaksas grafikiem un pirmās iemaksas apjomu. Izvēloties vienīgo pretendentu, prioritātes esot gan gala summa, gan norēķinu grafiks, gan tas, kāda norēķina kārtība ir darījuma slēgšanas sākumā.

Pēc administratora teiktā, abu pretendentu piedāvātās summas ir konkurējošas jeb līdzvērtīgas, taču viņš tās neatklāja. Abi pircēji piedāvāja atlikto maksājumu. Velmers paskaidroja, ka visi seši iepriekš atlasītie LM potenciālie pircēji bija piedāvājuši atliktos maksājumus. Samaksa, kas tiktu piedāvāta uzreiz vai īsā termiņā, būtu krietni zema un varbūt neapmierinātu kreditorus, skaidroja administrators un pauda pārliecību, ka izvēlētais pārdošanas veids ir sevi pierādījis un "mēs varam saņemt maksimālo cenu, kādu šobrīd šis aktīvs nes".

Vaicāts, vai cena sedz kredīta summu, ko LM vietā pērn samaksāja valsts, Velmers atbildēja, ka cena ir par aktīvu kopumu, un šī summa tiek dalīta starp visiem kreditoriem. Līdz ar to Velmers patlaban nevarēja komentēt, cik kurš kreditors saņems. Ir gan valstij, gan bankām ieķīlātie aktīvi un arī neieķīlātie aktīvi. Pēc darījuma noslēgšanās varēs pateikt, cik kurš kreditors saņems. "Kad tiks noslēgts darījums, varēs pateikt, vai šī cena sedz vai nesedz kāda kreditora prasījumu," sacīja administrators. Pērn no valsts budžeta līdzekļiem tika samaksāts LM parāds Itālijas bankai "UniCredit" kopumā 73,59 miljonu eiro apmērā.

Administrators, izvēloties investoru, savu iespēju robežās ir pārbaudījis reputāciju riskus un nesaredz šķēršļus vai problēmas reputācijas jautājumā.

LETA / Foto:  Ieva Lūka, LETA